Studium s ppp

Príspevok v téme: Studium s ppp
Ouii

Baby, dokazali ste niektora vystudovat s ppp? Ja som prave v tom najlepsom obdobi, konecne sa liecim, ale mam strasny problem s ucenim. Vdaka bulimii som si preniesla fakt tazke susky do tohto semestra a teraz nezvladam. Studujem medinu, cize pkkt tazku skolu a som zufala. pokym nepride na ucenie, tak mi to ide krasne, ale v momente, ako sa mam ucit, cize vykonavat tazku mentalnu pracu, pri ktorej sa musim drzat a nechce sa mi do nej ani trochu, tak to skonci zasa pri zrani. dnes to iste, doteraz vsetko krasne a uz zasa som bola nad misou. je to strasne vycerpavajuce, najradsej by som si dala na rok odklad a porobila si to postupne, bez toho stresu, no cela rodina na mna pozera a ocakava, ako vitazoslavne urobim anatomiu a kebyze prerusim, tak pocuvam cely rok dodrby a kto vie co este.
je mi z toho tak tazko. na tu skusku som mala strasne vela casu, spoluuziaci uz maju porobene, ja mam pred sebou este tri a aspon tuto jednu musim urobit, aby ma pustili do dalsieho rocnika. no a ja sa cele dni zamotavam a robim vsetko ine. len nie a nie a nie sa ucit. a popri tom strasne dobre viem, ze nie som ani za macny mak blba.. skola mi vzdy sa od ruky, bez namahy, stacilo sa mi raz, max. dva do veci pozriet a mavala som super vysledky. teraz su nado mnou ludia, ktori maju vo mna strasnu vieru, lebo vo mne vidia obrovsky potencial a ja mam taky obrovsky strach z tejto skusky (to je fakt pre mna najvacsi strach zo skoly, aky som kedy mala a popri tom som sa raz uz ucila a slo mi to), ze ma uplne paralizuje.
viem, ze sa musim len premoct, ale su to tak strasne pocity. do 9. potrebujem tu blbu skusku urobit, no a je nadomnou taka supervizia z takych miest (nie len rodina, ale aj vyucujuci), ze sa idem posrat.
potrebujem sa dakomu vykecat, alebo si aspon vypocut vase skusenosti. dakujem

zuzka1911

Ahoj Oui,
som rada, ze to nakoniec ako-tak dopadlo. V lete daj poriadny reset a potom pojde vsetko lahsie. U mna to vyzeralo tiez dost mizerne, no nakoniec som sa prebojovala do 5.rocnika a uz len rok !!! Takze sa strasne tesim. Inak sa mi dari dobre, uz som sa 3 dni nevazila, naposledy som grcala v nedelu, dnes pride tatino a budeme si spolu takto hospodarit cca dva tyzdne. Tesim sa, budeme si varit zdrave veci a tak. No dufam, ze nepriberiem, lebo ma porazi :) Ale urcite nie. V sept. sa urcite na skupinke vidime, lebo to, ze to je na dobrej ceste este nic neznamena a 5.rocnik bude makacka ... Ach jo, ale zvladneme to :) Oui, zajtra (ci vlastne dnes) Ti veeeeeeeeeeeeeeeeeelmi drzim palce a vidime sa v sept. :) Pekne leto zelaaaam

Oui

moja, prepac, ze neodpisujem, zle dni mam, kopu zhonov, fakt som ani nestihala citat, co pisete.
tak len tolko, ze pokracujem do dalsieho rocnika. mal ma kto zachranit.
zajtra mam poslednu skusku, potom si davam totalny letny reset. uz nikdy nechcem byt so skolou v takychto srackach . strasne sa na seba hnevam, ze som to nechala zajst az takto daleko.
teraz idem na skoro mesiac prec, budem bez netu, takze zasa vobec nebudem vediet, co sa tu deje, potom by som chcela uz definitivne zacat s psychoterapiou, tak sa ozvem, ako to ide.

dufam, ze sa uvidime v septembri na skupinke :)
inak, ako si ty dopadla? urcite to uz bolo niekde pisane, ale fakt som nestihala :)

zuzka1911

No tak zajtra uvidime ... Ja si sice budem musiet na vysledky par dni pockat, lebo kym to henten zase opravi. Ach jaj. Uz som kludna, uz nic nezmozem. Stokrat som sa dnes rozrevala, potom som to zabalila a isla spat a aspon som si poobede pospala. A teraz serem na to ! Co uz ... Papala som pekne, neprepadal ma vlci hlad, jedla som same zdrave veci, takze aspon ze tak. Ako Ty, Oui ? Ozvi sa :)

wasabi

Zuzik...
hlavu hore...pokial nejde o život..nejde o nič hm? :)
uplne najdolezitejsi boj...boj o zdravie..teraz pomalicky vyhravas...to je to najhlavnejsie...myslim...
urcite budem v stredu držkat palce a mysliet na teba ako ty na mna dnes...
mam tušaka ale že to daš holka...si šikula...
OUI aj tebe držkam...juuuj ako lahko sa to teraz pise..ale viem co prezivate...ale aj tak..kludik...ok? ;))

zuzka1911

Mna poraziiii, ak budem musiet rocnik opakovat :( Viem len veci, ktore na skuske ani nebudu, pretoze boli na zapocte, ktory som itak do*ebala, lebo henta puca, co nam to opravovala ... no comment. Som v koncoch, na pokraji zrutenia. Nieeee !!!

Oui

ja som mala vcera drsny rozhovor s otcom, chytila som hycak a revala tri hodiny, ale dost ma to nakoplo. dnes rano sme sa bavili uz ako ludia a velmi ma podporil v tom, aby som sa nebala a motivovala sa. proste tam v stredu pojdem, aj keby som bola duta ako bambus a pokusim sa to nejak uhrat. a ak to nedam (co sa snazim nepripustat :D), tak aspon bude vidiet snahu a da mi iny termin. nejak to bude, treba si co najviac verit.

je pravda, ze mame ucenie o dost stazene, ale mozno sa aj trosicku vyhovarame. lebo aj zdravemu cloveku beha po rozume vsetko ine, len nie to a musi sa volou nutit obsediet pri tom a nezdupkat /nezaspat po prvych dvoch stranach. takze tvrdenie, ze mam bulimiu a preto sa mi neda ucit je trosku asi pritiahnut za vlasy. mame bulimiu, ta nas rozptyluje, ale keby sme nemali tu, rozptylovalo by nas daco ine.

takze vzhuru do boja, nevzdavame sa. sup sup sa ucit ;)

zuzka1911

Dakujem Oui, si zlata :)
Mne sa tento tyzden velmi dobre ucilo a jedlo. Vsetko s kludom, uplne v pohode som to zvladla. Jedla som zdravo, pravidelne a hlavne som si to nejako pozitivne v hlave nastavila, dufam, ze to vydrzi :)
Drzim silno palce !!! Zvladnes to, verim Ti :)

Oui

no mne aspon normalne jedenie uz energiu neberie, ale viem o com hovoris, roky bol pre mna "normalny" den nedosiahnutelny prave preto, kolko energie mi to uberalo.
vsetko co som pisala su take nejake moje rady, ako som sa dostala do tohoto stavu, ze ma normalne jest nevycerpava, ani to nejak neriesim, ale je pravda, ze su situacie, kedy sa zamotam a spadnem spat, ale to ked prilis nad tym jedlom premyslam, alebo je na houby po inych strankach, no uz sa dari velmi rychlo nabehnut spat na pohodu.
len je pravda, ze prave pri tom uceni ma najcastejsie chytaju myslienky na zradlo a vtedy sa tazko sustreduje, no posledne dni som si vsimla, ze ak si aspon aku taku pohodu v hlave vytvorim, tak potom aj pri uceni nemyslim na jedlo, ale spat ma taha nad knihami stale :)

drzim drzim palce, mne ta streda az tak nehori, beriem to tak, ze do 9.7. je este cas (haha, anatomiu co sa ucia ludia mesiac sa naucit za 4 dni, never ever sanca), no pre teba to musi byt o to vacsi tlak.

odporucam vecerne monology so sebou pred zrkadlom, a vzdy ked je zle, tak sa s dakym porozpravat, alebo si to aspon so sebou nahlas prebrat :)