Chcem sa rozísť,ale nechcem mu ublížiť

Príspevok v téme: Chcem sa rozísť,ale nechcem mu ublížiť
sandrita

S priateľom som 4 roky, je odomňa o 7 rokov starší a ja mám 23 rokov. Problém je v tom, že k nemu už necítim to, čo som cítila na začiatku. Je pravda, chodím na VŠ takže sa vidíme len cez víkendy, ale on je na mne strašne závislý a nevie si predstaviť život bezomňa, niekedy je aj žiarlivý, ale to sa dá vydržať.
Vstúpil do toho niekto tretí, z mojej strany, niekto kto je strašne úprimný, s ktorým môžem byť každý deň, niekto kto už má za sebou 7 ročný vzťah a už sa sklamal, povedal mi, že si myslel že už nikoho nikdy nenájde a nebude šťastný, a potom stretol mňa. Je mi s ním fajn, vie, že som zadaná, ale vidí na mne, že nie som šťastná. Neviem čo mám robiť, ale odkedy ho poznám, moje srdiečko sa deň čo deň prikláňa k nemu,ale už ma nebaví pretvarovať sa pred tým druhým.
Najhoršie na tom je, že s priateľom máme spoločných priateľov, spoločných známych, naši rodičia sa veľmi dobre poznajú, veď pochádzame z jednej dediny. Moji rodičia by to pochopili, ale bojím sa, že stratím svojich priateľov a pred ľudmi v dedine budem jedna \\\"fľandra\\\". Nechcem ďalej žiť s pocitom klamstva, už ma to ubíja, aj ja mám svedomie, ktoré už nevládze. Deň čo deň plačem, ale nepomáha mi to. Keď sa s ním rozídem stratím všetko čo som si celé roky budovala a hlavne sa už doma nebudem môcť ukázať aby ma neohovárali, čo aj tak budú. Kamarátkou s ním asi nebudem chcieť ostať, lebo z priateľstva je kamarátsvo málokedy pravedepodobné.
Poraďte mi prosím čo mám robiť? Mám s ním byť a nebyť šťastná alebo sa rozísť?

mate59

choď za svojím srdcom,aj keď to bude bolestivé,ale si predstav váš vzťah, ktorý by neskor beztak skončil ak nemá perspektívu.
Ale zamysli sa nad tým,čo máš teraz,4 roky sú čas, za ktorý ho dobre poznáš.Si mimo, lebo si v škole,ale sa vrátiš a keď ti starý priateľ iba zovšednel,alebo ho vytlačilo opojenie z tvojej strany, dobrodružstvo,aby si nebanovala...