Pravnicka fakulta UMB v Banskej Bystrici

bobikk

OK, ja ti to neberiem, ak teda ta to bavi, tak sa len uc dalej a maj same A-ka, to je v poriadku. Uz sa mi nechce dalej debatovat a rozoberat to.
Pytal som sa na nieco uplne ine a ako vidim, odbocilo sa od temy poriadne dalekoa rozoberame uplne ine veci a nie tie, co potrebujem vediet. Potreboval by som vediet o tom prave na UMB, to je pre mna naj v tejto chvili, lebo neviem, na co ist, neviem sa rozhodnut, takze bol by som rad diskutovat k veci.Vyjadrujte sa ti, ktori tam studujete, popr. vasi znami, nech sa viem rozhodnut, lebo tie skoly su tak dobre, ze neviem....asi pojdem na vsetky.

hassy

ja som na strednej mala tiez trojky, dokonca dvakrat stovrku z matiky, teraz som druhy rok na ekonomke, verejnej, kde si neplatim ani cent a mam same Acka lebos a ucim...lebos a CHCEM ucit, a CHCEM nieco vediet...z matiky som dokonca nematurovala, vzdy som bola na nu sprosta, a prijimacky som urobila akojedna z najlepsich lebo dva tyzdne pred nimi som si povedala ze sa budem ucit, a urobim vsetko preto aby som dostala to co chcem, a poradilo sa....znamky zo strednej o cloveku nehovoria NIC, nie je dolezite to co je na vysvedceni, ale to co ma clovek v hlave. mala som spoluziaka ktory prepadal, mal stvorky, a predsta to je najinteligentnejsi a pre mna najmudrejsi clovek akeho som do teraz stretla, pretoze on JE mudry, len sa mu nechcelo na strednej ucit...
nehovorim...iste ze je mnoho takych ktory idu na sukromnu kde si za titul zaplatia, ale je tak isto vela takych, ktory sice na strednej nehviezdili, a teraz su z nich na verejnej vyske premianti ( a nie preto ze by niekomu pchali prachy od vrecka, ale preto ze CHCU byt, a snazia sa)

hassy

nemozes sudit niekoho podla znamok na skole....ak niekto ma cele 4 roky stvorky trojky a je schopny zmaturovat na ciste jednotky, je schopny sa dostat na dobru verejnu skolu, cele je o to o tom, ci chce alebo nechce...hovorim sama poznam dost taky pripadov :)

bobikk

ano, to mas pravdu. dostane sa aj 4-kar ale akurat tak na sukromnu, kde si zaplati. no pochybujem, ze na statnu zoberu 3-kara, 4-kara, ked je kopa studentov so super priemerom. A bohuzial, ked niekto ma zly priemer, alebo zmaturuje na 3., nebodaj 4. tak mi nehovor, ze sa dostane na skolu,statnu, kde beru studentov podla vysledkov matur. skusok. to tazko,akurat iba tak na sukromnu, ako som pisal.Tam ked platis, tak ides. poznam aj ja kkopu znamych, ktori ledva prechadzali SŠ a na sukromnej skole, pravo a ine idu z rocnika do rocnika. Zeby im tak sadla ta skola? .....to tazko.

hassy

alebobik netrep hluposti... znamky na strednej nie su vobec objektivne, a nrozhoduju o tom ze na aku dobru VS sa dana osoba dostane/nedostane... mam kamaratov/ky ktory boli na strednej premianti a teraz studuju manazment v presove, socialnu pracu alebo nieco podobne, a naopak ti ktori na strednej neboli nic extra, su na medicine, prave, ekonomii...to ze ma clovek na strednej zle znamky neznamena ze je hlupy...ked niekto chce a obuje sa do toho, taks a dostane vsade kde chce aj ked bol na strednej stvorkar..

bobikk

hmm, trojky, to nie je bohvie co. no ale ako som pisal, na niektorych skolachg nepozeraju na znamky, ake si mal na skole. niektoreskoly beru podla toho, ako si urobil maturity, popr. iba ako urobis prijimaci pohovor, skusku.
takze zabojuj na maturite, popr. na prijimackach, lebo v dnesnej dobe je taka silna konkurencia, ze s trojkami to az tak daleko na nejaku lepsiu VS nedotiahnes.

luckaaaaaaaa

tak ja som vzdy prospela velmi dobre. mala som tak jednu, max dve trojky skoro vzdy, nejake jednotky z volitelnych...

ake si si daval dalsie skoly? (ked si pisal, ze sa este rozhodujes)

bobikk

Na UMB sa ASI ZNAMKY ZO STREDNEJ SKOLY NEBRALI VOBEC DO UVAHY. tAM ISLO V PRVOM RADE O TO , CI UROBIS PRIJIMACKY. zNAMKY IM BOLI NEPODSTATNE.
Kazda skola ma ine kriteria. Na tu dalsiu, ktoru som si dal prihlasku zase brali IBA podla vysledkov PISOMNYCH maturit. Ich vobec nezaujimali znamky na SŠ, dokonca ani ustne maturity. Iba pisomnematurity. Je to zvlasne, no je to tak.
Inac priemer znamok na gympli som nemal zly, bol som vzdy vyznamenany, ustne maturity som spravil vsetky za 1, pisomne z AJ na 99,2%, SJ na99,8%, takze super, pomaly maximum co sa dalo.

bobikk

Zobrali ma na zaklade spravenia prijimacich skusok. Myslim si,ze prijimacky tam robi kazdy clovek.Tohoto roku prijali okolo 150.Bol som aj Trnave - tam ma neprijali, podla mojho osobneho nazoru tam boli skusky o dost tazsie.Teraz ma prijali na 3 VS a mam dilemu, kde ist. Neviem sa rohodnut, nakolko mam jednu skolu lepsiu ako druhu, ako tretiu.Su dost lukrativne. Pravo mi z nich pripada asi najmenej atraktivne, ale....no neviem.