Odborny doktor mimo miesta trvaleho bydliska

Príspevok v téme: Odborny doktor mimo miesta trvaleho bydliska
julianka

Zijem a pracujem v Bratislave, trvaly pobyt mam vsak este stale v Michalovciach. Moja obvodna lekarka ma poslala na endokrinologiu. Sla som k tej co ordinuje v tej istej budove polikliniky, kde mam vseobecnu lekarku a sestricka mi povedala, ze kedze ma trvaly pobyt v Michalovciach budem musiet platit 10 eur, lebo oni maju vela ludi, aj zo Zahoria...
Ma na to pravo?

Podla europskej charty prav pacientov: Každý jednotlivec má právo na prístup k takým zdravotníckym
službám, aké si vyžaduje jeho zdravie. Zdravotnícke služby
musia zaručovať rovnaký prístup každému, bez diskriminácie
na základe finančných možností, miesta bydliska, druhu choroby
alebo doby prístupu k zdravotníckej starostlivosti.

sasaaa

Veru k lekarovi všeobecnemu alebo odbornemu môžeš isť hocikam aj na druhy koniec Slovenska a ak nema plno paciantov, tak by ťa mali vziať bez poplatku

jajkafr

julianka
myslím si, že nemá na to právo ak majú veľa pacientov tak ti mala povedať, že ťa nevezmú, ale určite nie, že ťa vezmú za poplatok, navyše každý pacient má právo na slobodnú voľbu lekára rajonizácia platí iba v tom zmysle, že ak platíš do daného rajónu lekár ťa musí vziať ak keď má plno, ale ak príde pacient z iného rajóna tak by ho mal tiež vziať, zatiaľ som sa s takým prístupom ako píšeš nestretla a to mám takmer všetkých odborných lekárov mimo spádu dokonca aj obvodnú