Cievne metličky

Príspevok v téme: Cievne metličky
169 69

Na nohách,hlavne stehnách sa mi vytvorili tzv."cievne metličky"
Po vyšetrení na cievnom som sa dozvedela,
že ich mám z antikoncepcie, ktorú som vysadila.
No ale čo s nimi teraz?
Má niekto skúsenosti s tým ako sa ich zbaviť?
Pomohol by nejaký z krémov čo vidieť v novinách?

Ďakujem za rady.

anjelik9

aj ja mam kade tade mam od doktor hoj taku mastičku ale nece sa mi to používat bo som po tom biela =) ale sa mi zda že aj na liotone 100 000 je napisane že to je na to ale ete som neskusala =/

169 69

purblanka

sklerotizáciu ti odporučil obvodný lekár alebo ma cievnom?
Ja som na cievnom už bola ale doktorka mi len povedala,že a prietokom krvi v cievach je všetko v poriadku.
To som si mala žiadať sama aby mi ich odstránila?

purblanka

Sklerotizácia znamená vpichnutie látky - sklerotizačného roztoku, ktorý naruší vnútornú vrstvu žily, čím sa vyvolá zápalová reakcia spôsobujúca rozpad poškodenej žily. Sklerotizácia sa môže použiť na malé popraskané žilky - teleangiekázie, menšie ako 1mm, malé kŕčové žily 1-3 mm. v prípade, že to Váš zdravotný stav vyžaduje, Váš lekár vám túto liečbu po vyšetrení odporučí tiež na iné, prípadne aj väčšie kŕčové žily a zároveň Vám predpíše kompresívnu terapiu presne na mieru . Pred sklerotizáciou je vhodné absolvovať ultrasonografické vyšetrenie, tzv. doppler.

purblanka

ja potrebujem ist na sklerotizáciu-lekár mi to odporučil.Vraj to pichne do jednej oblasti,a zmizne to nejaka časť kde máš tie popraskane cievky.Vraj to celé prepláca poisťovňa a robí sa to iba v zimnom období.

luckaaaaaaa

neviem, ale dnes ked som bola u koznej, zda sa mi, ze som na dverach zazrela, ze osetruju aj tie cievne pavucinky.. ale neviem isto:)skus sa popytat

169 69

Ďakujem vštkým za príspevky.

suuzi1
ja už mám dve deti a metličky mám z antikoncepcie ktorú som sa dala predpísať po druhom pôrode.Príšerne mi vadia hoci manžel tvrdí že sa mu páčim taká aká som.
Ale ja sa už hambím aj vyzliecť,v lete chodím v dlhých nohaviciach a keď si náhodou dám sukňu tak určite aj s pančuškami.
Nevieš niečo viac o laseri alebo sklerotizácii?

suuzi1

rutin je latka, ktora podporuje zilove steny. ak budete jest rutin, existujuce metlicky sa nestratia, iba podporite zilove steny a dalsie nevzniknu, alebo vzniknu neskor....

odstranit sa daju metlicky iba u lekara, su vaicere metody laser, sklerotizacia - treba ist k cievnemu chirurgovi a poradit sa o vhodnej metode

ja mam tiez metlicky, zatial ich neriesim, budem riesit, az ked budem mat deti, v tehotenstev sa tiez zvyknu tvorit...

rutin sa da kupit v tabletkach, ale v prirodnej forme ho obsahuje pohanka. Ja som mavala v lytkach krce, odkedy som pred ca 3-4 rokmi zacala jest kazde rano pohanku (rozmocenu pridam na ranajky do vlociek - asi 2 polievkove lyzice), tak krce nemam - takze mne rutin pomaha. ci sa mi tvoria nove metlicky, mam pocit ze nie, ale nesledujem to....