Bojim sa, ze podvediem manzelku

Príspevok v téme: Bojim sa, ze podvediem manzelku
pato666

Som zenaty nieco vyse roka, ale s manzelkou sme spolu cez 7 rokov. Manzelka mala vzdy psychicke problemy, isty cas sa aj liecila a asi sa to aj zlepsilo,ale znova je to spat. Nechce sa mi zdoverit so svojimi problemami, nechce sa so mnou rozpravat,len to najnutnejsie a o dotykoch ani nevravim. Proste odmieta ma po vsetkych strankach ako kamarata,ako dovernika aj ako milenca. Snazim sa, ozaj sa snazim. Som jej vzdy po ruke,snazim sa s nou rozpravat, pomaham v domacnosti aby toho nemala vela, vymyslam nejake vylety na odreagovanie,prinesiem jej kvety , proste dal by som takmer hocico za to,aby bola stastna,ale nic. Uplne ma ignoruje. Vedel som do coho idem ked som si ju vzal,lebo ako som pisal vzdy mala psychicke problem. Mala tazke obdobie,zomrel jej milovany otec,dvakrat potratila,ked bola mladsia otcim ju znasilnoval. Ja to vsetko chapem a chcem aby bola znova stastna,lenze ona ma neusti do svojho zivota. Zdalo sa mi,ze sa to zlepsilo,lenze teraz do toho znova upadla. A co je najhorsie, tak zacina ignorovat nase deti. Mame dve male dcerky a starsia chodi ku mne do pracovne plakat,ze mama ju nechce.

Dalsim problemom je,ze oporu nachadzam len u kolegyne v praci. Nemam nikoho komu by som sa zdoveril, len ona ma vzdy s pochopenim vypocuje. Dost sme sa zblizili. Ked uz nemozem,tak jej len zavolam a porozpravame sa,popripade skocime na kavu. Lenze poslednu dobu sa to vygradovalo do takeho stavu,ze sa stretavame u nej doma. Zo zaciatku to bolo v pohode,boli sme ako dobri priatelia, lenze teraz je to dost tazke. Naposledy mi asi preplo, ale vrhol som sa na nu, zacal ju bozkavat,vyzliekat a ona mi to opatovala,citil som,ze to chce tiez. Lenze ked som si spomenul na manzelku,tak som nemohol pokracovat. Utiekol som odtial ako maly chlapec a je mi z toho nanic. Chcem byt verny manzelke,milujem ju, velmi ju milujem. Lenze tuzim po kolegyni a aj ona po mne, mam ju rad, je to skvela zena. Stretavam sa s kolegynou nadalej, ale asi pokusam diabla,lebo neviem ci sa budem vediet ovladnut aj nabuduce.

Aspon som to zo seba dostal,padlo mi vhod to napisat, plus ak ma niekto pre mna hocijaku aj najmensiu radu,tak do toho. Ak mi chcete pisat,ze som len hlupy nadrzany chlap...tak ANO viem o tom, som hlupak,ale ani ja uz nevladzem.

sidonka777

Musí to byť pre muža ťažké, ked matka dieťaťa zlyháva v takých dôležitých veciach ako \\\"materinská láska\\\". Ak dieťa pociťuje málo lásky od matky, tak potom čo ten chlap? Ľudia vstupujú do manželstva často nezodpovedne len preto, že si neuvedomujú aké problémy ich spolu čakajú. Tento prípad je toho príkladom. Predsa uzavrieť manželstvo a založiť si rodiny so ženou, ktorá bola znásilnovaná, to chce tvrdého chlapa. Takže dnes má chlap problém a s ním aj jeho dve deti, ktoré za nič nemôžu. Nezávidím mu situáciu, čakajú ho ešte v živote ťažké chvíle. Prajem veľa šťastia a hlavne deťom treba prejavovať lásku denne a stále ! - aj za nefungujúcu matku!

mirka 23

Paťo, ako to s tebou nakoniec dopadlo? resp. s manželkou...
nutela, si uplne mimo, keby si si prečitala aspoň Paťove prispevky, tak toto určite nenapišeš.

exmilenka

A ešte niekoľko slov ženám, ktoré odsudzujú týchto mužov : dámy, ak všetko funguje v manželstve, či vzťahu , ak sa obom dostáva to, čo potrebujú a sú spokojní, milujú sa, tak určite k nevere by dôjsť nemalo. Avšak ak niečo nefunguje v manželstve, resp. vo vzťahu, tak je treba hľadať cestu ako to napraviť a ak to napraviť nejde, tak každý má život len jeden a ten sa musí snažiť prežiť čo najšťastnejšie. Bolo chybou, že pán si zobral za manželku ženu, ktorá mala veľmi veľa problémov a tie sa prehlbujú. Viete, duševné choroby sa liečiť nedajú a ak sa bude liečiť, tak ten manžel bude robiť v tom manželstve všetko, aj jej prácu, takže on bude obeť. Úcta mu patrí za to, že chcel a veľmi chcel , aby to fungovalo. Ja som nikdy nepovedala milencovi, že musíš opustiť ženu , alebo sa s nou rozviesť..nikdy..nemôže človek budovať svoje šťstie na nešťastí iného..ak si jeho manželka uvedomuje čo mu spôsobuje, mala by navrhnúť riešenie ich problému. To ona je v konečnom dôsledku egoista, ked si myslí, že mladý muž musí zostať s nou a ona nemusí nič..

exmilenka

V tom príbehu sa vidím ja a môj bývalý milenec z práce. Tak ako to opisuješ, takto presne bolo aj s nami. Trvalo to 17 rokov, ja som sa rozviedla pre nefunkčnosť manželstva, jeho som nechcela vystavovať stresom a tak vlastne som ochranovala jeho manželstvo, ktoré fungovalo. Po 17 rokoch života mi vlastne došlo, že ja nemám žiadny život, on má ten svoj manželský a odrazu mi to začalo prekážať...bomba bola po tých rokoch, že mi povedal :"..ja som ti nikdy nič nesľuboval...", čo ale nebola pravda..nie raz sme sa bavili na tému jeho odchodu z domu..nechcela som, aby opustil deti a rozbil rodinu..nakoniec som to ukončila po toľkých rokoch ja, jeho žena ani netuší, že nejaký vzťah mal, myslím si, že ma aj miloval, ale ked som pritlačila na pílu, tak sa jednoducho vzdal...prekvapenie?..ani nie..radím..len radím..môžeš mať cit, lásku mimo domu, ale neradím sa zamilovať, pretože budeš mať problémy..naviac duševne chorá žena, ktorá si myslím nemôže mať s tebou chvíľky lásky a sexu (bola znásilnovaná!), nemôžeš jej nechať v budúcnosti na krku deti..si veľmi zodpovedný chlap, to ti slúži ku cti..avšak každý potrebujeme lásku a nehovorme si, aj sex..sex. pud je veľmi silný a u chlapa sa málokedy dá ovládať. Tu ťa môžu odsudzovať možno ženy, ktorých rodiny fungujú normálne, ale ak sa vyskytne problém, že nefunguje sex, tak je to vážne. Kvôli tomu sa ľudia rozvádzajú..dôvod máš a tým, že si ženatý, máš aj svoju slobodnú vôľu..na mojom prípade je vidieť, že muži nechcú svoje ženy opustiť (hoci aj kvôli milenke, ktorú možno milujú)..je to pre nich stále jednoduchšie viesť dvojaký život ak manželka o ničom nevie...takých manželstiev "naoko" je dnes veľmi veľa..myslím si, že čo hľadáš, tak to teraz máš a rob tak, aby si neubližoval ani sebe, ani manželke, ani druhej žene, aby si nerobila ilúzie, že bude niečo viac...to ale ty musíš vedieť a zhodnotiť.Veľa šťastia.

nutela123

hej, hej ty ju strašne miluješ a stým čo prežila v detstve jej chceš pomôcť vlastne tak že ju budeš odrb---vať, áno chlape len do toho to jej do zaista pomôže, zane chlapov nenávidieť ešte viac

mirka 23

Anita, ved sa stretavala s chlapom, ktorý nebol jej psychiater, aj ked to tvrdila. Ja by som bola zvedava, ako to Paťo vyriešil.. Ja držim palce.

Anita11

Psychicky chorí ľudia si nechcú často pripustiť, že sú chorí, práve to je ten najvačší problém, obyčajne je ich veľmi ťažko dostať k lekárovi, preto sa stotožňujem s názorom, že Patova manželka nemá s najvačšou pravdepodobnosťou nikoho iného, len sa vyhýba psychiatrovi.
Pato, treba ešte trpezlivosť a hlavne doslednosť pri jej liečbe. Takto chorému človeku nemožeš veriť všetko, čo ti povie, pokým nebude na tom zdravotne lepšie. To je moj názor.