Divne stavy pri zaspavani

Príspevok v téme: Divne stavy pri zaspavani
veverqua

Ahojte. Uz par tyzdnov mam taky cudny problem pri zaspavani. Ked uz pomaly upadam do spanku, odrazu sa strhnem v nevysvetlitelnom strachu, ze nemozem dychat a musim sa az posadit a predychat to. Je to nieco ako panicky atak, ale stava sa mi to len v posteli, obycajne sa to parkrat opakuje, kym konecne zaspim. Potom cez noc uz sa nebudim a spim dobre. Momentalne prezivam stresove obdobie a pred spankom sa mi v podvedomi prehana mnozstvo myslienok, co by asi bol mozny dovod tohto vsetkeho. Ma alebo mal niekto z vas niekedy podobny problem? Na internete som o tom vela nenasla. Dakujem.

RNG

Pri strese je zvysena spotreba neurotransmiterov rozneho druhu aj mineralov. Oba tym sposobene nedostatky maju dosah na nervovu sustavu, spanok a podobne.
Stres treba za kazdu cenu odstranit, lebo sposobuje po case stovky roznych zdravotnych problemov. Viac cez google pod mojim nickom a slovom stres, pripadne aj spanok, depresia a podobne.

system

mne sa stava nieco podobne, ale nie vzdy len niekedy, ked zaspavam tak somnou tak trhne ako by som dostal elektrosok prebudim sa a spim dalej. niekedy sa mi to stane aj viac krat za vecer ked zaspavam.

Lulu2011

bezne u mna...asi nervy, mala som obdobie, ked som nespala celu noc, sa mi to stavalo vkuse pocas celej nohy, rnao som uz revala

kamka111

veverqua ja mam presne ten isty problem ako ty u asi mesiac ako si dopadla ty? bola si niekd u lekara? a co ti na to povedali?

Anita11

Ja som tento stav zažila viackrát. Musím priznať, že to nie je nič príjemné.
Prejde aj pol roka nič sa nedeje, a potom
v jednom týždni aj viackrát. Asi to je vyčerpaním, či už fyzickým alebo psychickým. Mne na to pomáha, keď ma to chytí, keď sa trocha prejdem po byte, poprípade sa vyjdem na chvíľu na balkón vyvetrať, vyvetrám aj spálňu, napijem sa vody a potom si idem opať ľahnúť. Pod hlavou nemávam vysoko vankúš, ale keď mám tieto problémy, tak si ho pridvihnem, ľahnem si na pravý bok, aby som srdiečko nezaťažovala,/lebo vtedy mám pocit, že aj ono akoby zle išlo/ a snažím sa na nič nemyslieť, teda uvoľniť myseľ.
Neviem, či to pomože aj tebe, ak aspoň trochu, budem rada.
Dobrú noc!!!!!!!!

bleee

...to je uz bludny kruh myslienok typicky pri panickej poruche. Pri jej nelieceni casom vznika aj panika z ocakavania panickeho zachvatu... a kruh sa tak uzavrie....

jedna

stres je obrovska svina. najdite si na nete relaxacne techniky a skusajte sa pred spanim zrelaxovat.

a dalsia vec - skuste eliminovat stres. neda sa? dlhodobo posobiaci moze vyvolat az fyzicke ochorenie

veverqua

Drobeeec, presne si to vystihla. Ja viem, ze je to zrejme stresom a cim viac na to myslim, tym castejsie to aj prichadza a vlastne si to sama privolavam :( A tiez, ked nemozem zaspat. Lebo potom zacnem rozmyslat, cim to asi je a co mi je, atd. a potom uz len myslim na to, ze nespim a potom prichadza aj toto "strhavanie" sa.