Pravidelná strava - 5x denne

Príspevok v téme: Pravidelná strava - 5x denne
Eternity

Pred troma dňami som sa odvážila a váha mi ukázala prvý krát v živote trojciferné číslo..skoro som odpadla a odhodlala som sa že to musí ísť dole..Nejak extra sa neobmedzujem,stravu som si rozdelila tak,že jem okolo siedmej,okolo decviatej,okolo pol jednej ,tretej a pred piatou-a po piatej nejem...pijem vela vody a jem vlakninu v talbetkach,aby som necitila pocit hladu...no aj tak sa bojim,že na mna počase príde "vlčí hlad"a naservírujem si aj chladničku...Mám len 15 rokov,no tragické je,že som sa snažila schudnut od svojich 9 rokov čo chodím na endokrinologiu,a taktiež somsem písala s hmotnosťou ale o 40 kíl menšou...Máte nejaké tipy alebo triky,aby som necítila hlad??....snažim sa stiahnut si žalúdok,jem menšie porcie...myslíte že to pomôže?...

Eternity

A-Z
a ešte že aj keby mi príde na chut,tak si dám jedine ovocie ,sladkost si nemôžem dat ani keby čo bolo,pretože nedokážem zjest tak že kocku...ked už začnem tak neviem prestat...

Eternity

A-Z
nie jem po 5,väčšinou o tej siedmej,pol siedmej,alebo osmej,podla toho o kolkej idem spat..a citim sa super :) ..akurat že včera som zjedla o šiestej jeden celozrnný rožok s oštiepkom vdaka čomu som nespala do polnoci,lebo mi z toho bolo strašne ťažko(zas som bola u starej mamy) a dnes som si kúpila v bille také že tam je biely jogurt,jahody,a musli,mám si to nechat radšej na ranajky alebo to mozem zjest ako olovrant o 4??...každé ráno si robím šaláty do školy na obed :)...a na večeru si robím vajíčko a trochu zeleniny...a máš pravdu-musím poklopať,ale sladké sa mi nežiada vôbec :)..teda,pravdaže mi vrta v hlave akoby som zjedla taku čokoladu ale nie je to fyzickeho charakteru ;D..našťastie...rozhodla som sa že sa neodvážim do pondelka,uvidím koľko budem mať kg..

A-Z

"Malo byt Laco24" v predchadzajucom pispevku.

Eternity,
ked budes jest pravidelne a vyvazene, t.j. ak ti nebudu chybat ziadne ziviny a prijem budes mat dostatocny, tak by tvoje telo casom nemalo ziadat rychlo dostupnu energiu, akym su prave sladkosti. Ak este stale jedavas do 17. hodiny, len si tym organizmus stresujes.
Proti hladu skus zbastit jogurt, schrumnut zeleninu; vapnik a vlaknina maju vybornu zasycovaciu schopnost.
A pri chuti na sladke mozes volit mensie zlo; par kuskov piskot, horku cokoladu 70% kakaa a viac, aj ovocko sa povazuje za sladkost, hoci velmi zdravu. Denne mozes 1 - 2ks ovocia (alebo do 300g).
A dostatocny pitny rezim ti tiez pomoze proti navalom hladu, cca 2,5 - 3l, najlepsie vody a cajov, nesladenych, samozrejme.

A-Z

aco24,
nehnevaj sa, ale ja zase nemozem suhlasit s tvojou teoriou, nakolko sa zaoberam racionalnou zivotospravou a zo ziadnej serioznej a vedeckej studie som sa nedozvedela, ze by tato kombinacia skodila. A sama mam niekolkorocne vlastne skusenosti :) a ziaden problem, prave naopak...
Ovsem u ludi s traviacimi tazkostami moze aj ktorekolvek ine jedlo vyvolat problem; tak ako u vredarov - cesnak, zlcnikarov - paprika, a to este neznamena, ze cesnak a paprika su nevhodne, lebo sposobuju "to a to...".

Eternity

:) fííí ako sa rozbehla téma:)baby povedzte svoje triky ako bojujete s kilami-čo sa vám osvedčilo ... vidím že nás je veľa čo bojujeme s hmotnosťou..
mimika*-no moja endokrinologička je taká že mi nič nepovie.od mojich 9tich rokov každé tri mesiace na mna nakričala,že mám schudnúť no bezvýsledne...silno rozmýšĽam,či som si to nezapríčinila aj sama-bola som schopna zjest velku 300 g milku behom polhodinky,hodinky(samozrejme,nemala som ju kazdy tyzden)ale taku 100 g som zmastila behom 10 minu...stale by som jedla len sladkosti...takže mám pocit že sa svoju váhu si možem sama...neviem...

mimika*

Eternity:
Podla mna by si mala ist za odbornikom co sa tyka tvojej liecby na endokrinologii, podla mna si dost zle nastavena na liecbu, ak by si bola spravne liecena nemala by si sa dopracovat ktvojej hmotnosti a hlavne nie v tvojom veku.
Chudnut by si mala tiez pod dozorom odbornika, dietologa alebo vyzivara aby si si neublizila a nepokazila metabolizmus este viac.
Silno ti drzim palce.

mimika*

Ja som tiez skusala 90 dnovu dietu - neuspesne, mojmu telu sa vobec nepaci a pribrala som z nej :-)
Ale s tym obocim to je pravda

zdenulka

ja som si kupila knizku 90 dni chudnutie..a tam pisu ze ovocie jedzte len do obeda...a je to super..pomalicky chudnem..