zmena priezviska

usiko

babylove,

ja by som si zmenila na svoje povodne...nerozvadzate sa pre srandu kralikov, asi ste si aj naublizovali a ked ta niekto oslovi terajzim priezviskom, tak sa ti vzdy budu objavovat spomienky na casy, ked si bola s ex.

Dietatku to podla mna neublizi...teraz su rozvody take bezne, ze v kazdej triede /aspon na nasej skole/ je 50 percent deti z rozvedenych rodin, takze nikto ho odstrkovat nebude....proste je to uz ine ako za nasich cias, ked bol z rozvedenej rodiny jeden, max. 2 z triedy a cudovali sme sa......takze v pohode.....si nechaj svoje dievcenske meno, aby si bola spokojna, lebo iba spokojna mamka dokaze dietatku dat to, co potrebuje , aby bolo stastne....

datelinka

babylove, ak sa náhodou o niekoľko rokov znovu vydáš, aj tak s najväčšou pravdepodobnosťou zmeníš priezvisko. máme tu v blízkosti jednu rodinku, kde riešili neskôr zmenu priezviska dievčatka z prvého manželstva, keďže pribudlo ďalšie dieťa a záležalo im na tom, aby mali všetci rovnaké priezvisko.
malé deti nevnímajú priezviská rodičov a staršie pochopia, prečo je to tak. ale ako sama píšeš, priezvisko po bývalom manželovi vnímaš práve teraz veľmi emotívne. po nejakom čase to budeš vnímať inak. úplne sa tomu nevyhneš, keďže ste spolu splodili dieťa, ktoré nesie otcovo priezvisko.
rozhodni sa, akokoľvek, ber to ako správne rozhodnutie a spätne nerozoberaj, že si to mala spraviť inak :-) držím prsty.

babylove

dakujem všetkým, ktorí mi prispeli do tejto témy, ja nechcem aby sa dieťatko cítilo neako odstrčené, alebo tak neak, že ku mne nepatrí, neviem čo spraviť, lebo ked ma oslovia exovým priezviskom tak sa mi všetky zlé spomienky vybavia, ale na druhej strane možno to čas spraví, nechcem aby moje dieťatko trpelo, aby sa mu nedajbože druhé deti smiali, alebo tak, aj tak to bude pre neho ťažké, že má rozvedených rodičov

kafe

K tým poplatkom v škôlke, čo spomína jajka: u nás píšu potvrdenky na meno dieťaťa. A problém je vyriešený.

Ešte ma napadlo, že si môžeš nájsť partnera s ktorým sa rozhodnete mať ďalšie dieťatko. A vyzerá to férovejšie, ak má mama svoje meno a každé deculo meno po otcovi. Proste stáva sa, treba to vysvetliť deťom a nerobiť z toho vedu. Ak by si mala rovnaké priezvisko s prvým deculom (alebo s druhým) tak to jedno je stále nejak MIMO.

kafe

K tým poplatkom v škôlke, čo spomína jajka: u nás píšu potvrdenky na meno dieťaťa. A problém je vyriešený.

Ešte ma napadlo, že si môžeš nájsť partnera s ktorým sa rozhodnete mať ďalšie dieťatko. A vyzerá to férovejšie, ak má mama svoje meno a každé deculo meno po otcovi. Proste stáva sa, treba to vysvetliť deťom a nerobiť z toho vedu. Ak by si mala rovnaké priezvisko s prvým deculom (alebo s druhým) tak to jedno je stále nejak MIMO.

kafe

babylove, je to čisto na tebe, dieťa s tým nemá prečo mať problém. Ak máš rovnaké priezvisko s deculom, je automaticky jasné, že VY DVAJA patríte k sebe. Ale ak máš na exmanžela zlé spomienky, skôr by som ti radila zmeniť si ho. Nech je pre teba minulosťou a ty si opäť sama sebou. Napríklad u doktora, v škole sa ti môže stať, že ťa budú oslovovať priezviskom dieťaťa. Je to detail, čo nestojí ani za snahu opraviť ich a vysvetlovať prečo máš iné priezvisko. Ja mám tiež svoje priezvisko a deti otcove. Žily mi to netrhá, sú dôležitejšie veci v živote.

jajka001_

pri vsetkych...no napriklad som zaregistrovala ze v skolke mala jedna mama ine meno ako dieta, pri plateni poplatkov s tym mali problemy lebo nezrovnalosti...urcite je toho viac, skolka, skola zdravotnictvo, vsade to bude take nezvykle. ale tak da sa to prezit, jasne

levicaaaaaa

matka ostáva či už s rovnakým priezviskom alebo bez neho... pri akých formálnych záležitostiach by to mal byť problém?