Moje dieťa má cukrovku

Príspevok v téme: Moje dieťa má cukrovku
a adriana

Ahojte všetci, prispievala som tu asi pred rokom- dvoma. Sama mám 19 rokov cukrovku a pichám si inzulín 4x denne. Mám dvojčatá chlapcov 7 ročných. Teraz po Veľkej noci som mu namerala hodnoty od 13-20. Boli sme na 2,5 dňa v nemocnici. Tam to kleslo, ale prišli hodnoty C-peptidu 150, a hormón protilátok 46,3. Začala sa deštrukcia buniek, asi o týždeň začneme s inzulínom. Zatiaľ držíme diétu, ale večer je to stále vyššie, dokonca už teraz som mu namerala 12. Takže zajtra ideme asi späť. Som z toho nešťastná, pretože genetické testy pred otehotnením dávali šancu , že to získajú 4%. Aké je nádej pre naše deti? Nemáte nové informácie o vývoji, čo transplantácia ostrovčekov? U neho ide o autoimunitný proces. Máte niekto informácie, či to bude na celý život, ako to povedali mne, alebo o 20 rokov už bude niečo nové? Neviem, ako sa s tým vyrovnať, dávam si to za vinu , že som to neustrážila, povolila som im nezdravé jedlá, guličky s mliekom na raňajky, sladkosti. Prosím, ak viete niekto niečo o výsledkoch klinických testov, nových trendov. - Napíšte.

DiabetikIvo

-mira,

dávam za pravdu veveričke. Časté dávkovkovanie veľmi malých dávok inzulínu je princíp fungovania inzulínovej pumpy, ktorá tymito mikrodávkami rýchleho inzulínu veľmi presne napodobňuje vylučovanie bazálneho inzulínu beta bunkami pankreasu...

A to je prednosť inzulínovej pumpy oproti strednedlhodobým, alebo dlhodobým inzulínom, resp. dlhodobým inzulínovým analógom, ktoré majú určitú krivku pôsobenia ale pacient ju už nedokáže modifikovať - dokáže iba potláčať pôsobenie tohto inzulínu príjmom potravy, ale to je iné ako meniť množstvo inzulínu v danom čase v organizme...

Pritom pumpa má možnosť využiť viacero spôsobov rozloženia konkrétnej dávky v čase.

Pekne a názorne vysvetlené to nájdeš na www.nedu.sk a na www.nedu.sk

jarmina

ved vravim ide o zodpovednost k svojmu telu a k svojmu zdraviu...musi sa naucit jest pravidelne,ako sa naucil citat a pisat...dufam ze nechodil poza skolu :)
jeden trik je taky,ze ked ma hlad a vie ze by mu to dvihlo cukor a nechce si zase pripichovat rychly inzulin,tak nech si vtedy tlaci ukazovakom na miesto medzi hornou perou a nosom...az kym ho rychlo neprejde pocit hladu,vraj to pomaha :) Napriklad aj chrom dokaze potlacit hlad...
clovek si bud nevazi svoje zdravie alebo chcel by nieco pre svoje zdravie urobyt,ale nevie ako na to....a tak skusame vsetci vsetko mozne hala bala...no pri pichani inzulinu su pravidla jasne : dieta pohyb inzulin musia byt vyvazene
ono je to na tom svete zariadene tak,ze clovek sa musi ucit hlavne z vlastnych chyb...teda sam si musi prezit prve komplikacie aby vedel o co ide...ako chlapcovy sa mu zda nerealne aby mu nieco z jedenia bolo....dobra vec je citat si roznu literaturu ohladom svojej choroby aby bol lepsie v obraze,cim toho clovek vie viac,tym viac premysla a tak aj kona

jajah

To ze rastie a ma stale hlad je v puberte to vsetko by som pochopila aj chapem ale ako mu ten hlad zahnat ked svoju davku jedla uz dostal uz teraz si picha 4x denne spolu 26 jednotiek.Ako zahnat ten hlad?

vevericka

mira zasa si treskla jedna radost..je dokazane studiami, ze cim castejsie a mensie davky inzulinu sa diabetik dva tym je na tom zdravotne lepsie..takze ZIADNE ZNIZOVANIE FREKVENCIE DAVOK..castejsimi davkami sa lepsie imituje prirodzeny inzulin(ten sa totiz uvolnuje frekvencne v zavislosti od inkretinov a tie zasa na zaklade prijamia potravy)

jarmina

no je v puberte,rastie a potrebuje jest...a este k tomu ten umely inzulin ktory ho drazdi na jedenie...takze vznika prirodzena obrana tela(intuicia)pred dostanim hypa..clovek uz sam citi ze cosi nie je v poriadku a naje sa.Ina vec je navyk na kvantum hocicoho co pride pod ruky (pod zuby)to je uz zlozvyk,ktory sa da oducitpri inzuline sa take zlozvyky netoleruju.Ja ked mam nekontrolovane jedenie,tak vzdy si dam pauzu aspon den bez jedla a inzulinu iba stvrtinu z celkovej davky...a stale,hlavne vecer sa meriam...tym sa mi upravy chut či nechut na jedlo a aj citim sa lepsie...

jajah

Ahoj Mira od zaciatku zistenia ze ma syn cukrovku kupujem len jedlo ktore moze on nevarim dvojmo jeme to co navarim jemu problem je ze syn zje viac ako moze ako velmi davam na neho pozor vzdy sa mu podari uchmatnut nieco naviac dostava aj vreckove a zistila som ze si za to kupuje jedlo co sa vzdy odzrkadli na vyske glycky neviem ci je to tou pubertou alebo len nedokaze odolat preto premyslam nad poradou zo psychologom.Chcela by som vediet ci s tym ma niekto skusenost.

- mira

Adriana, žiadne telo nebojuje proti sebe samému, len to, ktoré je už niečím poškodené, a to je hlavne zlá strava. O DM l som už písala veĺakrát, že sa málokto zbaví u nej inzulínu, ale stravou sa dávky i frekvencia inzulínu VÝRAZNE ZNÍŽIA a predíde sa slepote a.i.

Lekári nepoznajú príčinu cukrovky, preto to potrebujú na niečo zvaliť, a to na také nejasné a nevysvetliteľné pre nich pojmy ako je autoimunita alebo dedičnosť. Kto má súdnosť si už dávno uvedomil, že človek ktoý sa presťahuje do civilozovanej krajiny, nesie i pôvodné gény, a predsa ochorie na chorobu typickú pre civilizovanú krajinu, tak príčina nie je v génoch.

Jajah, je to ťažké, syn by mal jedávať celozrnné kaše, zeleninu, aby sa ukľudnil, v jeho veku a škodlivých návykoch je to ťažko meniť, preto ako rodina by ste sa mali stravovať rovnako ako on.

RNG

Pri DM1 , tj nedostatku vyroby inzulinu je najdolezitejsie jest jedla s postupnym uvolnovanim cukrov, aby hladiny hore dole nependlovali(tj nizke glycemicke indexy).
Napriek tomu, ze lekari organizovanej mediciny tvrdia, ze je to autoimunny proces, nieco to musi sposobovat a tiez nieco ine to musi spustit a pravdepodobne aj podporovat, aj ked na to este nedosli co konkretne a moze to byt suhrn inac nie nebezpecnych mikrobov a zamoreni.
Takze ma zmysel sa odmorovat, podporovat regeneraciu pankreasu a pecene(obe maju ulohy v hladinach cukru v krvi) a pokial je co len jedna cast v pankrease zdrava, regeneracia je mozna a ked sa bude regenerovat rychlejsie, nez sa "autoimunne" kazi, clovek moze tu DM1 znacne kontrolovat.
Doplnkov na to je kopa, zialbohu organizovana medicina o nich a o kompletnej zmene stravy nechce ani pocut a stale sa zaobera hlavne roznymi formami umelych a "prirodzenych" inzulinovych nahraziek a potlacanim prirodzenej imunity, co je celkove nespravny pristup k veci.
Imunita je totiz dolezita aj proti tym "spustacom", aj proti inym mikrobom, takze ju znizovat vseobecne je nelogicke.
Imunit je totiz hromada a nie kazde prispievaju k "autoimunnym destrukcnym procesom"

jajah

Ahojte,moj syn ma DM 1 uz sedem rokou tento rok ma dvanast a uz ide do puberty glykemie ma vysoke hned na zaciatku prazdnin sme boli v nemocnici pre zlu kompenzaciu ma problem dodrzat dietu stale "kradne" jedlo co sa aj ukaze na vyske glycky neviem ako to vyriesit uz premyslam aj nad psychologom.Prosim ak mate niekto skusenot poradte.Dakujem.

a adriana

Mira, nemôžme experimentovať u detí, deti potrebujú všetky živiny. Moje dieťa ju dostalo, ale nie pre to, že sa nezdravo stravoval, ale pre to, že vznikol autoimunitný proces, aj mnohé iné choroby vznikajú pre to, a ešte nikto na to neprišiel konkrétne čo to spôsobuje. Sú určité predispozície, ktoré môžu a nemusia spustiť autoimunitný proces. A konečne si uvedom rozdiel medzi DM 1 a DM 2.