Už 2 roky chorá bez diagnózy

Príspevok v téme: Už 2 roky chorá bez diagnózy
lienocka2808

obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. Ja už naozaj nevládzem a to doslovne. Už vyše 2rokov mám zdravotné problémy prejavujúce sa ako zimnice, zvýšené teploty, strata energie,totálna únava, už sa mi nechce ani chodiť, z toho všetkého mám už aj psychické problémy. Absolvovala som veľmi veľa vyšetrení, krvné testy mi robia 1x do mesiaca a sú úplne ok.
špeciálne vyšetrenia chlamídie/pľúcne chlamídie negat. borelióza, mononukleoza, EB - negat., MR mozgu 2x po pol roku negat. Gynekologické vyšetrenie/ kulcivácia + pap test ok, gastroskopické vyšetrenie+helikobakter - negat., hormony stitnej zlazy ok. Proste vsetko ok. Bola som aj na imunologickom vysetreni, a jedine co signalizovalo ze neni nieco ok bol asi 3x zvýšené celkové IgE. Doktorka mi povedala, ze mam v tele nejakeho parazita, a dalej sa tym nezaoberala, ked mi vysla borelioza negativna. Ja už nevládzem. Neviem ci to moze mat suvis s tym, že tieto problemy sa mi objavili cca 4 mesiace po navrate z Egypta. NIKTO MI NEVIE POMOCT A JA UZ NAOZAJ NEVIEM CO MAM ROBIT A HLAVNE KAM MAM IST. UZ LEN SEDIM S CUMIM DO BLBA A MYSLIM NA NAHORSIE, Dakujem za akekolvej povzbudenie a radu. Lenka

joni_

no to ti verim, ze bojovat s doktormi je tazke, ja toho mam uz tiez hodne za sebou
neviem presne o ake testy ide, ale robila mi take veci ako su autoprotilatky a celkove Ig, ANA, AMA a dalsie veci, ja sa v tom az tak nevyznam
pri CFS su aj bolesti klbov a svalov, ale to moze byt aj pri reumatickych prolemoch, ja mam tiez reum. faktor negat. a napriek tomu mam reumaticke ochorenie, je to tazke presne zaradit. Skus si pozriet tie Holmesove kriteria, ci sa v tom najdes. Tam su myslim bolesti klbov bez opuchov a svalova slabost, a potom aj take veci ako zdurene uzliny a caste zapaly v hrdle, teploty, bolesti hlavy a samozrejme unava... no sak si pozri

lienocka2808

no mna bolia aj klby aj svaly. Akoby som mala klby stale stuhnute, nechcem sa hybat lebo je to neprijemne. Pritom reumatoidny faktom mam ok. Este sa chcem spytat, ake vysetrenia (kompletne) by mi mal urobit imunolog aby nieco nezanedbal.Lebo mne robila imunologicka iba obycajne tie celkove zakladne testy a potom sa na mna vykaslala. Nemam silu s nou bojovat a dozadovat sa vysetreni ked ma stale odpalkovava

joni_

diagnostikovat CFS je problem, prave preto ze sa to neda overit v krvi alebo inym vysetrenim, robi sa to vlastne vylucovacou metodou a podla Holmesovych kriterii
cfids.nezavislestranky.cz
takze treba naozaj najskor vylucit ine ochorenia a neodflaknut to.
U mna to zacalo po mononukleoze (1993), ktoru chybne vyhodnotili ako chripku a az po 2 mesiacoch prisli na to o co ide a uz to nedokazali vyliecit. To mi zrejme nastartovalo dalsie problemy ako CFS. Ale potom som mala stastie na dobru imunologicku, ktora sa mi fakt venovala a urobila vela vysetreni. Az potom sa vyjadrila ze je to CFS. Robili mi vela krvnych testov, alergologicke testy, gastroenterolog, neurolog, infekcne, zubar, gynekolog, krcne, ocne a uz ani neviem co vsetko... no a testy u psychologa na depresiu, ktore u mna vysli negativne. V tych vysetreniach sa nasli len nejake mensie veci ako potravinova a chladova alergia a funkcna porucha travenia... ale nic take co by vysvetlovalo moj stav. Takze to skoncilo pri diagnoze CFS. A teraz asi pred rokom sa mi k tomu pridali dalsie problemy na reumatologii. Ale tie tiez nevysvetluju pricinu neustalej unavy, takze zostavam stale pri diagnoze CFS akurat mam k tomu este dalsie diagnozy.

lienocka2808

Ako to lekari môžu diagnostikovat? ci iba na zaklade toho, ze ti nic nezistia a hodia to na CFS?? Lebo by som bola nerada, keby ma chybne diagnostikovali. zatial chodim po vysetreniach, ale uz fakt neviem kam mam ist. Teraz si idem zaplatit sukromneho imunologa, snad mi pomoze. ty si co vsetko absolvovala?? Ako ti to zacalo ( ci tomu predchadzal nejaky impulz, alebo len tak z nicoho nic)

lienocka2808

tiez si nepamatam uz temu ale pamatam si tvoje meno, ze sme si pisali. nemas tiez podobne problemy nahodou??

lienocka2808

ahoj joni, my sme si myslim uz davnejsie pisali v inej podobnej teme, kde som reagovala. No ja to uz mam fakt dlho. co je to CFS??