Studium na VS na stare kolena

ja09

ake stare kolena? kamoska ma 51 a za sebou prvy rocnik VS s priemerom 1,5. pracuje vo verejnej sprave a okrem toho vzdelanie nie je nikdy na skodu. takze do toho :)

JurajJanosik

Janula, ja tam chodim tiez a ver mi, studuje tam dost ludi v tvojom veku. Aj ja mam 38. Stihame bez problemov a ked pises, ze si uradnicka v statnej sprave, nevahaj, urcite lepsie, ako u sukromnika.

lost

Janula42, neni zac...

Inac ja som chodil do takej dialkovej formy studia, ucilo sa v utorok poobede (7hod), a boli tam 40-55 rocne tiez, mali rodinu aj pracu, a hovorili ze stihaju :)
I ked asi to nie je najlahsie, ale rodina pomoze ked uz clovek nestiha :)
A este ak budu v praci tolerovat to ze treba chodit ten jeden den do skoly, tak bude super :)

A ked uz... ked uz sa nepodari, svet sa nezruti :) hlavne ze to clovek skusi, to je podstatne :)

A ucitelia by nemali byt nejaky extra prisny, skor tak ustretovejsi a to je dalsi plus :)

Tak drzim palce :)

isabella

moja svokra sa tiez dala na studium, mala len ucnovku, ale prisli nejake zdravotne problemy a ona potrebovala dostat psychyku niekam uplne inam, tak sa na to dala, priblizne v tvojom veku, trocha starsia asi bola, dokoncila si strednu v obore v ktorom pracovala, maturitu, nejaku nadstavbu a potom si spravila externe vysoku skolu... popritom sa starala o domacnost, deti sa medzicasom osamostatnili a aj napriek tomu, ze sa musela a aj stale musi chodit starat o choru mamu to zvladla, studovala dokopy nejakych 9 rokov a teraz moze byt na to hrda...
rozhodne si nemysli, ze ked mas 42 si na odpis, studovat mozes kedykolvek sa chce tebe a ty to este aj dobre vyuzijes bo si este pomerne mlada a ak mas dost elanu a chuti do toho, urcite to zvladnes aj popri rodine, nie si prva ani posledna, tak do toho...

Janula42

Lost, dakujem ti, aj tebe, tak.
Dalsia vec je, ci to pri rodine a praci budem stihat. Uci sa tam sice v piatok poobede a celu sobotu, takze upratovat stiham v nedelu, ale...stale som na pochybach.
Druhe kolo prijimaciek je v septembri, tak to risknem, ako som pisala, kamoska to vychvalila, ale ona ma 31 a nema rodinu.

lost

42 su stare kolena? :P

Videl som uz aj starsie studentky a boli v pohode so studiom :)

Hlavne is nemysliet ze by bol vek handicap, proste citit sa mlado, citit ze na to mas! A pomalicky to vyhras :)

verejnasprav

ja studujem v KE, verejnu spravu - je to narocna skola, ale da vela cloveku. Je to len na tebe, kazdopadne, vzdelanie je pre cloveka velkym plus,. investiciou do buducnosti. A mas pred sebou este 20 rokov prace. isto sa este oplatí.

tak

Ked mas energiu zivotnu, pristriedky, cas a chut, ... kedykolvek, vek nerozhoduje, ..., alebo len ked mas chut, vyber si, ...