Musim mať na pracu sanitarky školu?

Príspevok v téme: Musim mať na pracu sanitarky školu?
Peťa112

Chcela by som pracovať ako sanitarka, napr v ružinove, neviete či musim mať nato nejaku zdravotnu školu? Alebo kurz? Ešte asi pred 3 rokmi keď ponukali tuto pracu bolo tam písane, že zakl. vzdelanie stači, no neviem ako je to teraz.
A ešte poprípade aj na oddeleni centralnej sterilizacie by nebolo zle, aj to ma laka, tam treba tiež nejaku zdravotnú?

Jahoda_

A to sa da stihať popri tej praci sanitarky aj študovať sanitarku ten jeden rok? Nemocnica bude tolerovať to vymeškavanie kvôli škole? Ja by som tiež chcela

janinicka

Pokial viem ja (som sestra) tak sanitárky musia mať školu, študuje sa na strednej zdravotke rok, končí to skúškami. U nás to je tak, že síce príjmu ako sanitárku hocikoho, ale musí si dorobiť popri zamestnaní školu.

YaaaMaika

na pracu sanitara sa pozaduje ziskanie stredneho odborneho vzdelania v odbore sanitar....i ked v podstate si tam ako upratovacka,ktora obcas odnesie biol.material,pomaha pri polohovani a transporte pacienta..tak neviem ci je to stastna volba..ale ak ta to bude bavit tak drzim palce :)