Ako omrzliny

Príspevok v téme: Ako omrzliny
klokanka 999

Mam taky problem,hoci ani neviem ci to je problem.Ak je vonku chladno ale nielen v zime ale aj teraz v marci ked bola trocha chladno mi je velmi zima palce na rukach a vačšinou na lavej ruke mi uplne akoby zmrzol prostrednik aj malicek,jednoducho ich mam uplne biele neprekrvene vyzeraju ako omrzliny.Naozaj mam niekedy pocit ze sa to nevrati do normalu a budu mi ich amputovat.a potom ked sa im vrati krv mam cele ruky velmi cervene a mam pocit ze mi horia.dokonca ich mam potom modre.
neviem ci ma niekto s niecim takym skusenosti ale ak ano budem rada ked mi poradi. dakujem

jana37

klokanka .. ja mám raynaudov syndrom a začalo mi to asi okolo 18-stky..začali mi modrieť prsty..pochodila som všelijake vyšetrenia,všetko je v poriadku len cievy v prstoch sa priveľmi zužia a potom su ruky nedokrvene a až modré..ked mi je teplejšie zase maju normalnejšiu farbu..netrpnu mi,ale stali sa mojim komplexom,strašne sa za take ruky hambím..naučila som sa s tým žiť tak aby to ludia nepostrehli,ale ked sa tomu nemôžem vyhnuť a nahodou mám ruky modre napr. vonku ked je chladno,vlhko tak sa idem zblazniť od hamby..čo by som zato dala keby boli biele a nie modre...

klokanka 999

a nemoze to byt len obycajne zle prekvenie?????
mam len 16 rokov,... viem ze najlepsie by bolo ist k doktorke ale ja sa bojim....

joni_

podla toho ako menia farbu, myslim ze to moze byt Raynaudov syndrom, skoc s tym k lekarovi alebo postuduj nieco na nete