Vztah s cernochom

Príspevok v téme: Vztah s cernochom
zuzanka8989

Ahojte, chcela by som sa spytat co si myslite o vztahu s cernochom. Ten moj pochadza z Nigerie, je to krestan a momentalne uz niekolko rokov studuje, pracuje a zije vo Viedni. Ja momentalne studujem v BA. Mate skusenosti s partnermi cudzincami...najlepsie s nigerijcanmi...coho by som sa mala vyvarovat vo vztahu s cudzincom??

chytracik

Dobry vecer Zuzanka,ak mozem,tak Ti dam radu,dostuduj a mozno pocas studia si najdes chlapca aj na Slovensku.Nepodlahni slubom cernocha,mozno Ta chce iba vyuzit!!!!!!!!!!!Kolke zeny uz lutuju vztah s cudzincami!Drzim Ti prsty a dufam,ze sa spravne rozhodnes.

kafe

Zuzanka, spýtaj sa ho na detstvo, ako vyrastal, ako žili jeho rodičia alebo starí rodičia.. a niečo z toho čo sám zažíval bude kopírovať (vedome či nevedome) a takú rodinu bude chcieť vytvoriť ON sám.
Poznám dve kočky vydaté za nigérijčana a ďalšie dve za moslima.. klape im to. A tak isto poznám dve, ktorým to neklape.
Čoho sa vyvarovať? Ani teba neovplyvňovala CELÁ kultúra, ale len pár jednotlivcov, medzi ktorými sa pohybuješ - rodina, priatelia, známy. Všímaj si, v akom prostredí sa priateľ pohybuje, ak sa dá, choď sa do Nigérie pozrieť. Pozor na tehotenstvo, ver svojim inštinktom a nechaj veci plynúť. Možno sa vaše predstavy o živote zhodnú a možno nie.

Denniska

Ako písala Slobodná, workoholikom môže byť kľudne aj Slovák. Aj so Slovákom môžeš mať nezhody - i keď nie kvoli rozdielnej kultúre. Poznám viacero párov, ktoré komunikujú v angličtine, a i keď sa hneď nepochopia, tak si to vydiskutujú. Veď na to sme získali do vienka komunikačné schopnosti:)) Hlavne netreba ísť do toho vzťahu hŕŕŕ hŕŕŕ, postupne sa oťukajte. Nemusíš to zavesiť hneď na začiatku, len preto, že máš obavy. Ak nevyskúšaš, nikdy neuvidíš, resp. v tomto prípade nespoznáš, či sa k sebe skutočne hodíte alebo nie. Nemám osobné skúsenosti s Nigérijčanmi, ale sama mám vzťah s "cudzincom". Tiež som sa pôvodne obávala tých kultúrnych rozdielov, ale tým, že sme sa postupne spoznávali, zistila som, že sa k sebe hodíme. Samozrejme, každý vzťah nesie určité riziká, ale to máš tak isto i pri Slovákoch alebo iných národnostiach. Nikde nikdy nemáš zaručené, že je to ten PRAVÝ a DOKONALÝ. :) A o tej známej - žijú spolu už nejaký ten rok, vzali sa, majú krásne bábo a ukážkové spolužitie:)

zuzanka8989

som prisposobivi typ cloveka, skor sa bojim toho, ze on je dost velky workoholik...stale by iba pracoval, niekde cestoval a pri tom by chcel mat aj stabilnu rodinu...nechcem aby sa so mna stala zienka domaca...nie som ten typ cloveka...bojim sa taktiez, ze mozu medzi nami nastat rozne nezhody koli kulture a mozno sa nepochopime v niektorkych veciach koli tomu, ze komunikujeme v anglictine...preto by som chcela vediet aky su iny nigerijcania a ako funguju inym vztahy s tymito ludmi...

Slobodna

zuzka aj veľa slovákov a čechov sú workoholici, aspoň teda ja mám na workoholikov šťastie, ale s tým sa dá naučiť fungovať, ak si samostatná žena, ktorá nepotrebuje byť na mužovi zakvačená 24 hodín denne, ak sa dokážeš zabaviť, realizovať sama. Áno, je tu isté riziko, že muži iných kultúr majú o rodine asi takú predstavu ako si napísala. Ale to je takto ťažko povedať, ak nevyskúšaš, nikdy nebudeš vedieť či to bude fungovať. To máš ako keby sa on pýtal na slovenky, lebo o nich počul, že sú to síce najkrajšie ženy na svete, ale hlúpe, v zahraničí dokážu iba robiť prostitútky a okrem toho slováci, čo nevidia to neukradnú. To sú predsudky. Hlavne si ho hneď neber, vyskúšaj si to pár rokov s ním žiť na nečisto a sama pochopíš kde sú chyby, či to môže fungovať, koľko dokážeš tolerovať.

zuzanka8989

som prisposobivi typ cloveka, skor sa bojim toho, ze on je dost velky workoholik...stale by iba pracoval, niekde cestoval a pri tom by chcel mat aj stabilnu rodinu...nechcem aby sa so mna stala zienka domaca...nie som ten typ cloveka...bojim sa taktiez, ze mozu medzi nami nastat rozne nezhody koli kulture a mozno sa nepochopime v niektorkych veciach koli tomu, ze komunikujeme v anglictine...preto by som chcela vediet aky su iny nigerijcania a ako funguju inym vztahy s tymito ludmi...

Denniska

Jedna moja známa má vzťah s Nigérijčanom. Klape im to, i keď sú obaja rozdielnej kultúry. Ťažko škatulkovať, môže to fungovať aj nemusí.