Akné

Príspevok v téme: Akné
I_love_182

Ahojte :) Potrebujem radu... už od začiatku puberty som mala mastnejšiu pokožku... mala som malé vyrážky ktoré sa rýchlo zahojili a nebolo ich veľa... dalo by sa povedať že som mala celkom zdravú pleť o ktoru som sa nemusela nejako starať... ale teraz? Moja pleť vyzerá ako po výbuchu atómovej bomby... všade samý vriedok, zapálená vyrážka, stopy po akné, jazvy, poigmentové škvrny :( :( neviem čo s tým mám robiť... vyskúšala som už asi všetko. Používam najdrahšie prípravky z lekárne... bola som už aj u kožnej ktorá mi predpísala zineryt, differine, skinoren... nič mi nezaberá... mám strašne citlivú pleť, nevytláčam si vyrážky, chodím ku kozmetičke, nemôžem používať prípravky s alkoholom... nemôžem sa vystavovať slnku lebo sa mi to zhorší ešte viac : :( už neviem ako ďalej... normálne mám z toho všetkého depresiu :( neviem ako sa mám zbaviť jazviev na tvári... už som z toho zúfalá :( :( keď sa pozriem do zrkadla najradšej by som si strhla celú kožu :( :( neviem ako ďalej... už som fakt strašne zúfalá :( poraďte niečo s čím máte dobré skúsenosti... rozmýšľam už aj nad liekmi ale ževraj to škodí :( .... mám strašne bielu pleť každý mi to hovorí a tie červené fľaky po tvári robia nehorázny kontrast :( nechápem ako je to možné že neikto kto sa o svoju pleť vôbec nestará nemá ani najmnšiu vyrážku a ten čo sa stará tak má hroznu pleť... prečo je to také nespravodlivé???? :( ďakujem za odpovede :P

cappy_

a si skusila si davat drozdovu masku kazdy druhy den?...+ dezinfikovat cisto citronovou stavou...a rano a vecer sa umyvat repikovym odvarom...skus prejst an to co ponuka priroda a chladnicka...
ja som tiez pouzivala skinoren a len mi zhorsilo uz strasnu tvar..tak som sa dala na take prirodne veci...a za dva tyzdne som videla prve vysledky, ze sa mi tvar ukludnila a vyrazky sa nerozsirovali
a inak zalezi aj do veku...ak mas uz 20, tak kremy typu vichy a bioderma proti vyrazkam by sa pouzivat nemali, lebo su velmi agresivne, a urcene na pubertalny vek...
a mne komzmeticka viac ublizila ako pomohla pred neikolkymi rokmi =/

DanaX

Pred casom som objavila znacku Himalaya, kamarati ju zacali dovazat na Slovensko, maju v ponuke ja rozne pripravky na plet. Skus pozriet www.mojahimalaya.sk , mozno ti nieco z toho pomoze.

radca

Aloe Vera si už vyskúšala? Skús si o tom niečo naštudovať nič lepšie som nespoznal, žiadna chémia v tabletkách.

ihla

vedlajsie ucinky - najdi si tu na fore temu o roaccutane - tych uz bolo viac. Ako su vedlajsie ucinky urcite - vela ludi na tieto tabletky pindalo. No myslim, ze to su ludia, ktori sa nevedia vzit do pocitov cloveka s akne. Ked ide o chlapca, tak budis (ako nevravim, ze nech maju chlapci akne, to nie), ale myslim, ze dievcatam ide skor o vzhlad ako chlapcom. Ja osobne mam vedlajsie ucinky len suche pery a sliznicu v nose. Uzivam ich pol roka - uz len tyzden a koncim. Celkovo pokozka je sucha pri ich pouzivani, no ak sa kremujes po sprche,tak je vsetko oki :)
Ine vedlajsie ucinky som nemala, nebolo mi zle ani som z nich neumierala, ako tu raz pisala jedna baba :D:D no skoro som umrela. neviem ci si srandu robila, alebo to myslela vazne, no ak vazne, tak nemam slov :D:D:D

ihla

Roacuttane - pytaj si od koznej. Su to tabletky. Urcite zaberu ;-) Aj mne velmi pomohli a teraz namem ani jednu vyrazku :)