Neustale stekanie hlienov

Príspevok v téme: Neustale stekanie hlienov
pogiii

Ahoj mam 20 rokov a uz skoro rok mi stekaju hlieny do hrdla ,zo zaciatku mi to az tak nevadilo, no neskor ma zacalo boliet hrdlo ked uz ma bolelo asi mesiac siel som k lekarovy, ten mi dal nejake antibitoika a poslal ma domov,lenze vobec mi to nepomohlo atak som bol u lekara este asi 3 krat a stale mi daval antibiotika dokonca som mal aj penicilin 1000, potom ma poslal na krcne medzitym mi brali aj vytery no tie boli v poriadku, na krcnom mi lekarka povedala ze mam krivu nosnu prepazku a ze preto mi stekaju hlieny ktore potom sposobuju bolest hrdla, lenze ku krcnej uz chodim asi 4 mesiace a stale mi predpisuje sprej do nosa bud avamys alebo nasonax vravi ze to by mi malo pomoct ale ze ho musim uzivat pravidelne lebo ak ho parkrat vynecham tak to ako keby som zacinal od znova, prve 2 mesiace som sa ho snazil brat pravidelne no aj tak mi to velmi nepomohlo potom som to uz zacal aj vynechavat pretoze uz ma nebavilo to brat a nepomahaloto, a teraz je to este horsie pretoze tazsie sa mi prehlta, a casto ma napina na zvracanie, uz fakt neviem co mam robit k lekarom sa miuz ani nechce pretoze som tam chodil v kuse asi 6 mesiacov a stale ziadna zmena ...PROSIM VAS POMOZTE MI

Habbs

Mlieko ,mliecne vyrobky a tepelne upravovane zmazovatele skroby ,ktore su nerozpustne zahlienuju cloveka zvnutra.t.j ryza produkuje najviac hlienu,obilne vyrobky z psenice(chlieb a vsetke peciva),zemiaky.
Naopak cerstve ovocie a ich kyseliny(stavy) rozpustaju tieto nanosy a vyplavuju von z tela.
Psenica a mlieko su 2 najväcsie alergeny.
Teraz poznas suvislost,je na tebe ako sa k tomu postavis.Vysledky necakaj za par dni ked sa tvoje telo dlhe roky upchavalo.Sam som sa z alergie dostal.
Ak by si fakt nechcel prestat jest ryzu a zemiaky ,tak neziaduce ucinky toho skrobu sa trochu eliminuju tak,ze ich najprv uvaris vylejes vodu plnu skrobu a nasledne ich uvaris druhykrat.

raja3

podla mna ide o zapal čelových dutín. tiez mám s tym problem a neviem, čo s rym. striekam si vsetkym možným a nic, na alergo mi nezistili nejak vyraznu alergiu. mam zaletho stafylokoka, tak vraj tío je preto,. no ale preboha, to sučasne medicina si s tym nevie poradiť??

jajkafr

pogiii
to čo popisuješ je tzv. zadná nádcha ... hlien ti netečie z nosa, ale zateká do hrdla je to veľmi bežné najmä pri alergickej alebo vazomotorickej nádche

pogiii

mlieko pijem dost casto, ale sladkosti ani velmi nejem som skor na slane, no nic skusim prestat jest tie veci ktore zahlienuju a uvidim

zuzanaaaaaaa

cau, no tak ja mam s tym velmi dobre skusenosti! nejes nahodou vela mliecnych vyrobkov a nepijes vela mlieka? taktiez sladkosti? pretoze ja som mala rovnaky problem.. akonahle som prestala pit mlieko, jest mliecne vyrobky a sladkosti, uplne mi to preslo.. aj ked musim sa priznat ze niekedy cokolade neodolam :) a potom mam tych hlienov zase viacej.

jajkafr

pogiii
môže ísť aj o alergickú nádchu okrem sprejov do nosa typu Avamys, Nasonex, Rhinocort a iné nasálne kortikoidy by bolo dobré možno nasadiť antihistaminika v tabletkách napr. Aerius, Claritine, Clarinase... tie sú na predpis takže by bolo dobré navštíviť možno alergológiu... sám si však môžeš kúpiť morskú vodu v spreji napr. Mar, Sterimar, Physiomer, Dexam nastriekaš si to do nosa vyfúkaš a potom si striekneš do nosa Avamys alebo iný sprej od lekárky malo by to zmierniť nádchu, ktorú máš aj keď nie úplne... sama som na liekoch na alergiu + spreje do nosa a zatekanie mám stále, nie je to však také silné ako bez liekov... držím palčeky