trochu filozofie, na krajsi den

Príspevok v téme: trochu filozofie, na krajsi den
H.Hesse

uvedomuje te si ake je ludske telo krasne prepracovane? dnes som tak rozmyslala, ako ma clovek dokonale ruky na uchopenie hocicoho, hladkanie, maznanie,tvrdu pracu, jemnu motoriku. Aj ako clovek na starobu sedivie, ze telo sa sustreduje na ine veci a urobi striebro vo vlasoch:) Alebo dokonca aj panenska blana, naco vlastne je pre zenske telo? Lebo je absolutne nezmyslena funkcne, ale asi to zvyrazni urcity medzik v zivote. Ludske oko, city, vasen, plac..no proste zivot je taky krasny a ludia, veci, zvierata su take prepracovane. Ktovie ci je to len nahodne spraveny zhluk buniek, alebo to ma aj nejaky zmysel:) Co myslite vy?
btv: aj vy mate take chvilky ze idete sami mestom, ked je slniecko a mate chut sa na kazdeho usmievat:)? by ste sa cudovali ako ludia opatuju usmev a ako to spravi den krajsim...skuste!

mate59

keď im boh dá tú šancu napraviť sa, tak akú šancu dá malým deťom,ktorým umrie matka v ukrutných bolestiach na rakovinu,ktoré ju potrebujú a ktorá sa ničím zlým neprevinila?

jajka001_

ale tá mizeria pred tym, stale utekal, skryval sa, zivili ho ini ludia- takto si zivot urcite nepredstavoval, nemal nikoho blizkeho, a stale sa bal, ze ho dostanu
mozno si casom uvedomil co sposobil a pokusal sa to napravit. zli ludia ziju dlhsie ako dobri - to preto lebo boh im stale dava sancu napravit sa.

H.Hesse

tak mne sa avatar pacil iba myslinkou, ludia tam zili v sulade s prirodou, chranili ju, uctievali, nebolo tam sebestvo, zavist. Ale ludia svojim zlom a tuzbou po peniazoch chceli ten svet znicit. Inak to bol riadne dlhy, zdlhavy film a ku koncu sa to menilo na bojovy film s co najviac efektami.

inac jajka, suhlasim s tvojimi nazormi, take triezve, rozumne:)

mate59

ja som si ho pozrel na nete za 10 minút.Mňa by to nebavilo v kine sedieť skoro tri hodiny.Perfektné je spracovanie a efekty.Ináč mi to nič nepovedalo.