Kofein a nikotin = dieta?

alusinka

Nazor mojej mamy na vegetarianstvo/veganstvo: "Ak mate tak radi zvieratka, nejedzte im ich jedlo"

Nic v zlom, len ma to tak prave napadlo napisat ;)))

TrainingBoy

Netvrdim ze mi maso prida na muznosti. Ale nevidim nic zle na tuniakovi alebo na normalnych kuracich reznoch. Ostatne maso velmi nemusim. A pokial viem tak su aj vegosi pre ktorych su aj vajicka a mlieko zle. Potom nastava problem odkial nabrat potrebne ziviny pre telo? Mozno mam skresleny nazor, lebo kazdy vegetarian ktoreho poznam je chudy a kazdy pritepleny je chudy a niekedy sa to prekryva, tak mi to holt do seba zapada. Je dobre stravovat sa zdravo ale vegetarianstvo mi pripada ako extrem.

watermelon

alusinka, to mi je luto ze mas s ovocim take zle skusenosti, ale ver mi ze nie ovocie je navine...
pomohol by post, odznova nastartovat telo...
problem je ze v dnesnej dobe sa neje ovocie zrele, preto s nim mozu byt problemy.
napr. banan ked je zeleny obsahuje strasne vela skrobov, to telo neviestravit a napr. preto banan sposobi zapchu. ale banan je zrely az ked sa na nom objavia hnede skvrny. vtedy sa zacnu skroby premienat na cukry. takisto uz velmi hnede banany su nezdrave, tam sa cukor meni na alkohol, z toho vie byt riadne zle cloveku.
takisto pomaranc ak zjes nezrely rozoziera to sklovinu, ak ho jes zrely cize uplne sladucky ako cukor, tak ti nic zle nehrozi.. tak to funguje

TrainingBoy

Ja viem, surova, pomylil som sa. No moj nazor to nemeni, nevidim jediny dovod preco by clovek mal do seba ladovat LEN ovocie a zeleninu.

watermelon

tak to mi je luto Trainigboy ze mas taky obmedzeny pohlad na veganstvo, ak si myslis ze su veganmi len buzici. prave naopak, su to krasni svalnati chalani, daj si stranku 30bananasaday.com tam najdes takych chalanov veganov, ze baby po nich inak slintaju... mmmmm
ja nemozem ja som vydata.
neodsudzuj co si neskusil a nemysli si ze maso ti doda muznost - ta je o niecom inom...

alusinka

No, ja jem ovocie velmi malo, hoci ho mam rada. Kedze moje zuby su na tom tak, ze neznesu studene a sladke, a ovocie sa vacsinou konzumuje prave take, tak ho jednoducho nejem. A davat si ovocie zohrievat do mikrovlnky, aby to moje zuby zniesli, mi pride trosku hlupe :)

Na citrusy mam alergiu hoci ich mam velmi rada, s bananou mi je zle (to mame nejako v rodine). A kebyze mam jest stale iba jablka tak by ma asi slak trafil.

A maso jem tak max. v nedelu, alebo ked ostane este aj v pondelok, tak nemyslim, zeby ono bolo na vine a co sa tyka syrov, tie moc nemusim.;)

Ale napriek tomu ta obdivujem ;) drzim ti palce, nech sa z tolkeho ovocia nezblaznis ;)

TrainingBoy

Mam pocit ze sme sa trochu odklonili od temy a patrilo by to skor inam. Ale ako si napisala telo sa s pesticidmi vyrovna, rovnako ak nejake latky vzniknu v caji pri jeho luhovani tak sa s nimi moze telo vyrovnat. Cize ako som povedal pozitiva-negativa. Proste tie vyskumy ktore zistuju ci nahodou neexistuju nejake skodlive latky v mikrogramoch aj v cistej vode su asi tak zaujimave a vierohodne ako tie ktore testovali viagru na skreckoch. Ludia nevedia co od dobroty tak vymyslaju blbosti. Pokial nie je vela nezavislych vyskumov ktore by potvrdzovali alebo vyvracali nejaky zavazny fakt tak su to len keci.

TrainingBoy

Watermelon ano urcite sa mozu nejake latky znicit, ale ja som nehovoril o enzymoch ani o vitaminoch, skor o antioxidantoch a relaxacnych latkach. A ktovie ci by nase telo dokazalo tie latky inym sposobom zo zeleneho caju ziskat. Kazda vec ma svoje negativa ale aj pozitiva, ide o to co prevazi. Ovocie je tiez velmi dolezite(aj ked lepsie su komplexne sacharidy) a popravde neviem co presne myslis suchou stravou, ale ak tym myslis ovocie a zeleninu, cize vegetariansku stravu, tak si stale myslim ze vegosi su bud zeny alebo buzici.

watermelon

alusinka, aky mas casovy odstup medzi jedlom a ovocim? za kolko hodin zjes ovocie, potom ako si sa najedla (maska, chlebika, ryze atd..)?
ti garantujem ze ovocie nikdy nie je navine, na vine bude to co si pred tym zjedla, lebo medzi nimi nebolo dost casu. vies ako dlho travi telo syry alebo maso? aj 5 - 6 hodin, ak si das v mensom case ovocie, tak to v tebe bude kvasit, a potom si myslis ze ovocie ti uskodilo..
ano je to draha zalezitost, ale je to invseticia do buducnosti - ziadni lekari, ziadne lieky a vyz. doplnky, ziadne drahe kury a nezaplatitelne elixiry zdravia. skratka do zdravia treba investovat. a nebyt skupy.