instantné polievky

jajka001_

cim viac solis a dochucujes umelinami tym viac si oslabujes vnimanie skutocnej chuti a tym viac si nuteny si jedlo ochucovat. takze so solenim opatrne, to iste plati aj na glutaman, aj na cukor, hromadenie negativnych veci v organizme logicky vedie k zdravotnym problemom. na instantnych polievkach nie je vobec nic zdrave, cize prinos pre telo je nulovy az minusovy.
udeniny su samozrejme tiez nezdrave.

mate59

glutamát sám o sebe nie je škodlivý, ale človek si rýchlo /hlavne deti/zvykne na jeho chuť a potom ju v jedle stále vyžaduje,vegetuje jedlo, tá obsahuje veľa soli a tej majú naše potraviny nadbytok /o soli už vieme čo a ako/,takže vlastne tým je to nezdravé.On prekrýva pôvodné chute potravín,a potom taká neochutená zeleninová polievka sa nám zdá prázdna.Spôsobuje to, že nás vedie k nie práve zdravému stravovaniu.

matamata

je to grc...neviem ako to mozes jest a tak casto...radsej si doma priprav nejaky tmavy chlieb so zeleninovou oblohou, nejaky syr, sunka a mas nieco stokrat lepsie a zdravsie
ble ja by som tie polievky nedala do ust

lDenzl

Glutamát náš každodenný
Väčšina ľudí, ktorí odmietajú výrobky s obsahom glutamanu sodného, nevie vysvetliť, ako by táto prirodzene sa vyskytujúca aminokyselina mala poškodzovať zdravie človeka.

Čítajte viac: www.sme.sk

jajka001_

doondis si zaludok a dlhodobe uzivanie ti moze sposobit vazne zdravotne problemy. ved si uvedom co to vlastne požívaš.

jkgfh

neviem ti vysvatlit dovod :) ale tiez som pocul ze je to humaaac, a 4x do tyzdna je hodne myslim, tak najdi si zato nahradu