bezradna mama

Príspevok v téme: bezradna mama
stela12345

Prosim Vas o radu.Moja 18 rocna dcera mi vcera oznamila ze je tehotna s chlapcom chodi skoro rok viete si predstavit co sa vo mne odohralo.On ma tiez 18 rokov obydvaja este studuju dcera ma pred sebou este dva roky potom chcela ist este na vysku ak by ju zobrali a teraz toto.Na internete si pozera videa o interupcii a vidim ze sama nevie co robit a ja co som v zivote bola proti potratom som jej vravela nech ide lebo si dokazi zivot ja im pomoct neviem tiez mam dve operacie pred sebou.Bojim sa ze nebude raz moct mat babetko a mne to bude vycitat.Ale je velmi mlada zivot ma pred sebou viem ze to dieta za nic nemoze ale vidim ze sa rozhodla pre potrat lebo cakala ze chlapec bude inac reagovat a on s potratom hned suhlasil tak si myslim ze sa v nom sklamala lebo mi vravela ze keby on zabojoval neda si prec starsne mi je nanic milujem deti a teraz takto jej radim citim sa blbo

jessulik

miška.miška
máš pravdu.som matka takže viem o čom tu píšeš.ale na svete nie je všetko také ružové: "po pôrode je radosť" áno-malo by to tak byť.ale niekedy sa stáva že aj ten najvzácnejší dar príde v najnevhodnejšej chvíli.nesmie človek vždy mať na vec len jeden názor pri ktorom vytrvá.treba niekedy ponechať miesto aj iným možnostiam a vžiť sa do danej situácie.niekedy je to ťažké a áno máte tu pravdu vlastne všetky ktoré ste za potrat -ale v normálnej situácii.človek vidí tolko utrápených a hladujúcich detí že začína niekedy pochybovať o tom že potrat je zlé riešenie.
spôsobiť radosť adoptývnym rodičom?veď tolko detí je v deckých domovoch že až.všetky čakajú na domov a vela sa z nich nikdy nedočká.a nehovoriac o tom keď sa to dieťa raz dozvie že bolo adoptované a vyhladá matku.čo by jej povedala?vymenila som ťa za školu?alebo čo?prekážala si mi v plánoch? alebo akú odpoveď by si dala svojmu dieťaťu ak by ťa raz vyhladalo? asi nenájdeš odpoveď ktorú by dieťa pochopilo prečo si sa jej zriekla.
viem to lebo moja mama ma opustila keď som mala 3 roky a nedokážem nájsť rozumný dôvod: PREČO?

miška.miška

jessulik

ahoj..ja viem ze to nie je lahke ked su deti nechcene..hlavne ked maju napr.rodicov alkoholikov a tak...ale ani to nie je dôvod na to aby to male nemalo pravo zit...pravo na zivot nemôze nikomu zobrat ziadny človek...ak to male naozaj ta matka nechce tak adopcia je najlepsie riesenie....tym by pomohla inym rodicom ktore deti mat nemôzu a chceli by...viem ze to nie je lahke ale dieta v rodine by malo byt pozehnanim a nie prekázkou....a a no som tvrda lebo taketo veci ma dokazu nehorazne rozculit....poznala a poznam osoby ktore to prezili takze viem posudit co je dobre a co nie....a ak niekto nevie ake to je tak nech si na nete pozrie potrat a pôrod...po pôrode je radost..po potrate len bolest....bolest ktora ta sprevadza do konca zivota ...

Nicolefemme

Takze ja mam na tuto vec nazor takyto :
vasa dcera je na toto naozaj velmi mladucka a dieta by jej mohlo pokazit zivot, ktory ma pred sebou . Urcite by jej spravilo radost ale vysoka skola a stredna skola.... To treba v dnesnej dobe. Na potrat by som isla aj ja ale viem ze mamina by mi to nedovolila a to
ma strasne desi . Vasa dcera ma stastie v tom ze jej to nezakazujete ale podporujete ju v tom ! Hoci su tam rizika , nemusi sa to stat. Jednoducho ja by som dcere poradila ten potrat ale najprv ju nechajte nech je presvedcena ONA SAMA ! Povedzte nech sa rozhodne a da vam vediet a ak sa rozhodne pre potrat bude to jej rozhodnutie a z neho vas obvinovat by nebolo spravne . Ale stat sa to moze. Ale treba verit v dobre. Myslim ze aj jej sa ulavi ked bude vediet ze skolu dokonci a pojde dalej . A chalan ?? V takychto situaciach takto zareaguje myslim kazdy . Brat na seba zodpovednost v takomto veku je tazke a urcite to nieje ze dieta nechce ale len ze ho neche Teraz .
Takze prajem vela stastia :))

ellyy

moja kamaratka sa ocitla v podobnej situacii v 17stich otehotnela, vyborna studentka, chodila na najlepsii gympel, priatel ju opustil ked sa to dozvedel a dokonca jeho rodicia ani doteraz nevedia ze ma dieta...jej rodicia zial neviem ako reagovali ale rozhodne boli proti interupcii, pretoze jej rodicia su silno veriaci, teraz ma babo a jej ´´expriatel´´ sa teraz snazi ziskat si ju spat aj malu...asi sa zrazu prebudil a zistil ze ake ma krasne a zlate dieta

ona dokoncila skolu a teraz studuje na vysokej skole a dari sa jej velmi dobre, tym ze bola vynikajuca ziacka, a doma nezarabali bohvie ako si nasla pracu a za 3 mesiace si zarobila 300 000SK aby mala z coho zit :-)))

Kika:)

Neviem si túto situáciu predstavit s ktorejkolvek strany, ale hlavne jej bud oporov, to teraz najviac podla mna potrebuje, a ked miluješ deti, čo keby ona dalej študovala, ved s riaditelom školy, prípadne riaditelkou by sa určite dalo dohodnút na samostatnom pláne štúdia, a potom by si sa o malé starala hlavne ty hmm ?
8 pardon ak som tykaním urazila:)

jessulik

miška.miška
si dosť tvrdá na nich.už sa stalo a máš pravdu že rozmýšlať treba skôr ako sa stane ale každý robíme chyby.
padli tu tri rôzne názory: ponechať,potrat a adopcia.
asi každá znás máme kúsok pravdy a niektoré asi radia aj z vlastnej skúsenosti ale za nikoho sa rozhodnúť nedá.musí si zvoliť cestu ktorá jej bude najviac vyhovovať.
vieš vidím mamičku v mojom okolí ktorá niekedy nemá čo dať jesť svojmu dieťaťu.vidím mamičku ktorá pije a doslova dennodenne bije svoje dieťa-a mňa strašne bolí srdce prečo sa tie deti musia tak trápiť.
a že sú mladý je jednoznačne pravda.hlavne chlapec.no neviem.

miška.miška

neviem..väčšina z vás tu pisete ze su mladí a ze asi sa nedokazu o to dieta postarat...ale ked ho robili tak nad cim preboha rozmyslali? na to mladí neboli?? ja neviem ale mne toto vôbec nie je jedno...nechcem vnucovat svoj názor...ale tak nech nitko s nikym neleze do postele predtym aby si uvedomil následky....ved to dieta je dar..kolko ludi by chcelo a nemôzu...a ten kto nechce by ho kludne zabil...ja neviem....ale nemohla by som zit s pocitom ze som zabila male bezradne dieta...ktore ma cely zivot pred sebou..a taketo nechcene deti prinasaju este viac radosti....

Micuss

Je to tazka situacia, ale skus jej navrhnut tu adpociu... je predsa tolko neplodnych parov, co by to dietatko s radostou prijali!

purblanka

mám synovčeka,ktory mal prednedávnom rôčik-je to strašne zlatý chlapček-je to smejko,a naozaj keby sa dalo chcela by som také.