Kolko stoji novostavba RD?

milusca

Deee, to je dobre, este ze tak. Super, ze tam mate cestu a osvetlenie. Ale stale neviete, kto sa nastahuje hned vedla vas. A kedy. Tak drzim palce, aby ste boli spokojni.

Deee

ziaden kluc, my sme v praci a rodina nam robi dozor nad robotnikmi, ti sa tam striedaju a stretavaju jak na party a nosia nam ucty za material, za robotu...
a prvi nie sme, sme uz jedni z poslednych, co tam stavali, len akurat okolo nas su tri pozemky volne, inak mame vsade susedov, dokonca cestu, osvetlenie a vsetko co ma ulica mat

milusca

Deee, to si davate robit na kluc?
Osobne by som nechcela dom, ktory je prvy na ulici... Hlavne, ak je stavany na kluc. Ked sme my kupovali dom, sli sme sa na tu ulicu pozriet aj v noci, ako to tam vyzera, aj susedov sme stretli...

Deee

plot preto taky drahy lebo sme prvi a nemame susedov naokolo az oproti a vedla o jeden pozemok dalej, navyse sme v kopcovitom terene a musime robit hlboke zaklady na ploty, aby nam nespadli, ked budu okolo vyrovnavat, prevysenie mame 4 metre od vchodu do domu po cestu, polka garaze je v zemi, a terasa na zahradu uz na urovni terenu, zacinam sa orientovat v cenach lepidiel na kachlicky, stolarskych pracach, kolko stoji meter kachlickovania, malovanie, bagrovanie, kubik betonu...a z tych cien sa az hlava toci...
ked sme sa pustali do plotu nikto by ma nepresvedcil, ze sa da do zeme naliat 40 kubikov betonu...

dobra vila

vlastne... ani nie obycajny, ale myslim skor novostavby (tak ako som pisala, ze napr.kolaudovane v uplynulych 5-tich rokoch... kedze tam nemusis nic prerabat zvycajne, ak len sama nechces).
Samoska dostanes aj lacnejsi rod.dom, ale ten uz ma svoje roky a renovovanie ta aj tak vyjde tolko pomaly, akoby si kupila novsi... chapes.

cajik

no u nas v KE pozemok 1,5mil (tiez este rozmyslam v SK), mimo mesta v blizkej dedine/satelitnom mestecku sa da za 500 000 len ked mas brutal stastie.
a RD taky maly bungalow sa da za 2mil v pohode tusim.

no celkovo na dom aj s pozemkom tak to asi mate pravdu ze tak min. 4-5mil.