Ako rano vstat nacas a postihat toho viac?

Príspevok v téme: Ako rano vstat nacas a postihat toho viac?
Spachtosska

Mam problem, ktory sa mnohym ako problem nebude zdat, ale pre mna je to dost dolezite. Studujem na vysokej skole a momentalne mam skuskove obdobie. Kedze studujem tazku skolu a mam aj narocne skusky, tak kazda hodinka na ucenie mi je dobra. Vzdy vecer si dam predsavzatia, ako rano vstanem o 9,00 a potom si dam ranajocky a budem sa svieza ucit, avsak realita je ina. Rano o 9,00 mi zazvoni budik, ja sklamana, znechutena a rozospata stlacim gombik, aby som si mohla este zo 5 minut zdriemnut a potom mi to zazvoni zase. Lenze toto sa opakuje cca 4x ked uz stratim nervy a vypnem ten budik uplne a spim dalej do 12tej. Potom som uz nutena vsat z postele a som este viac znechutena, ze uz je obed a zase som prepasla doobedne ucenie. Tym padom mam posunuty rezim a do postele sa nedostanem skor ako o 2 v noci. Proste rani nie som schopna prekonat samu seba a vstat. Akoby som bola este v nejakom deliriu a predlzujem ten cas spania dokedy sa da. Horsie je to, ze som migrenik a ked dlho spim, dostanem takmer vzdy migrenu. No ani to ma nedokaze odradit od nadmerneho vylihovania v posteli:(
Mate prosim vas nejake tipy a rady, ako ste sa popasovali s tymto problemom vy? Alebo nejake rady ako sa vam
rano lepsie vstava? Dakujem, zivotne dolezite!! :))

ja ti neviem

ist skorej spat potom sa ti upravi rezim dna a nebude sa ti ziadat spat az do 12stej:Daspon to mne hovorieva moja mama:)

rew

Spachtosska> chod raz spat normalne pred polnocou, otvor si na noc okno a roztiahni zavesy - alebo zaluzie alebo cokolvek koli comu by si mohla mat tmu v izbe (mne to velmi pomaha, posledne dni ked je rano svetlo a spim pri otvorenom okne, budim sa v pohode sama pred siestou, predtym som mala problem vstat o osmej), a urob co napisala usiko.. aj ked 4 m su pre mna malo :)

jajka001_

zapni si hned ako ti zapipa budik radio alebo telku
popros niekoho nech ti rano zavola a vola kym sa nezobudis
moc ti nepomoze ze si do druhej v noci hore ked cely den prespis

janinicka

Spachtoška, ak si potom hore do druhej rána, tak by nemalo vadiť, že spíš doobeda, doobedné učenie dobehneš v noci, nie? Ale ak máš z toho migrénu, tak by si sa mala donútiť vstať načas. Usiko ti dobre radí, ako na to :)