Komisia - invalidný dôchodok

dannulka

Prosim o radu som v situacii kedy uz niekolko rokov sa liecim na imunitu a alergie --som neustale chora,kazdy mesiac beriem antibiotika na rozne virozy a bakterialne ochorenia dychacich ciest-z toho dovodu nie som schona dalej pracovat n,nakolko som sustavne chora a unavena aj po malej namahe.Mam sancu dostat s tymto problemom invalidny dochodok ,ked mi moja imunologicka napisala diagnozu imunitny syndrom? Neviem na akej stranke by som si mohla najst zoznam diagnoz pre invalidny dochodok-poradte prosim.Mam po 51 rokov a odpracovanych 24 rokov.

spond

Z vlastnej,nedávnej skúsenosti.
Na posudkovej komisii sedela lekárka a zapisovateľka.Lekárka sa ma spýtala na ťažkosti a nakoniec bez akejkoľvek akceptácie toho čo som jej povedal mi podľa tabuliek a príslušnej diagnózy stanovila 50% invaliditu.Takže mne v konečnom dôsledku pripadá že na komisiu si žiadateľov pozývajú zbytočne,pretože aj tak určia stupeň invalidity papierovo podľa tabuliek diagnóz.To ale nie je ten najväčší problém.Najviac problémov mi dalo dať dohromady dokumentáciu potrebnú pre výpočet odpracovaných rokov.Ani pracovníčka soc. poisťovne ktorá spisovala so mnou žiadosť nevedela z akej inštitúcie si mám pýtať potvrdenia.Potvrdenie o ukončení povinnej školskej dochádzky nestačilo vysvedčenie z deviatej triedy,pretože pani v kancelárii tvrdila že vtedy sa končilo aj v ôsmom alebo v deviatom ročníku.Takže nedokázala pochopiť že keď mám vysvedčenie z deviateho ročníka tak som asi končil škol.dochádzku v deviatej triede.A nakoniec keď mi chýbal zápočet od jedného zamestnávateľa tak mi povedala že si to vytiahne z počítača.Celé je to len buzerácia a sťažovanie života aj tak už chorým ľuďom.Soc.poisťovňa sama sebe vydáva potvrdenia o tom koľko bolo žiadateľovi vyplatenej podpory v nezamestnanosti.Pri okienku č.13 mi povedala že mám ísť k okienku č.9 a tam mi to potvrdenie vydajú.No skrátka Kocúrkovo na entú.Jediné čo môžem doporučiť je pripraviť si pevné nervy na boj s úradným šimlom.

zuzulienek

bambino,

moja mama ma rovnaku skusenost, prekonala rakovinu maternice a vajecnikov a pred dvoma rokmi rakovinu prsnika a rovnako zostala bez invalidneho dochodku. kadejakym podvodnikom popriznavaju neviem co vsetko, ale skutocne choremu cloveku ktory cely zivot pracoval a platil poctivo vsetky dane a odvody, tak na toho sa tento nas uzasny stat vykasle. kde je spravodlivost????

jaanna

bambino2-ja mam trvale nasledky po prekonani choroby z detstva a inv. dôchodok poberam od. r. 2005--181 eur...t.j.42% .Predtym som nic nepoberala ani ziadne ulavy nemala... Myslis,ze to staci na zivobytie?Ja som aj napriek svojmu postihnutiu vystudovala strednu skolu,nadstavbu-pracujem cely zivot...mam primeranu pracu -k svojmu postihnutiu...ale nemôzem plne vykonavat pracu,vo svojej profesii...Mam rok do starobneho dôchodku...