Chcem sa Zabiť!

Príspevok v téme: Chcem sa Zabiť!
Beáta!

Mám 16, a chcem umrieť, stáke na to myslím, Bola som aj na psychiatrii kvoli tomu velmi dlho od februara do mája, ale neak mi to nepomohlo :( niekolko krát som sa oto pokusila ale po každé ma zachránili :( Neviem čo mám robit, mám aj lieky ale neužívam ích.Aj tak mi nepomáhali, tak načo ích budem brat?Radšej si ích šetrím aby ten další pokus bol 100%tní.Síce už mám neskutočne vela liekov že to by ma už aj zabilo, ale ja chcem mat radšej istotu.Sama neviem či sa stoho chcem dostat alebo to radšej spravit.:( ak má niekto neaku radu bola by som vdačná.

Súvisiaci obsah

Galadriel

beátka , ešte som si prečítal tvoj ďalší príspevok tka zareagujem :

To čo sa ti deje teraz sa možno práve rieši tvoja minulá "karma" - teda to čo si napáchala v minulosti ,lepšie povedané v minulých životoch . To ako sa majú ľudia dnes, napríklad kde a kam sa narodili závisí práve v mnohom od nej. Možno si svojej rodine v minulosti ublížila ,možno nie , oni to robia tebe z nevedomosti. V každom prípade by som ti poradil , hľadať čo najviac a najčastejšie na danom okoamihu to dobré, zamerať sa na duchovný vývoj. na začiatok stačí aj nejaká ezoterika, ale len na začiatok , elbo to je tiež len módna vlna a je dobrá akurát tak na začiatok , ale určite s duch. vývojom až tak veľa spoločné nemá. Ako som hovoril , teraz sa rieši v tomto čase veľa vecí , onedlho to bude lepšie .

Galadriel

Beátka ,

vieš niečo o duchovnom svete a o tvojej duši keď chceš takto ukončiť svoj život ?

Tak stručne a pokúsim čo najviac jasne :

Tento život tu si vybrala tvoja duša predtým ako si sem prišla. Si tu na to, aby si sa učila a vyvíjala , vôbec to nie je bez zmyslu, nič neexistuje bez svojho zmyslu a významu. Práve prichádza a nastáva úžasná zmena a doba v chode tohto sveta v tejto sfére ku krajšiemu a šťatnejšiemu svetu. Samovražda alebo pokus o ňu , je len zúfalý pokus a nezvládnutie ega. Lenže ty nie si svoje ego , to je len nástroj a keď ťa ten nástroj ovládne dokáže s tebou porobiť hocičo. tvoj život má zmysel a máš tu určitý svoj životný plán a poslanie , to že ho teraz nevidíš a nevieš kam neznamená, že si mala spáchať tento čin, ale skôr na sebe pracovať. Myslím duchovne. Nemyslím náboženstvá a podobné inštitúcie , Boha hľadaj a nájdeš v sebe , tak isto tam nájdeš seba. Máš za sebou mnoho a mnoho minulých životov, ak chceš vystúpiť z tohoto kolobehu , tak musíš na sebe pracovať. Samovražda vedie viesť iba k predlžovaniu života bez zmyslu a života v utrpení :
pri samovražde si vytváraš karmu do budúcna , teda inak povedané sa ti to vráti v tvojom budúcom živote
pri samovražde sa tvoja duša nedostane ani hned do \"kolobehu\" , ale bude ten čas čo si mala byť podľa plánu na Zemi rozoberať cely svoj život a prečo si to spravila po dobu , ktorú si tu mala žiť ... teda ak do 70 rokov , tak vyše 50 rokov sa budeš pozerať na vlastnu \"vraždu\" a rozoberať prečo si to spravila. V ďalšom živote budeš za to pravdepodobne pykať , ale budeš už asi múdrejšia a toto nespravíš ale si ho pekne vytrpiš aj s urokmi.
Je na tebe čo si vyberieš či nestačí povedať, že ten oheň páli alebo či to chceš skúsiť

lienocka2808

pozri, ked sa zabijes nevies ake to je na druhej strane, mozno to bude peklo, mozno to bude o 260percent horsie ako tu na zemi, načo riskovat?? Hovorí sa, ze tí čo sa chcú zabit liekmi iba volajú o pomoc. Keby si to chcela urobit naozaj tak skocis z 12teho poschodia, podzrezes si zily, namieris proti sebe revolver, priviazes si balvan na nohu a skocis do Dunaja (teraz je super vysoky a su tam silne prudenia) ale nie lieky..
Trosku som to odlahcila, ale zamysli sa, co ti vlastne chyba, si nevyliecitelne chora, trapi ta nejaka dlhodoba bolest? Je niekto z tvojich blizkych tazko chory dlhodobo? Lebo ja neviem. Ja som si toto vsetko presla a ani som nepomyslela na to ze by som sa mala zabit. Hoci moj zivot stal doteraz za velke hovno (doslovne) ale co ma tu drzi pri zivote??? Nadej ze raz mi bude fajn...

Fefo

Je veľa dôvodov prečo sa zabiť ale pokiaľ existuje čo i len jeden dôvod žiť tak treba ostať na žive, pretože samovražda je podľa mňa sebectvo myslíme len na seba ako sa zbaviť čo najrýchlejšie a najjednoduchšie svojich problémov ale nemyslíme na tých ktorým naša smrť ublíži. Rozmýšľal som už veľa krát nad existenciou človeka a dospel som názoru že život je fakt len zbytočnosť a nejestvuje žiaden zmysel žiť ale uvedomujem si že iný tak ako ja nerozmýšľajú a neberú život všetkých tvorov tak ako ja. Nechcem im brať ilúzie života lebo ak by všetci pochopili to k čomu som dospel asi všetci by sa chceli zabiť a zároveň nikto. Pocity nás naplňujú radosťou žiť ale bohužiaľ je to aj opačne. Skúsme vnímať len to dobré a to zlé obrátiť na dobré. Viem že jednoducho sa to hovorí ale ja som sa chcel tiež pár krát zabiť a nebolo to kvôli niekomu. Pre človeka je dobré žiť.

rybizla

ja tiež často uvažujem a rozmýšlam o samovražde.nie raz mi to prišlo na rozum a zvažovala som všetky možné najlepšie riešenia ako to urobiť ale zatial ešte žijem.tiež ma trápia depresie a nechuť k životu.ale predstavte si ak k tomu pripíšete aj zdravotné problémy a nevyliečitelné postihnutie s tragickým koncom tak vtedy sa môže hovoriť o samovražde a dojebanom živote.sory za výraz ale je to tak.čo je to za život ak pri plnom vedomí pomaly ale isto z vás ostáva kripel na ktorého ani pes neštekne.presne tak sa cítim ja.neviem sa vžiť do koži tých ktorý sú inak zdraví majú normálny život chodia do práce či školy a ak majú aj nejakú vlastnú rodinu a sťažujú si na život aký je k nim nefér.čo mám ja povedať?nemám zdravie nechodím do školy,do roboty a už vôbec nemôžem hovoriť že mám vlastnú rodinu včom vidím zmysel života a radosť z neho.nikdy neuvidím vyrastať svoje deti a ani sa nikdy nedozviem ako by mohli vyzerať aké by boli.milujem deti a vždy som po nich túžila ale to môžem len pozerať v telke alebo u cudzích.ja to nikdy nezažijem.ako môžem mať deti ked sa musia starať o mna?viete aký je to strašný kríž?JA CHCEM ZOMRIET,ja mám na to največší nárok a nie tý čo sú zdravý a mnohý nevedia čo od samopaši.často sa mi zdá že sa tu píšu rozne banálne veci ktoré sa dajú pomerne lahko riešiť alebo nie sú tak dramatické ako to ten dotičný popisuje.nehovorím len o tomto konkrétnom fore ale celkovo o všetkých. Aj ked je pravda že každý si ten svoj problém inak pripúšťa a berie k srdcu a zdá sa mu že tie jeho problémy sú najhoršie.
Ale jedno je fajn čo som vdačná tomuto foru že vdaka nemu som zistila že mnoho vecí o ktorých som si myslela že trápia iba mna trápi aj mnoho dalších ludí,a často som počula že je to len moja vsugescia.že si to sama vsugerujem a sama si to spôsobujem nie je to tak.nemôže za to nikto.je to rozorvaná psychika a tú treba liečiť aj ked sa mi zdá že je to nemožné.tak uvidíme ako to bude dalej a pokial to vydržím aj ja.ale je to stále horšie a horšie.nemám ani ja chuť žiť a myslím na smrť každý boží den. a to je príliš často na to aby som žila normálne.od normálu ja som vzdialená na míle.

Bea ty máš len 16 rokov a chceš zomrieť neviem prečo čo je tvojím največším problémom ale určite to nieje také hrozné aby si to tak riešila.ak by si bola v mojej koži,na mojom mieste potom by si mala nárok mať samovražedné myšlienky.tým ťa nechcem kritizovať nie prajem ti aby si sa z toho dostala lebo v tom upadať je hrozný pocit tak do toho trochu sa skús snažiť a nájdi si nejaký koníček aby si nemyslela na hlúposti. dúfam že aspon ty sa z toho dostaneš.

aana5465

Ahoj Bea... ja som tiež viac krát rozmýšlala nad samovraždou... iba rozmýšlala.. mám pár vecí ktoré ma v živote doslova ničia.. život nie je fér.. nebaví má, táto doba.. ludia nemajú prácu, majú sa dosť zle.. v podstate ja si nesťažujem, mám priatela ktorý ma strašne lúbi... ale ja mám divné myšlienky.. ale som na žive.. myslím že by som si nedokázala ublížiť aj keby som chcela

a/ka

NEROB TO! Nenapísala si to, že prečo už nechceš žiť, ale jednoznačne takto to nevyriešiš. Keď ťa niekoľko-krát zachránili ako si nejako tak napísala tak máš ešte žiť. Musíš to zvládnuť a pretrpieť. Ako by ti bolo keby niekto z tvojich blízkych bol na tom tak ako ty. Veľmi zle :( Držím ti palce. A veľmi pretože táto situácia je hrozná. Verím, že sa z toho dostaneš.