Cigarety

Príspevok v téme: Cigarety
Dest

zdar, mam 19 rokov, fajcim od 14-ich a uz ma to dost nici, aj ked prestat sa mi stale nedari ... v poslednom obdobi mam problem so srdcom, pri nejakej fyzickej namahe alebo pri vypatej stresovej situacii mi srdce bije rychlejsie a silnejsie nez by malo a sprevadza to vysoky tlak a proste nepriemny pocit.. uz je to pomerne casto, co mi srdce takto pracuje ... tiez neustale vypluvam hlieny, a prednedavnom som rano okrem obvyklych zelenych hlienov, vyplul spolu s nimi aj krv.. niekedy je to lepsie, niekedy horsie, ale uz mam pocit ze to uz nie je uplne dobre,, je to vazne? ci je to "normalne" u fajciarov, ktori zacnu tak skoro..

uhlie

No ja teraz fajcim cigarety bez nikotinu a stale mam na ne chut, aj ked nikotin vobec neobsahuju. Asi som nejaky divny.

lDenzl

CHAMPIX je liek neobsahujúci nikotín, ktorý sa používa na to, aby Vám pomohol prestať fajčiť.
CHAMPIX Vám môže pomôcť zmierniť túžbu po cigarete a abstinenčné príznaky spojené s ukončením fajčenia.
Aj keď sa Vám neodporúča fajčiť po dátume ukončenia fajčenia, CHAMPIX môže tiež znížiť potešenie z fajčenia, ak si počas liečby zapálite.

Dest

lost - hmm,, len aku, cukriky? zuvacky? makak? :D neviem ci by to aspon trochu nahradilo :) ... no ved to, cloveku az ked oznamia nejaku taku vec s rakovinou, alebo proste az ked zacne pocitovat zdravotne problemy (ako ja, kaslem uz cely den, prehnana aktivita srdca..) az vtedy ho to donuti prestat, lebo dovtedy aj ked chcel, tak zavislost vyhrala, lebo ich este nic vazne netrapilo, len mozno akurat tak tie peniaze.. a obmedzobvat som skusal, ale ked si zapalim, tak od tej dalsej uz vela nevedie, uz si pokojne zapalim hned aj druhu,, naraz je to zas silny sok,, tazko..

lost

Dest

- skus si najst nieco ine, inu mensiu zavislost, ktorou nahradis fajcenie :)
nieco ale neskodneho...

pocul som uz kd nefajciar prestal fajcit, a opisoval to presne ako ty...
asi par tyzdnov presatali
a teraz fajcia zas...

asi ich omrzel zivot, asi ak by im niekto povedal ze "nepotesim vas, mate rakovinu pluc, davam vam nanajvis 4 mesiace zivota"... heh mozno prave toto by ich donutilo sa nad tym zamysliet :)

alebo skus, tak teda po maturach, ist pomalicky s poctom denne dole, napr ze dnes si das 10, buduci tyzden 9 denne, potom 8 denne atd atd :)

hlavne je aby si prestal, ved mas len 19, este mas sancu ;)

Dest

tak za prve, nepisal som sem koli tomu, aby ste ma sudili a opovrhali mnou (aj ked som to aj cakal...) chcel som rady od zainteresovanych, od fajciarov, ktori mali podobne problemy, isli/neisli lekarovy a podobne ... urcite je zaklad prestat, ale, to nie je vobec jednoduche.. kedy som bol zavrety doma, prestanem, to viem, ale hned ako vydem von, drviva vacsina mojich kamaratov/kamaratiek fajci, v skole to iste,, dalej ide hlavne o zvyk, clovek vyde von a uz smatra po vacku po cigaretach,, da si kavu, zas,, da si pivo, opat,, a 1000 dalsich prikladov ... mam aj znamych ktori prestali aj na pol roka, no potom pri slabej chvili, opitosti a pod. zacali, a zas boli na tej iste urovni zavislosti.. ... k tomu, preco som zacal, aj ked som vedel aka to je kravina uz z mojej protifajciarskej vychovy, skusil som, zachutilo, a potom som si prilezitoste zapalil az sa to postupne prehlbovalo, a teraz to nie je len pozitok ale aj potreba, silna potreba.. po viacerych aspektoch je to kravina, lezie to do penazi, do zdravia, niektorych to smrdi atd :P ale pocit zapalenia si nikdy nepochopi clovek, co nikdy nefajcil, je to slast ... rozhodne sa seriozne za tri tyzdne (po maturach..) pokusim prestat, len som tymto celym chcel vediet ci je to z cigariet :P ako si pomoct (vdaka slniečko_xxl) a ako moc som uz v pr..

luciaaaaaa

Minulí mesiac som v ambulancii na neurológii kecala s 57 ročným pánom(fajčiarom),dávajú mu pár rokov života,prišlo mi ho veľmi ľúto,môj dedo zomrel v 67 na upchaté cievy s fajčenia,kamoške dedo teraz v 59tke

slniečko_xxl

Fajčenie je drogová závislosť. Dôvodom sú abstinenčné príznaky na jednej strane a príjemný pocit po požití drogy na druhej strane. Drogové závislosti vznikajú oveľa ľahšie v oslabenom tele, napríklad pri nejakej otrave.

Karina

Nech sa snazim, ako sa snazim, stale nedokazem pochopit ludi, ktori fajcia. Nie je to ani atraktivne, ani pekne, ani to nevonia, je to "spinave" pre organizmus, ide to do penazi, vytvara to zavislost... Skutocne nerozumiem, kvoli comu by mal mlady zdravy clovek zacinat fajcit. Ale nad tym sa je asi aj zbytocne pozastavovat.