Antidepresíva

Príspevok v téme: Antidepresíva
Gabriel123

Dobrý deň, zaujímali by ma názory a skúsenosti ľudí, ktorí užívajú antidepresíva, lieky proti ťažkej poruche úzkosti, panického strachu a pod. Zaujímal by ma ich pohľad na to, ako im pomohli tieto lieky, či sa cítia po ich dlhodobom užívaní omnoho, neopísateľne lepšie, alebo museli postupne viac liekov vyskúšať a potom
našli ten správny?

Tiež ma zaujíma, či tieto lieky zmenia človeka aj čo sa týka ich názorov a pohľadov na svet, alebo sa zmení len správanie? Zaujíma ma psychológia, preto sa pýtam. Vopred ďakujem za Vaše príspevky.

adriankoo

ja osobne si myslim ze antiepresiva zaberaju a urcite mnohym ludom pomohli k lepsiemu zivtou..na druhej strane je velmi zle ako psychyatri tieto lieky bezhlavo prepisuju aj ludom ktory tieto lieky v konecnom dosledku nepotrebuju a to ln kvoli zarobku..s kratkodobeho hladiska pomozu, ale z dlhodobeho hladiska mozu privodit novy problem ktory pre zacatim liecby nebol.cize moj nazor na ad je rozporuplny.ja sam sa snazim po pol roku zbavit seroxatu, pretoze som zistil ze moj stav nie je natolko vazny aby som ho potreboval, a byt otrokom farmaceutickych firiem nechcem :)

zuzanama

Ok, Gabriel, nedotklo sa ma to az tak, ako sa moze z mojho prispevku zdat, len si myslim, ze ma lieky nezmenili, ani moje myslenie, ani spravanie.
K liekom len tolko, na zacietku pomohli, fakt, neskor ma uz len obtazovali vedlajsie ucinky. Zmena myslenia a spravania u mna nastali, lebo som sa tak rozhodla. Vsetko dobre Ti prajem.

Gabriel123

Pre Zuzanama:

"Gabriel, psychologia ta zaujima na akej urovni? Hadam len nestudujes psychologiu, to by bol "pruser", lebo to by som necakala, ze buduci psycholog napise takuto ... inu :

Tiež ma zaujíma, či tieto lieky zmenia človeka aj čo sa týka ich názorov a pohľadov na svet, alebo sa zmení len správanie?"

- Napísal som tú otázku presne tak, ako som chcel, pretože ma zaujímalo, akým spôsobom kto na to bude reagovať. Teba sa to zrejme tak dotklo, že si musela reagovať, ako si reagovala. No každopádne vážim si, že si odpovedala tak obšírne a mohol som si prečítať niekoho skúsenosti ohľadne tejto veci. Nech sa Ti darí.

P.S. Neštudujem

lDenzl

sway- zrejme som sa nepresne vyjadril.....mozog sa z tazkej depresie sam nedostane.Je to pre cloveka zacarovany kruh a on nic pozitivne nevidi a uplne sa do seba uzatvara. To nefunguje tak,ze sa pozrie na slnecne rano a povie si.....,,ake je dnes krasne rano". Ten clovek nevidi zmysel zivota v nicom co pred chorobou videl.Nedokaze sa sam premoct.....potrebuje pomoc.
Ale kazdy ma zrejme na to iny pohlad.