ako sa uchranit pre rakovinou ?

Príspevok v téme: ako sa uchranit pre rakovinou ?
levanderka

dopredu pisem, ze bola by som rada aby sa k tejto teme vyjadrovali ludia, co sa v tejto problematike vyznaju.reci typu, to sa neda a tak sem nepiste, pozerala som dokument, ze ludstvo sa meni, geny sa menia na zaklade stravovania, na zaklade vonkajsieho prostredia atd...

a teraz k teme. v rodine mame rakovinu, nie jeden pripad, dokopy asi 10 pripadov, viacgeneracne. rozne druhy, leukemia, nadory na prostate, myomy, rakovina pluc, zakovina zaludka atd. chcem sa opytat, ci vie niekto ako sa tomu vyhnut, co popripadne jest, ake bylinne caje pit atd.
dopredu pisem stravujem sa zdravo, prevazne ovocie, zelenina,pribioticke jogurty.nejem vyprazane jedla , slane veci ( chipsy ) tucne veci atd ...

tak prosim o radu, ci sa da ujst dedicnosti ...

levanderka

u gynekologa mavam pravidelne prehliadky. obvodneho lekara asi zmenim. ked som povedala, ze ocakavam nejake preventivne prehliadky navise pozrela na mna a povedala, ze som hypochonder.
a to kompletne vysetrenie je zamerane na onkomarkery a tak ? a pozriem si. :)len som chcela skor, ze ake potraviny napriklad zmiernuju mutaciu buniek. viem ze paradajka napriklad...

jajka001_

fakt ti povedala ze si hypochonder ? tss. a povedala si jej preco chces tie vysetrenia?
jj paradajky, kapusta, cvikla, cierna redkovka...

levanderka

u gynekologa mavam pravidelne prehliadky. obvodneho lekara asi zmenim. ked som povedala, ze ocakavam nejake preventivne prehliadky navise pozrela na mna a povedala, ze som hypochonder.
a to kompletne vysetrenie je zamerane na onkomarkery a tak ? a pozriem si. :)len som chcela skor, ze ake potraviny napriklad zmiernuju mutaciu buniek. viem ze paradajka napriklad...

Well

levanderka.......
Neviem co presne ocakavas,ale urcite absolvuj aspon 2 x do roka kompletne vysetreniea davam ti do pozornosti tento liek primar.sme.sk

amnl

pravda je taka,ze najlepsia je vzdy prevencia ako liecba. ja sa osobne tiez bojim,ze zrazu dostanem rakovinu,ale ukludnujem sa tym,ze zijem zdravo i ked niekedy zhresim nejakym tym reznom. Ale sportujem,nefajcim a pijem ozaj len na zdravie,tak asi tak

vevericka

takto niektore formy su dedicne, niektore nie..na tie dedicne(narp rak prsnika, rakovina stitnej zlazy) sa da vysetrit, ci si nositelom rizikovych genov alebo nie si..
vo vseobecnosti plati, ze znecistene prostredie, fajcenie, nadmerne slnenie a podobne, zvysuju riziko vzniku mutacii a tym aj rakovinu..napr fajcenie: rakovina ustnej dutiny, hltana, hrtana zaludka pluc...
strava je dobra podla toho, co si pisala..