trochu filozofie, na krajsi den

Príspevok v téme: trochu filozofie, na krajsi den
H.Hesse

uvedomuje te si ake je ludske telo krasne prepracovane? dnes som tak rozmyslala, ako ma clovek dokonale ruky na uchopenie hocicoho, hladkanie, maznanie,tvrdu pracu, jemnu motoriku. Aj ako clovek na starobu sedivie, ze telo sa sustreduje na ine veci a urobi striebro vo vlasoch:) Alebo dokonca aj panenska blana, naco vlastne je pre zenske telo? Lebo je absolutne nezmyslena funkcne, ale asi to zvyrazni urcity medzik v zivote. Ludske oko, city, vasen, plac..no proste zivot je taky krasny a ludia, veci, zvierata su take prepracovane. Ktovie ci je to len nahodne spraveny zhluk buniek, alebo to ma aj nejaky zmysel:) Co myslite vy?
btv: aj vy mate take chvilky ze idete sami mestom, ked je slniecko a mate chut sa na kazdeho usmievat:)? by ste sa cudovali ako ludia opatuju usmev a ako to spravi den krajsim...skuste!

jajka001_

a čo sa týka toho osudu - netreba brať život príliš fatalisticky, ze máme osud vopred určený. ja si myslím že máme dané určité veci, ale takých 80% si tvoríme sami. netreba myslieť na to čo sa musí stať, lebo AK sa to musí stať, tak sa to stane aj tak :)
napr. máš danú mieru majetku, mieru zdravia, mieru lásky. niekomu sa nedarí v určitých smeroch, aj ked sa neviem ako snaží. stále ostane na určitej úrovni.

H.Hesse

Mazniatko, kludne pis sem:) mozeme si odpovedat na otazky filozoficke aj nefilozoficke.
Viete kde je v dnesnom svete chyba, ludia malo citaju knihy. Nemyslite? Co radi citate vy?

mate59

keď sa to tak vezme, tak potom je všetko vôľa božia,aj ten Hitler a spol.,teroristi,boh nás len skúša,preto neverím v žiadne nadprirodzené bytosti a javy.

H.Hesse

teda plati aj - nasilie tvori nasili. Ak je dietatu ublizovane, tak neskor bude ono ublizovat. Preto sa detom treba vela venovat a usmernovat, aby molo co najmenej ludskych netvorov.

maznatko7

H.Hesse krasne si ten clanok napisal, veru aj ja mam obcas pocit ze ludom unika ta naozajstna krasa a zenu sa za nezmyslami.. daj nejaky kontakt, rada popisem :) ahoj

jajka001_

zlé deti nie sú - sú len deti nespravne vychovane alebo nespravne usmernovane - oni zle byt nemozu lebo nerozoznaju zlo od dobra. zlymi sa stavaju ked si vyberu zlo ako sposob riesenia
moze byt ze dieta je tvrdohlave, sebecke - da sa to usmernit
a potom su deti ktore boli niekym, niecim zranene a preto si volia tak ako volia

jajka001_

toto nerieš ... nevieš čo ich čaká, nevieš prečo im mama umrela. ak umrela a nič zle nespravila, tak je v nebi a nič ju nebolí. ak su deti vystavovane tazkemu zivotu, často z nich vyrastu lepsie bytosti... toto je ako typický nazor, ze ak boh existuje preco dopustí zlo. no lebo boh tu nie je na to aby nas neustale chranil pred životom. život bolí, stále musíš niečo riešiť,plačeš,najblizsi ta podrazia, prides o blizkeho, prides o majetok, o zivobytie..to je zivot... a ja musím len dakovat ze som sa nenarodila niekde v afganistane alebo etiopii
ludia sa trapia aj ked maju vsetko - su taki, stale musia nieco riesit, hladaju problemy, konflikty

H.Hesse

ludia sa uz rodia zli, alebo to pride s vychovou, okolim, neprijemnym zazitkom? A existuje ludsky osud? mame uz dobredu vymysleny zivot a len trosku ho mozeme svojou volou ovplyvnit? alebo je vsetko nahoda?