Citim sa osamely

Príspevok v téme: Citim sa osamely
makovnik

Ahojte,
dnes si tak sedim za PC, vonku je super pocasie. Napadlo ma, ze by som velmi rad niekam vybehol, ale uvedomil som si, ze vlastne nemam s kym. Vacsina rovesnikov uz ma vlastne rodiny a s tym spojene starosti a ludi, ktorych som nevidel aj viac ako 2 roky oslovovat nechcem. Pozerali by sa isto velmi prekvapene, ze o co mi vlastne ide. Uz som to zazil a nemam chut zazit to znova. V niektorych situaciach sa citim dost osamelo. Napadlo ma, ci je takych ludi viac, ktori nemaju prilis stastie na ludi, ktori su v ich okoli, resp. ktorych bezne stretavaju. Co vy na to?

cajik

Jasne, ja som to myslela tiez trochu metaforickejsie ako to ze mas pocitat kazdy cent. Chcela som poukazat tym na to, ze sa obcas "zabudne". Proste kazdy ma svoje problemy a riesi kopu inych veci, a aj ked chces niekoho zavolat von tak proste nie je kedy. Nevies ci ten clovek nema vazne problemy, alebo ine starosti. Alebo si na teba jednoducho nespomenie no.

cajik

makovnik - recept je ten, ze sa mas obklopit ludmi ktori zmyslaju rovnako. Ostatnych vymazat. A noaco ze rozmyslas inak ako ini ? Vies kolko je takych ludi ?! Zi si tak aby TEBE bolo dobre a nenut sa do priatelstiev ktore ta neobohatia nijak

rena23

Ja som to riesila odjakziva, ale este som, bohuzial, na nic neprisla. Vzdy som mala pri sebe par "vernych", ale do "stada" som nikdy nezapadla. ;-)Casom som pochopila, ze pre mna je dolezitejsia kvalita, ako kvantita, takze to uz neriesim. :-)

makovnik

cajik, ale mne absolutne neslo o platenie. Nie som na tom az tak zle, aby som pocital kazdy cent, ale islo mi o to, ze ked ta niekto zavola niekde posediet tak uz aj elementarna slusnost ti radi, aby si mu nabuduce zavolala ty. Teda toto plati asi iba pre niekoho, som si neuvedomil, ze nie pre kazdeho su taketo veci samozrejmostou.

ele

makovnik, pisala som "zda sa mi". Vychadzam z osobnych skusenosti, zo zivota, tiez porovnavam, aky su kamarati mojho manzela, takze tazko to chapat ako generalizovanie. Sam si napisal ze su zeny citlivejsie, tj. mozno aj empatickejise, dokazu vycitit kedy ich kamaratka potrebuje pomoc..

cajik

Aha, a este som zabudla dodat, ze niektori ludia (napr. ja, ehm) su taki ze lahko zabudaju na take veci ako "nabuduce platim ja", trebars nie je cas, uz som kolkokrat niekomu slubila ze nabuduce platim ale potom sme sa nevedeli stretnut a ked ubehol rok tak na to ze mam pozyvat som zabudla.. hmm, je to hnusne ?? vam sa to nestava ??

pripadne (mala som dve take kamosky), ktore mi normalne nedovolili zaplatit, oni mi stale nanutili ze ma pozvu, ale mne nikdy nedovolili zaplatit za nich

makovnik

rena ale ja podstatu problemu uz poznam davno, ale nevie mi dat niekto dobru radu, ako stastne zit vo svete, kde 90% ludi rozmysla a pozera sa na veci inac ako ja, bez toho, aby som musel potlacat to ako vnimam veci ja?

cajik

Sem-tam sa citim podobne. Kedysi som mala viac priatelov ale mam pocit ze s vekom sa okruh priatelov podstatne zuzuje. Vsimla som si to aj u inych ludi. Jednoducho ma kazdy partnera/rodinu/pracu, a uz nie je tolko casu na priatelstva a malokto ma tolko casu aby si kazdy druhy den vybehol s kamosmi von. Pravdupovediac neviem co s tym, nedavno ma tento isty problem dost trapil, ale akosi som sa s tym zmierila. Vystacim si aj sama. Samozrejme mam kamosky a partiu byvalych spoluziakov s ktorymi obcas zajdeme do mesta, ale to je tak vsetkom. Zijem si sama a s partnerom. Uz to nikdy nebude take ako v puberte, ze som mala 20 kamaratov a mohla ist von vzdy s niekym inym, podla "nalady"..

Makovnik, chcela som ti najprv poradit nieco v zmysle ze "keby sa ludia menej bali a analyzovali, a obcas nieco riskli tak by bol ich svet krajsi". Kasli na to co si bude mysliet ten alebo onen clovek ked ho zavolas von. Prekvapi sa, mozno potesi. A bud s tebou pojde, alebo nepojde. Nic viac sa stat nemoze, zbytocne sa stresovat

Ale ked si napisal o tom byvalom znamom - tak ma napadlo ze by mozno bolo lepsie najst si novy okruh znamych ? Predsa len, aj ty si sa zmenil, mas ine nazory, postoje, hodnoty, preto si so starymi znamymi mozno ani nebudes mat co povedat. Mas nejake hobby, nieco co ta zaujima ? Ja stale radim v podobnych temach to iste dokola - CHODTE NA NEJAKY ZAUJMOVY KRUZOK. V mestach je predsa kopa aktivit, su centra volneho casu ktore casto ponukaju rozne kurzy aj pre dospelakov, a neverili by ste kolko skvelych ludi tam clovek stretne, a este sa aj perfektne odreaguje. Alebo sa mozte pridat k nejakemu klubu z oblasti ktora vam je blizka, alebo zacat chodit na tanecnu, na nejaky jazykovy kurz,ved je tolko moznosti.. V septembri sa vsetko zacne, tak si nieco vyberte a skuste to :)

makovnik

ele a v com presne myslis, ze su zeny preciznejsie? Nic sa neda generalizovat na vsetkych. Aj mnohe zeny, s ktorymi som sa stretol boli na tom dost biedne, akurat, ze zeny maju tu vyhodu, ze veci prezivaju o nieco citlivejsie, ale to tiez neplati vzdy. Ospravedlnujem sa za niektore moje elementarne gramaticke chyby.