platy v zdravotnictve

nellka

Pred dvomi rokmi som odchádzala na md a mala som čistý plat aj so službami/príplatky za nočné, víkendy/ 9200 až 9800SK. A keď som otvorila nový čas/v tom čase sa akurát štrajkovalo/, tak som skoro umrela nad tými platmi, nebyť zdravotná sestra nevedieť, koľko sú platy v reáli, tak na tých zdravotníkova nadávam ako chorá vrana, že čo by ako chceli...Neviem, s kým všetkým nás priemerujú, ale ja som nemala ani 10tis po zhruba 7-mich r. v zdravotníctve. Čo viem, že teraz je to o čosi viac, ale vzhľadom na rast cien je to vlastne o tom istom.

igr

preboha skadial to mate ja pracujem 38rok.som chlap pracujem na sluzby ako zdravotny brat zo zdravotnov skolov atd.a mam 15000 po 38r.sluzieb stresov atd ale od juna 2007 ani koruna,lek.sklapli prečo nevie nikti no prečo asi?

bodkaa

...no možno je to plat budúcnosti..hm ďalekej budúcnosti..plat sestry-s VS.priemer je apsolventka po škole 7-8 tisíc.po 3 rokoch môžno aj 12000..20000tisíc nemá ani moja mama ktorá robí sestru 30rokov..

!!

igino to urcite nie je opriemer z ba kraja, si nemysli ze v ba sa zaraba o nejako viac v takychto profesiach, viem napr,ze vo farmacii sa napr.na vychode zaraba viac ako v ba/sukromny sektor/..to je haluz a zavadzanie, nechapem ako to cislo mohlo tak vyskocit..kto tam robi taky velky priemer:-)

ivonecka111

NIE JA SI MYSLIM ZE TO BRALI PRIEMER AMERICKYCH DOKTOROV S NAIMI A POTOM TO VYPOCITALI A VYSLI IM TAKETO PLATY TAK TOMUTO VELMI NEVERI M MOZNO SUKROMNI ALEBO TO MYSLELI V HRUBOM CO TIEZ NIE JE VELKA VYHRA. NIOE SOM ZDRAVOTACKA ALE KED TO MAM TAK POVEDAT NAROVINU PRIPADA MI TO TAKTO ZE UCIASA STUDUJU MEDICINU A VLASTNE STALE NOVE VECI A OHODNOTENIE NA PRD TEDA JA SI MYSLIM JA OSOBNE SI MYSLIM ZE DOKTORY BY MALI BYT VIAC OHODNOTENI AKO POLITICI POTOM BY MOZNO AJ V TOM ZDRAVOTNICTVE SA TO BRALO INAK MOJ NAZOR

marfuška

No neviem u koho je ten plat v hrubom 20000.Som síce laborant, ale aj so službami a v hrubom možem o takom plate len snívať.Hlavne, že v televízii stále dávajú ako sa zdravotníkom zvyšujú a budú zvyšovat platy.A skutek utek.Ľudia si potom myslia, že kolko zarábame a stále nám je málo.

igino

ved prave ze real nedosahuje ani v hrubom 20 000 povacsinou. to sa mi nezdalo ze ci su niekde take platy ze v priemere vyrovnaju tie skutocne nizke okolo 10 000 tak aby z toho vyslo 20.

ZuziP

vraj bol v Nitrianskej nemocnici nieaky strajk.Viete o tom?
Primar na ortopedii-Petruska,vraj uz nebude.Neviete kto nastupi na jeho miesto?