svokrovci strpčujú život

Príspevok v téme: svokrovci strpčujú život
janeette

Ahojte.Som v koncoch.Vdaka našej finančnej situácii nám svokrovci na leto ponukli svoj byt,zatiaľ čo oni chodia na leto do svojho vidieckeho domu.Skončila mi materská a do septembra si musím nájsť prácu aby sme mohli odísť.Som z daleka takže jediný blízky je môj manžel a naša malá 3r.dcéra.Svokra a manželov brat majú papiere od hlavy,áno,svokra je veľká histerka.A svokor daleko neuteká.Cítim sa ako v blázinci.Nič u nich nefunguje normálne,štandardne.Som pod nátlakom,nechcem vyčítať mužovi jeho rodinu.Môj muž je milý a dobrý.Ale odvtedy odkedy na mňa vykrikujú a kričia pre hocičo,nemôžem kamarátky pozývať do \"ich\" bytu,tv nemôžem dlho pozerať pre elektriku,strašne sa starajú do nášho života,kritizujú ako sa len dá,nemožem odvrknuť lebo hned som najhoršia...Lutujem,že som prišla do toho bytu,tá kontrola je neuveriteľná.Už ma nebaví počúvať \"čo si o sebe myslíš\" za každú vec ktorú urobím bez ich vedomia,vybuchla som a tiež som sa vykričala a teraz som úúplne najhoršia,za to,že som si to dovolila,pričom oni po mne vykrikujú akoby nič.Povedala som,či ma chu odtiaľ vyhnať svojím správaním a hned že sa im vyhrážam atd..že si mám ísť...nerobím nič len plačem,muž ma podržal ale su to jeho rodičia stááále že su to jeho rodičia predsa!!! Nebaví ma to...milujem ho ale toto nie,nechcem odísť od neho koli nim....neviem čo mam robiť...ani práca sa mi nedarí najsť to by bolo jedine čo by nas zachránilo aby sme mohli odísť..

ivana45

dd, ako myslis.
Ak budes podmienovat styk svojej dcery s babickou tym, ze sa bude svokra chovat podla tvojich predstav, neuspejes.
Sebe si odpovedz, ci je pre teba dolezitejsie vitazstvo nad svokrou alebo tvoja rodina.
Uz len tolko: ak si myslis, ze sa neda dosiahnut, aby svokra kedykolvek bez ohlasenia vrazila do vasej domacnosti, odstahujte sa z jej bytu. Vraciam sa k myslienke: tie usetrene peniaze vam za to nestoja.

dd

ivana, dakujem za uprimnost, mozno tie moje slova boli naozaj hlupe a mozno som aj ja hlupa, ale viem preco som ich napisala a sem na toto forum to pisat nebudem..ja si myslim, ze dovod, preco si chcem dcerku chranit, mam dost silny a aj s tou laskou, nemusi mi ju ziadno dokazovat, stacilo by tak malicko(co je ale asi pre nu prilis vela), aspon ma respektovat ako dcerkinu matku a spravat sa ku mne zdvorilejsie a mohla by potom aj u mna vo vztahu k nej nastat zmena..
ak je svokrinym cielom rozbit nam manzelstvo a preto to vsetko robi, co robi, bude to mat potom na svedomi ona, nie ja..aj ked by ma to neskutocne bolelo..
a co sa tyka toho, ze kto mna pozna a ju pozna..poviem Ti len jedno, keby si ju stretla na ulici, prip.sa s nou zoznamila, V ZIVOTE BY SI NEPOVEDALA, ZE ONA SA DOKAZE TAK SPRAVAT..vela ludi, co ju "poznaju", tak mi hovori: a vsak mas dobru svokru, ona je taka mila, dobra..ja len pritakavam a myslim si svoje..nikomu, kto ju pozna nevykladam, ako sa ku mne zachovala a co robi, ale snazim sa k nim spravat slusne..a svokra tak aj vyzera, PRED DRUHYMI je mila, dobra, laskava, vludna, kultivovana zena..ale tych, co ju skutocne poznaju je velmi malo (u tych sa spolieham na to, ze ked ju poznaju, maju oci a svoj rozum a poznaju aj mna, tak im nic vysvetlovat nemusim)..
s tym zlomenim kluca to nie je dobry napad, pretoze je to jej byt, a ja sa tu nemam pravo rozdrapovat (to mi tiez povedala ona)..takze aj keby sme menili zamok na dverach kazdy tyzden, vzdy im musime dat novy kluc, lebo to by bolo este vacsie peklo, keby ona nemala kluc od vlastneho bytu..
a k tomu odstrkovaniu manzela - to by som musela asi robit stale, lebo vsak ked ma svokra kluc, auto, vodicak a neohlasuje sa, moze sem prakticky vtrhnut kedykolvek..co by som tym vyriesila?len by som si tym proti sebe postvala manzela..aspon ja to tak vidim..

ivana45

dedula,
suhlasim s jajkou. Chce to cas. Vyhliadky mas dobre. Vezmi to z veselsej stranky: niektorym poradcom sa plati a ty mas poradenstvo zdarma. Nechaj ich, nech sa porozpravaju, ale rozhodnutia, ktore ovplyvnia zivot vas dvoch, nech su rozhodnutia vas dvoch. Povedz manzelovi, na ktorych rozhodnutiach sa chces podielat (inak nebudes spokojna ...(horsie sa vyhrazat snad ani nemozes :-), budes sa citit vynechana a nechces sa podriadovat rozhodnutiu svokry ale len DOHODE vas dvoch, ... kludne muzovi povedz, ze ta boli, ked ta vynechava a tak vela sa radi s mamou). K mamine ho ale obcas vyexpeduj, aby sa videli, vymenili si par slov a boli obaja spokojni, ze ten druchy je v poriadku.
dd,
s tebou to vidim tazsie. Prepac, tvoje slova ..."aj ked nerada, chodim k nim, aby som si aspon na dcerku mohla dat pozor a mala ju pobliz, lebo sa bojim, ze nahodou by svokre cosi preplo a keby to neskoncilo dobre, tak by som si potom darmo plieskala hlavu o stenu (aj ked ako som napisala, mozno ju ma rada, ale ja to neviem a nemozem sa v tom ani utvrdit, takze to radsej neriskujem..)" -tieto slova su hlupe.
Ako chces dokazovat lasku ? Ako ma babicka tvojej dcery dokazat TEBE, ze ju lubi ? Opevnila si sa v nepriatelskom postoji a spekulujes nad zbranami (diktafon).
Ked sa spoja sily proti vasemu manzelstvu: 1. svokrovci k tebe nemaju dobry vztah (uznavam, svokra si dovoluje aj nehoraznosti) 2. ty sa nedokazes (uznavam, pokusas sa) zachovat mudro vo vztahu (uznavam, komplikovanom) k manzelovym rodicom - tieto sily budu vase manzelstvo a zivot vas vsetkych kazit.
Svokra sa naozaj chova aj nehorazne (vstup do vasho domova), lebo sa citi bezpecne. Ty manzelstvo svokry nezozvratis a ona tvoje mozno ano.
Ale ty nereagujes dobre.
Nerob si starosti, ci ti niekto uveri. Ak ta ludia poznaju ako cloveka, co konflikty tlmi a svokru ako tu, co ich vyraba, to staci. Vys.. sa na diktafon. Mimochodom, je to protizakonne.
Hovor s muzom, chod do poradne.
PS. Zlomila by som kluc v zamke, a skor nez by dal moj muz kluc svokre, povedala by som mu, ze je to dobra prilezitost na zmenu, ze ti velmi vadilo, ze vas prepadalavala.
V situaciach, ked by len trocha mohla vrazit mamicka, by som s tymto odovodnenim odstrcila manzela, keby sa chcel milovat.
To ber len ako inspiraciu.

dd

miha, presne tak, keby ja svokre poviem, ze mi v minulosti to a to urobila,povedala, tak mi presne povie, ze si vymyslam, klamem..vsak vlastne mi to uz aj povedala, ze ja som klamarka a ze si vymyslam a vsetko co hovorim vobec nie je pravda..takisto mi vykrika, ze som zlatokopka, ze som si myslela, ze sa vydam do milionarskej rodiny a zhrabnem im vsetok majetok, pricom som od nich nikdy nic neziadala, ani na svadbu sme od nich nic nechceli, len aby prisli a nakoniec sice boli(aj to sme o nich ani nevedeli, sedeli vzadu v kute kostola, ze tam boli sme sa dozvedeli az po svadbe..),ale len na polovici obradu, potom odisli, lebo podla toho, co sme sa dopoculi to zjavne svokra psychicky nezvladala..manzelovi nechavali listky s napisom: ZMIJA, ZRADCA, nazyvala ho pankhartom (vlastneho syna..), chcela ho vydedit a este som ani tehotna nebola a vyslovila sa pred svojou mamou, ze ona nam tie cierne deti vychovavat nebude (to mi povedala jej mama, manzelova babka, s ktorou mame dobre vztahy..) a teraz, ked mame dcerku, ktora je cela po manzelovi, tak sa o nu ide potrhat..mne takisto nema problem nadat a tiez uz vyslovila nieco podobne, ako Tvoja svokra, ze sa nechce dozit toho, ze by sme ju mali opatrovat..robis dobre, ze jej to uz teraz nevytykas, podla mna, teraz ked Ta potrebuje a je na Tebe zavisla, mozno aj niekde vnutri lutuje, ako sa k Tebe spravala, aj ked to mozno nedokaze vyslovit nahlas, kvoli nejakej svojej hrdosti..je vela takych pripadov, vela aj osobne poznam....drzim Ti prsty, nech to s nou zvladas co najlepsie!
jajka - momentalne nemam pracu, ale keby som si nasla taku pracu, ze by sme boli schopni vyzit v podnajme, budem chciet, aby sme sa odstahovali odtialto..ak bude manzel chciet, bude dobre, ak nie, budeme si to musiet vydiskutovat.zatial to neriesime, lebo je to len v rovine "keby"...az to bude realizovatelne, zacinam v momente riesit..aj ked, aj tak uvidime, ci ma svokra nepredbehne..nahodou sa na mna zas za nejaku blbost urazi a vyhodi nas..resp.mame prislubene, ze ked manzel skonci skolu, mame 2mesiace na to, aby sme odtialto vypadli..takze mame este max.rok..

o

Ahojky janeet!Ja jsem ceska vdana v rakousku..uplne ti rozumim mam ten stejny problem..uz si nevis rady..trapis se...neda se to vydrzet..?Vys ja jsem vdana 5 let moje tchyne mi nedala nijakou sanci jich poznat..muj manzel je z Bostna a ja z Cech a to jim proste vadi..stale vyhruzky nadavky ...Nemam snimi zadny kontakt i potom vsem jsem si to prala kvuli mojemu manzelovi.Jsme po peti letech stastny ,ale jen do te doby dokud mu nezacnou davat vsechno za vinu.Dam ti radu vim ,ze je to k nevidrzeni ..nedej se!!!Prekousni svou hrdost a dej do toho aj tu trosku odvahi a syli co ti zustala..proste musis to znovu zkouset to dat doporatku je to rodina a neda ti nikdy pokoj!!Dej to doporatku ne kvuli nim ,ale kvuli sobe !Napis jim dopis zkus jim vysvetlit jak se citis..pozvi je naveceru i kdyz je nemuzes ani vydet..najdi pres internet poradnu s psychologem pro rodine vztahy..Bojuj a nedej se ty jsi chytrejsi nez oni a zkousej to v klidu vyresit..jinak budes mit vzdy snimi problem a nebudes mit klid..Drzim ti palce a preju vela stasti.pa tvoja tajna kamaradka

jajka001_

dd ani do podnajmu nechcete ist? s manzelom sa bavite na temu, co dalej? aby to takto neostalo navzdy, vies...ja som si tiez myslela ze takto neostaneme, ze to budeme dalej riesit ale bohuzial...asi nie

miha

dd ja ta vobec neodsudzujem za to ze si svokru nahravas, ja som robila to iste. Moja je taka ista ze mi hocikedy vynadala a potom to odtajila, dokonca mi povedala ze som klamarka, ze ona to nikdy nepovedala. Tak som ju zacala nahravat pre pripad zeby este nieco odtajila nech jej to pustim. Ale nedoslo k tomu, lebo jej zdravotny stav sa dost zhorsil a teraz ma velmi potrebuje, takze som najlepsia na svete. Ale ked sa mala dobre a som bola ta najhorsia a nadavala mi kadejako do ciganok, do bestii, ked som bola tehotna mi vykricala nech sa uz idem okotit a ked som jej povedala nech si da pozor ako sa so mnou rozprava lebo nakoniec ja jej budem zadok umyvat (ona uz ma 78 rokov nastastie, keby bola mladsia uz davno by som s nou nezila), tak mi povedala ze akoby som jej ja mala zadok umyvat radsej si ho pojde utriet vonku do lopucha. Teraz ked potrebuje aby som ju kupala, aby som ju cesala a pod. mam sto chuti jej povedat nech sa ide umyt do lopucha, ale viem ze by nepriznala ze take nieco povedala. Len by som pridala ohen do ohna. Som rada ze je uz na mne zavisla a preto nevyskakuje, ale je ticho aj ked jej to mosno nevyhovuje.

dd

Ivana, ja viem, ze to nie je mozno voci nej moc fer, ze si chcem rozhovory s nou nahravat..lenze robim to kvoli tomu, ze napr.ked sa s dcerkou rozpravala suslavo a maximalne slusne som ju poprosila, aby to nerobila, tak som ja bola ta najhorsia, ktora si k nej dovoluje a ja som bola ta najdrzejsia na svete, chudera sprosta, co nema pravo si ani otvorit zobak a este by aj na kriz bola ochotna prisahat, ze ona sa s nou nikdy v zivote nerozpravala suslavo (pricom pravy opak je pravdou..a este ma aj za to, ze som bola k nej slusna, poslala bez pardonu do riti..).vies, ja som u nej proste v neistote a keby sa nedaj Boze cosi zomlelo, kto mi co uveri bez dokazu??bolo by to jej tvrdenie proti mojmu..chcem to jednoducho len ako zadne dvierka, ze keby cosi sa vazne udialo, nech mam aspon cosi v rukach ako dokaz..pokial to nebude nevyhnutne nutne,krajny pripad, tak to vytahovat nebudem. ona sa proste robi Bozie neviniatko, ktore nikomu nikdy v zivote neublizilo(a mne vonkoncom nie, to mi ona sama povedala do oci..) a ja sa k nej spravam drzo, hnusne, nenavidim ju a som na nu zla..lenze to co sa dialo odkedy sme dali nasim rodicom na znamost s manzelom, ze sme sa rozhodli sa zobrat a co sa vlastne deje stale, tak to nevidi..je tazke to popisat a keby som to tu napisala, ako to vsetko bolo, potrebovala by som na to jednak velmi vela priestoru a jednak by mi to zrejme vela ludi ani neverilo..takze to nebudem robit..moja svokra nasu svadbu nevitala, praveze ju razne odmietala(s tym, ze ako si napisala pre dedulu, mala pre syna naplanovany uplne iny zivot a vysnivanu inu nevestu, lepsie postavenu s tucnym kontom a zamoznymi rodicmi - svokra totiz taku spolocnost velmi oblubuje..).doteraz od nich nemame ani rodicovske pozehnanie, uz je to vyse 3 rokov, co sme svoji, prichodom dcerky sa v podstate nic nezmenilo, akurat ze pred nou sa hra na tu naj super bozsku staru mamu,vkuse jej kadeco kupuje, aj totalne hluposti,niekedy mi to az pripada, akoby si ju chcela kupovat darcekmi.. ale beriem..mozno aspon ju ma rada, ked mna nie..s nasou svadbou sa ocividne este nezmierila a pochybujem, ze sa niekedy aj zmieri (to by sa musel asi stat zazrak), lebo stale mi to vyhadzuje na oci ako nejaky incident, ktory sme s manzelom spachali (ked mi to minule povedala, tak som sa citila jak nejaky vrah, ze som niekoho zabila len zato, ze sa s manzelom lubime a chceli sme si byt bok po boku v manzelstve..)..a je sice pravda, ze nebyvame so svokrovcami ale byvame v ich byte, resp.v svokrinom byte(takze jej navstevy u nas ani ja nemam pravo nejako ukoncovat, lebo ona je tu doma a ja som tu len na urcitu dobu - to mi tiez povedala doslova, proste ked pride sem na byt, tak je tu tak dlho, ako ona chce, resp.ako moze)..a hoci jej ho neberiem, ze je to jej byt(ani som ho od nej nikdy neziadala), ja tu ani nejake upravy nerobim a ked tu nieco robi manzel, tak aj tak mam obavy, ci to svokre nebude vadit (aj ked je to jej syn a tento byt je vlastne jeho stary domov)..najhorsie na tom je vsak to, ze aj ked je to jej byt, my sme tu vlastne kvazi v podnajme ale ona si tu chodi kedy sa jej zachce, bez ohlasenia a bez toho, ze by troska respektovala, ze sice je to jej byt, my tu chceme a tiez potrebujeme mat aj nejake sukromie..ona ked pride, neunavuje sa ani len zazvonit na zvoncek, prosto si otvori dvere svojim klucom a vtrhne dnu..a ked by sme sa odtialto odstahovali, tak to by bolo pre nas take male vykupenie, lebo jednak, ak by sme mali svoje vlastne byvanie, kde by ona uz o vsetkom nemohla rozhodovat, kde by si nemohla otvorit svojim klucom a vtrhnut, kedy by chcela a vedela by, ze sa tam u nas musi spravat ako host, tak si myslim,ze pravdepodobne by k nam asi ani na navstevy nechodila (sice sa mozno mylim, ale tak skor si myslim, ze v tomto mam pravdu) a nas styk s nimi by bol obmedzeny len na nase navstevy u nich a to by sa jej nepozdavalo..a na margo toho, aby ked k nim nechcem chodit, aby som vystrojila len manzela s dcerkou..bohuzial nemam k svokre ani stipku dovery, zburala ju celu hned uplne na zaciatku jedinym telefonatom a preto nemam to srdce a nervy zverit jej samej do opatery nase bezbranne dieta, ktore velmi milujem a ktore je pre mna zmyslom zivota spolu s manzelom..preto aj ked nerada, chodim k nim, aby som si aspon na dcerku mohla dat pozor a mala ju pobliz, lebo sa bojim, ze nahodou by svokre cosi preplo a keby to neskoncilo dobre, tak by som si potom darmo plieskala hlavu o stenu (aj ked ako som napisala, mozno ju ma rada, ale ja to neviem a nemozem sa v tom ani utvrdit, takze to radsej neriskujem..).a s tym zaujmom je to tiez akoze pekne..ale mne to pride trocha prehnane..
a takisto ked sa na mna za nieco urazi, nepovie to mne, nevykrici to mne, ale drzi hodinove-dvojhodinove prednasky manzelovi, kde mu vzdy na mna tak nakyda - ze mam na byte bordel (uznavam, ze na tu jej pedantnost a puntickarstvo az posadnutost poriadkom a vyzdobami nemam..ale tak snazim sa..), ze som k nej drza, ako jej hrozne ublizujem, nic, ani len pol slova nejakeho dobreho, vzdy mu narozprava vsetko zle na mna..manzel mi sice tvrdi, ze on ju nepocuva, ze jednym uchom dnu, druhym von, ale tiez sa bojim, ze by ho to raz mohlo zlomit a ze by ho tym postvala proti mne..

jajka001_

dedula, problem je v tom ze tvoj manzel sa este stale neodtrhol od maminej sukne, ked neustale s nou vsetko konzultuje. svokra to ani nemusi mysliet zle, to tvoj manzel je na nej privelmi zavisly.

dedula

skutocne by som bola ovela radsej keby to vsetko co v sebe dusi vykricala,vynadavala pekne do oci.. aby sme vsetci vedeli na com sme.. a nie takto pozachrbat..