Každodenná bolesť hlavy už asi 1 rok

Príspevok v téme: Každodenná bolesť hlavy už asi 1 rok
Latsy

Bolesti hlavy mávam od malička. V detstve boli neznesitelné, niekedy sprevádzané zvracaním. Zvyčajne 1 za 1-2 týždne. teraz mám 20 a už asi pred rekom ma neprestajne bolí hlava. Mám problém aj s očami. som citlivý na svetlo a v poslednej dobe ma oči pália, cítim ich unavené, používam kvapky ale ich účinok už netrvá dlho. Všimol som si, že aj hluk alebo silný pach vyvolá bolesť hlavy. Často mám zvýšený pocit tepla - iným je zima, ked ja som vyzlečený už. Lekár toto všetko spájal so štítnou žľazou.mimochodom telesnú hmotnosť má aj po 3 rokoch rovnakú.70kg, 190cm. Bolesť je pulzujúca, bez aury, väčšinou na jednej strane hlavy. Často neviem posúdiť, či ma bolí hlava alebo oko alebo niečo medzi. Bolesť viem vyjadriť na stupnici 1-10 zvyčajne 6-7. Písanie denníka považujem za zbytočné, lebo bolesť sa mení v takmer každej chvíli. Ked si bolesť nevšímam ale je tam, na stupnici asi 2, stáva sa také, že z ničoho prudko začne bolieť, začína to ako pichnutie, ako šok, a neprechádza to. Fakty:
veľa času trávím pri PC
mám problémy so štítnou žlazou, liečil som sa už 1 rok ale s hlavou neboli žiadne zmeny.
bol som u očného lekára v SR - dostal som kvapky na suché oči. nič viac
bol som na CT mozgu v Sev. Írsku, kde momentálne žijem - neutrálne výsledky
krvný tlak som mal často meraný - tiež normálne hodnoty.
lieky proti bolesti hlavy neúčinkujú

asi by som mal skúsiť očného a CT ešte raz ale niekde inde.

Ďakujem za vaše názory, rady.

človek

Latsy:

Píšem to tu dookola do všetkých príspevkov. Nestretol si sa s nejakými jedmi? U teba to vyzerá na kombináciu dvoch jedov, niečo čo spôsobuje spazmus, to sú tie bolesti hlavy, a niečo čo odstaví hormonálny systém, asi ťažké kovy, a to sú následné problémy so štítnou žľazou, pocity tepla či chladu. Zopár jedov:
- amalgám v zuboch a to aj u tvojej matky pred porodom

martinmlm

Skús si dať vyšetriť aj pečeň a žlčník lebo kvalita pečene sa prejavuje aj na očiach, a žlčníkový meridiám sa začína od vonkajšieho kútiká oka a kľukatí sa po vlasovej časti hlavy, z toho ťa môže bolieť hlava, čiže uprav stravu týmto smerom. A na oči vyskúšaj obklady z čaju"očianky rostkovej". Kupiš v lekárni.

Latsy

Diky moc za skúsenosti. Takže navštívim očného. Konkrétne so zrakom nemám problém ale možno po dlhšom čítaní by sa objavil. Viem, že mi oči začnú slziť pri dlhšom čítaní. Na výšku som nešiel, lebo toto všetko mi strašne znepríjemňuje život a na strednej som tiež mal problémy kôli tomuto. Ďakujem ešte raz.

jajkafr

Ahoj
bolesť hlavy je ťažká diagnóza... ale podľa toho čo píšeš môže ísť o to, že máš slabý zrak tiež som trpela bolesťami hlavy takmer rok... okrem bolesti hlavy som mala pocit, že slabšie vidím a keď som dlhšie čítala tak sa mi text rozmazával tak, že som nevedela čítať vôbec... očný ma odbil tým, že mi okuliare netreba, že ani prístroj neukázal poruchu zraku dal mi rovnako ako tebe kvapky na suché a unavené oči... mne to však nedalo blížili sa maturity ja som sedela v knihách čím ďalej tým viac a s bolesťou hlavy a rozmazaným textom sa mi nedalo učiť... zašla som k mojej lekárke s tým, že nevidím dobre, vypísala mi lístok k očnému ešte raz už som nešla k tomu očnému čo predtým ale šla som k inej očnej... tejto lekárke zázračne ukázal aj prístroj, že mám slabší zrak a keď mi skúšala zrak na tabuli dala mi dioptrie 0,25 nie je to silné, ale mňa prestali bolieť a štípať oči a tiež prestali moje bolesti hlavy... teraz chodím na kontrolu raz do roka keďže študujem na vysokej škole veľa času sedím pri knihách a pri pc čím sa mi zrak zhoršuje a keď sa zhorší znova ma začne bolieť hlava, pri zvýšení dioptrií bolesti hlavy prejdú... takže ak máš všetky ostatné vyšetrenia v norme skús ešte raz očné niekde vyšetrujú zrak aj v očných optikách...