ako pomoct kamoske s bulimiou?

Príspevok v téme: ako pomoct kamoske s bulimiou?
jojkaaaa

ahojte!..moja spolubyvajuca ma bulimiu,zistila som to nedavno,ked sme sli raz vecer spat a citila som z jej ust divny zapach. tak som sa jej spytala,ze ci pila,lebo citit z nej alkohol. ona sa zacala smiat a nic mi nepovedala. nakoniec som to z nej vytiahla a priznala sa mi,ze isla vracat na zachod. stasne som na nu vyletela,ci je normalna a ona na to,ze mne sa to lahko povie,ked mam normalnu postavu (ona je troska pri sebe).. vysvetlila som jej,ze je to bulimia, co ani netusila..ale jej reakcia ma prekvapila...zacala sa smiat..doposial som ju pristihla dva krat na WC so zubnou kefkou v hrdle..raz sme sa koli tomu nesmierne pohadali, nerozpravali sme sa asi tyzden...ale to nieje riesenie!..ako jej pomoct?..zalezi mi na nej

zuzka1911

ahoj,
urcite jej nepomozes tym, ze na nu nahucis alebo sa s nou nebudes bavit. ak vies, ze je na wc a vracia, urcite jej tam nevtrhni, ale pockaj, kym vyjde a po chvili sa snaz s nou o tom porozpravat. preco to urobila, preco to vobec zacala robit. ale musis byt hlavne trpezliva. je to psychicka porucha. ona si hlavne musi uvedomit, ze si strasne skodi. snaz sa jej dat lasku, pochopenie, ktore jej asi chyba. povedz jej, ze bulimiou sa paradoxne este aj pribera, nefunguje jej metabolizmus, travenie, zaludocne vredy, pokazene zuby, socialna izolacia, ide to do penazi atd., atd. treba byt ale trpezlivy, kedze je to psychicka porucha... je to v hlave a pokial sa ona sama nebude chciet vyliecit, asi jej nepomozes. mne pomohla najviac moja kamaratka, no preto, lebo som strasne chcela a ja sama som ju poprosila o pomoc :-)

zuzic_

ja som spoluziacke vysvetlovala tak ze som jej posielala clanky na fb s bulimickami, obrazky atd...nenavidela ma par tyzdnov...chytila sa na to ked som jej povedala ze jej vypadaju vsetky vlasy..mozno som prehanala ale prestala s tym lebo bola velmi pysna na svoje vlasy a nechcela o ne prist. ona bola este na zaciatku ale prestala s tym som velmi rada:)

katka k

asi by bolo dobre jej ukazat priklad nejakej bulimicky, ktora nedopadla moc dobre a porozpravat sa s nou o tom. asi je tazke ju presvedcit o tom, ze si skodi, lebo ona to vnima uplne inak a pre nu je prvorade to, ze bude pekna a nie to, ze bude zdrava. co tak jej navrhnut, ze by ste spolu chodili cvicit a mozno keby ste si obidve dali nejaku akoze dietu (zdrave jedlo, nic drasticke), tak by aj sama zistila, ze to ide inak, keby videla vysledky.