Syndróm dráždivého čreva- niekto, čo sa z toho dostal?

Moireal

www.drmyhill.co.uk
Tu je velmi cenne info a aj related topics je dobre si.precitat. Snad viete po anglicky.
Ak nie,staci zadat do google presakujuce crevo (leaky gut).

Vratko1986

Mam ten problem vise roka zo zaciatku som pri stolici krvacal ze vraj to bola trhlina ta som uzival capiky faktu pomolo to bol som na kolono tam my povedali ze tam nemam nic stale sa citim nafuknuty stolicu mam 2-3 krat za den casto je prerusovana stale sa bojim ze budem mat rakovinu hrubeho creva poradte my co mam robit stale na to musim misliet

ôôôôô

Mal som spolubývajúcu, ktorá vycálovala majland za testy na intolerancie. Tiež mala syndróm dráždivého čreva a všetko možné, ale tiež hnačky hocikedy a aj bolesti brucha a vracanie často, bolesti hlavy, prdenie a tak. Že ten najdrahší test bol vraj Alcat test a asi okolo 900 € tam zaň nechala, potom ešte ďalšie testy na cukry, rozprávala o tom celé hodiny, mal som z toho hlavu jak balón, ale povedala, že neľutuje peniaze, lebo odkedy drží diétu, už nikdy viac nemala problém a keby tam vraj nešla, asi by už bola mŕtva, tak ja neviem teda, našťastie som také problémy nemal, vraj to častejšie trápi ženy ako mužov, tak som happy, že nemusím za niečo tak drahé platiť a radšej si zaplatím dovolenku, keď už má teda za tie prachy niečo byť.

Enjika

Dobry den, som strasne zufala mam 18 rokov a uz vyse 3 roky mam syndrom drazdiveho creva.. Uz som bola takner na kazdom vysetreni a nic.. Je niekto kto sa z toho dostal? Som na individualnom studiu, inak by som sa do skoly vobec nedostala. Mam posledny rok a potom ma caka praca no ale z takymto zdravotnym stavom neviem ako nato. Bola by som vdacna za nejake rady :)

Klinger

Dlhe roky som mal problem ist von, nakolko som mal stale nutkanie na velku potrebu sprevadzane bolestami brucha. Bolo to neprijemne, tak som bol na gastro vysetreni, kde mi zistili len Helicobacila. Uzival som antibiotika a aj tak som ho mal. Nakoniec som vyskusal ZAZVOROVY SIRUP. A problemy z travenim zmizli a na podporu travenia pijem este kefir z tibetskej huby. Mne pomohol zazvorovy sirup a tibetska huba. Lieky ktore som uzival mi vobec nepomahali.

Klinger

Dlhe roky som mal problem ist von, nakolko som mal stale nutkanie na velku potrebu sprevadzane bolestami brucha. Bolo to neprijemne, tak som bol na gastro vysetreni, kde mi zistili len Helicobacila. Uzival som antibiotika a aj tak som ho mal. Nakoniec som vyskusal ZAZVOROVY SIRUP. A problemy z travenim zmizli a na podporu travenia pijem este kefir z tibetskej huby. Mne pomohol zazvorovy sirup a tibetska huba. Lieky ktore som uzival mi vobec nepomahali.

Mišelinka

Ahojte. Je to velka hanba, prdim medzi ludmi. Stale beham na zachod kakat. Krče pred ludmi a prdenie. No hanba. Ja to mam z prepracovania, nervov a malo spanku. Po uprave tohto som zdrava. Je to z nervov

katarina321

Ja som mala desne problemy vyse 4 roky, sa cudujem, ze som este nazive.:) Ked som vynechala cukor, muku a mliecne vyrobky, razom mam travenie ok. Kedykolvek som s tym zase zacala, vsetko zacalo odznova. A este si musim davat pozor, aby som jedla pravidelne (kazde tri hodiny), pomaly, a nie naraz vela. Takisto sa drzim delenej stravy (napr bud len meso so zeleninou ale priloha so zeleninou atd). Velmi mi na travenie pomohli aj zelene smoothie (green smoothie). Prip. ovocne smoothie alebo cervene smoothie - rozmixovana mrkva, cvikla a jablko. Sacharidy nejem vela (ako ryza, zemiaky), radsej pseno, pohanku, quinou... Ovocie a zelenina je ok, meso, ryby, semienka, najnovsie chia. Tak drzim palce!:-)