Usa-ktory stat by ste mi odporucili?

Príspevok v téme: Usa-ktory stat by ste mi odporucili?
aupair

chystam sa robit aupair do usa, na rok, aby som sa konecne naucila priadne speakovat, a celkovo zit samostatnejsie, a do usa ma to strasne laka;)..sak kedy budem mat prilezitost cestovat tak daleko
len neviem ktory stat si vybrat, asi by som preferovala skor nejake metropolitne, kde to zije, kde budem mat co robit, a potom 13 mesiac cestovat.
co by ste mi odporucali , kde si boli a boli ste tym ocareni?
a kludne napiste aj svoje skusenosti so zivotom v statoch
diki;)

aupair

ale do ameriky asi, nie..teda to anglicko skusim...alebo radsej work and travel...ale aj tam budem pracovat ako odron...uz to vidim...cmu mam potom doverovat?...hruza

aupair

dakujem baby moc krat, ale hlavne teb dobra vila...som si prestudovala ine zdroje informaciia v googli vyhladala staznosti na cultural care, ktorych som nasla neurekom, a potom aj taky nestasny pripad jednej baby, a presne co tu opisujes nedodrziavali nic, robila od rana dovecera babysittovala skoro stale, dokonca jej brali aj z vikendoveho volna, ale to je to najmenej, co jej robili, bola tam citovo vydierana, nadavali jej, nejedla, lebo tiez nebolo vela, a mala zakazane jest napr. ked spravila pancakes pre deti, ze to nie je pre nu...nadavali na nu agenture, a ked im vysvetlila o co sa jedna ze jej castokrat nezaplatili aj trityzdne, a za nadcasy nic, brali ju za obycajnu sluzku.nakoniec ju ta rodina vyhodila a tak agentura musela najst novu rodinu,,a ze 5 clennu s postihnutym dietatom...no dakujem pekne..a plno dalsich veci..och tak toto je aj na mna dost...aj tvoj pribeh...ale dakujem ti co je moc to je moc...
aj ked student agency ma zmluvu s aupaircare.com...tak este s nimi by som mohla ist...a teda

laurikaa

ja som akurat v severnej akroline, zijem si svoj americky rok:) ale ja som na high school. Mne najviac vadi ze tu je auto nevyhnutnost a kedze ja nemozem soferovat tak som tu dost limitovana aj ked som vo velkom metse. nikde nemozes ist busom alebo nebodaj peso a tak musim stale neikoho pyatt aby ma odviezol. an nervy:( takze ak si neplanujes kupovat auto a ches byt nezavisla neodporucala by som. Dalsia vec je ze tu na jhuu je to dost rasovo diverse eehm:D ale ty nebudes chodit do skoly takze to by ti asi nevadilo. Ja mam starsne rada washinghton Dc, moj vysneny stat je bud colorado alebo arizona:) kazdopadne bud pripravena na iny zivotny styl;)ALE JE TO SUPER SKUSENOST.

zuzula12

Ja som stravila rok v Severnej Karoline. Rodinu som mala super, prostrefdie mi vyhovovalo - zapad hory, kde som chodila kazdy vikend liezt, vychod more, kde som bola dva tyzdne s rdinou na dovolenke. Mne ten stat uplne sadol. Na Technical College som mala vynikajuci kurz AJ takmer zadarmo, pripravili ma tam dokonca aj na TOEFL.

Potom som tri roky stravila v New Yorku a to neboo pre mna. Chybala mi priroda, vadila masa udi a velmi zalezalo, kde sa postastilo byvat. Bola som chvilu aj v state Washingtom v Seatli a tam bolo super.

Moja rada: zvol si stat podla toho, co chces robit. A rataj s tym, ze cim vacsia metropola, tym je to tam nebezbecnejsie. Hlavne, aby si sa nasla.

dobra vila

Byt tebou, napisem tymto agenturam, nech mi povedia, kto je ich partnerskou agenturou na SVK, alebo v ČR. Mozno ti dovolia pracovat vyhradne priamo s nimi, ale neverim, zvycajne na odkazu na partnersku agenturu, to je vlastne zbytocne, iba stiahnu peniaze, ale co narobis.
www.aupaircare.com
www.goaupair.com

A2Z myslim, podla tohto, co aktualne vidim, robia iba do UK. Aspon na ich stranke to vidim iba tak, neviem teda...
Tym dvom napis anglicky, ze kto je ich partnerska agentura u nas, alebo v cesku. Nechod s niecim, co ti nestoji za to, iba preto, lebo maju voci nasim agenturam miernejsie poplatky. Teba to nebude rozdielovo nic. Good luck.

dobra vila

Pocuj, viem, ze na mna nedas, lebo sa riadis vlastnym chcenim a myslenim (podobne ako ja kedysi), ale skus aspon na leto vyjst do anglicka, troska sa otukas a podobne. Robia sa aj summer aupair pobyty cez agentury. Na vyskusanie je to zrovna idealne. A popripade si daj do USA od septembra, ked tam natolko chces ist. V USA sa pozaduje dobra znalost anglictiny, aspon v tom, ze rozumej velmi dobre. Neviem, ako si na tom ty.
Coolagent ti neodporucam, pokial sa chystas do Ameriky, a nielen - ale najma - kvoli Cultural Care!!!
Pokial by si mala stastie a ziadne problemy, tak ta agentura ujde, lebo nema s tebou co riesit - si tam a hotovo... ale ak sa vyskytnu problemy, tak sa priprav na pevne nervy, plac a na to, ze v USA sa ta NIKDY nezastanu, zastanu sa tvojej rodiny, aj keby si ty bola OBET! To si zapis za usi!!!
Neviem, co by som ti mala povedat a co nie, nechcem tvoje iluzie zahrabat pod zem, ale tak uz vyuzi radsej sluzby student agency (s nimi som bola na leto v anglicku) a boli profesionalni.
O americkom aupairstve ti poviem, ze ja by som si tento cas zivota najradsej vymazala z pamati, kedze mi to sposobilo doslova SILNU psychicku traumu!
P.S: druha vec, co by si mala vediet, ze aupairstvo nema temer nic spolocne s detmi. Vravi sa, ak si ziskas deti, mas to vyhrate, hlupost! Tie moje americke deti boli najlepsie deti na svete... zboznovali ma a ja ich, skvelo sme si rozumeli. Milujem deticky.
To by som ti tu musela napisat 4stranovu esej, aby si pochopila o co slo.
Len ti vravim, ze mozes byt bezproblemovy, prisposobivy, pracovity, ochotny clovek, je ti to trt platne, ked sa dostanes k hlupakom. Za mesiac som bola doma, so znicenou psychikou... ani nie tak vdaka rodine, ktora ma nakoniec oplakavala spat!(typicky americky idiotizmus. Jednalo sa vlastne iba o single mother - cuduj sa, ze bola rozvedena...) ale vdaka cultural care, ale to by si vazne musela poznat cely pribeh...
Vies, niekomu sa to podari, niekomu nie. Mne sa to nepodarilo, pritom ako aupairka som skakala s usmevom na tvari ako oni piskali. Volny cas som obetovala im, zadarmo, deti mi nerobili problem, boli mojou jedinou utechou.
Zo 4-roch slovakov, ktori sme tam isli (stretli sme sa nahodne v skole na Long Islande, kam by sla aj ty), sme sa VSETCI 4-ria vratili predcasne (p.s: nikomu rodinu nezamenili, takze tu vedz, aki su CC uzasni).
Prosim ta, pre vlastne dobro, ked si tak velmi americky sfanatizovana, chod aspon s inou agenturou, ktora ma lepsie hodnotenia. CC ma najhorsie z hladiska hodnotiacich aupairiek (na margo veci).
Viem,ze hovorit to niekomu, kto nikdy nebol aupairka, je to ako hrach na stenu hadzat... prajem ti, aby si si nasla normalnu rodinu a nikdy nemusela riesit nedorozumenia, najma nie tie tvojou chybou.
A este si sa pytala, ako prebiehal den. Ono toto sa spyta kazda zaciatocnicka auparika. Aj ja som sa na toto pytala, pamatam sa :P. Ako? Vstanes a ides pracovat az kym si rodina nelahne... Nadarmo mas uvedene hodiny, je to iba hlupost. Vstanes, oblecies deti (podla toho ako stare budu), pripravis jest, veci do skoly, zavezies ich autom do skoly, porobis veci v domacnosti, ak su v skole, mas trocha pokoj, ja som mala maleho 2rocneho, takze bol v skole iba na dve hodky. Vyzdvihla som ho, potom dievcatko, hrali sme sa, ucila som dievcatko na klaviri, farby, jednoduche cisla, kedze neovladala taketo veci. Bola som s nimi vlastne cely den, kedze matka robila do 5-tej, a ked prisla domov, ani o nas nezakopla. Nemali sme riadne co jest, deti sa aspon najedli v skole, ja som umierala hladom, jedlo nebolo zabezpecene. Dolne dvere v podpivnicenej miestnoti, kde som byvala, sa nedali dobre zavriet, takze tam bola skara, bol januar a isla som zamrznut, kurenie dole nefungovalo, tak mi pani doniesla ohrievac, maly ohrievac, hah... ktory som si smela zapnut, len ked ona povolila (nechavala som ho frcat aj ked som tam nebola, pokial sa dalo, vtedy to izbu ako tak vykurilo). Deti som babysittovala asi tak kazdu druhu noc, kedze z nicoho nic sa obliekla, vyfintila a odisla. Prichadzala az nadranom, mnohokrat som ani nevedela, ze nie je doma, takze som zvedava, keby sa nieco detom stalo, na koho zodpovednost by to bolo... toto som ti naozaj JEMNE DECENTNE podala IBA par infosiek z mojho americkeho pobytu.
Inac, si prvy cudzi clovek, ktoremu som vobec toto po rokoch povedala.
Moja rada - vyskusaj, najma pokial tu nemas skolu/pracu. Vyskusaj to vsak prv na leto, alebo aspon prv do europskej krajiny, kde ti lahsie zmenia rodinu a kde si blizko domova... Nehrn sa za velku vodu, ako som to toho casu spravila aj ja, nevyplati sa to, ak nebudes mat stastie na rozumnych ludi.
A hlavne, neviem aku mas povahu, ale musis-musis-musis makat, usmievat sa, a hlavne vela komunikovat, aj ked nevies jazyk, nevadi, aspon recou tela, heh... vazne ti fandim, ako kazdej aupairke, lebo viem, to co je!

aupair

to fakt nie s nimi?..lebo tak asi cez Cool agency a ta ma partnestvo s Cultural care.
teraz sa chodievam starat o jedno babo..ale tak ked je jedno tak s nim nie su az take starosti...
hej viem ze je to tazke, ale je to asi najlepsi sposob naucit sa anglinu , a spoznat krajinu
rozmyslala som aj na anglickom..ale ako krajina ma taha viac usa...no ale je pravda ze si moc nenavyberas, ze i tak ma mozu hodit do nejake pazi..
a ty si bola na rok v usa?...a ako ti prebiehal den?..a s anglinou uz nemas problem?

dobra vila

Ahoj,
no ak sa nemylim, vyber statu nie je na tebe. Akoze daju ti moznost na vyber, ale tusim, ze ked sa potom hlasia nejake rodiny, mozu byt z ktorehokolvek statu.
Ono to zavisi aj od agentury. Cez aku ides? Je jedna dobra A2Z aupair, ci ako sa vola, neviem presne, potrebovala by som google :D a potom Cultural Care (s tou nechod nikam!!!! DAJ NA MNA!!! milion vykricnikov!!) Takze si zisti, ktorej by si bola zverena definitivne.
Inac s tymi statmi, v tom ti neporadim, lebo dajme tomu si uvedies "Washington" a aj tam sa mozes dostat na nejake zapadakovske miesto v nicote, nemusis byt v blizkosti miest ako Seattle a podobne...
Urcite si tam nieco zvol, ale tak co teba pritahuje - ja by som si volila urcite vychod, ale to som ja.
O 13-tom mesiace este nehovor, lebo nevies, kolko tam vydrzis, bohuzial, to je realita. Amerika je daleko, aupairstvo je drina, ani pan boh ti tam nepomoze (agentura sa na teba vyserie zvysoka, najme ked to nie je europska krajina v ramci EU). Dufam, ze si uz aspon bola aupairka, ak nie, vyber si blizsiu krajinu. Anglicko mas na dve hodky lietadlo, je tam plno partnerskych agentur, nepotrebujes viza, je tam plno nasincov atd...
Neodradzam ta, ale ak si nebola aupairka, radim ti to. Ak hej, tak aspon cca vies, o com to je, aj ked mozes schytat hocijaku rodinu.
Hlavne ani na krok s Cultural Care.