prazdny zivot

Príspevok v téme: prazdny zivot
nostalgia

neviem co chcem-chcela by som vsetko ale to sa neda chcem studovat, pracovat, mat rodinu aj sa zabavat a pritom nemam nic, sedim doma som sama uz 4 roky sa nestretavam s nikym, mam pocit ze som ako z inej planety, ked idem von a dam si pivo mam vycitky svedomia za to ze som zena mam 21 a nehanbila som sa dat si v krcme pivo...s ludmi vychadzat viem, nemam konflikty ale ani dobrych priatelov vsetko su to len znamy s ktorymi si obcas dame pivo pokecame a potom som zas sama a neviem co dalej, nemam chut pracovat za malo penazi a tak len snivam co by som mala urobit a hlavne ako zacat..mam priatela milujeme sa zijem s nim ale mam pocit ze mi nieco chyba a uz sa niekedy ani necitim ako normalny mlady clovek ale ako 100 rocna znechutena zenska je neviem co je mi a chcem to zmenit ale neviem ako a cim zacat..vsetko co zacnem nedokoncim pretoze to v mojich ociach casom strati zmysel...je toho vela so by som chcela napisat ale ani v tom nevidim zmysel a uz ani neviem co som vlastne napisala

Lora K.

Ahoj, Nostalgia!

Nemam uplne rovnake pocity, ale rozumiem im: velmi casto som sa citila ina ako ostatni, taka vaznejsia, hlbavejsia, aj som sa vela trapila v puberte, kedy rovesnici zazivali veci s kamaratmi a prve lasky...Ja som vzdy hladala ,,nieco skutocne", potrebovala som s ludmi citit nieco spolocne, co nas naozaj spajalo (humor, pohlad na svet etc.). Dlhe roky ma tieto pocity trapili a vlastne som nic ine nemala v hlave, len trapenia a sny...Ziadne konkretne zaujmy (alebo ak aj boli, nevedela som o nich hovorit, taka som bola plna emocii a pocitov). Myslim si, ze aj to bolo nieco, co stalo medzi mnou a druhymi - jednoducho som nebola schopna sa zblizit s druhymi ludmi cez temy, zaujmy, brala som vsetko velmi vazne. Mala som priatelov - zopar, ale blizkych, ale zivoty sa nam menia, a bola som akosi nutena prekonavat samotu a pocity prazdnoty tym, ze som zacala hladat veci, ktore ma tesia. Vzdy som mala rada umenie - takze som sa casto vydala sama do galerie na vystavu, alebo som si kupovala knihy s ilustraciami (co ma velmi tesi), objavujem nove filmy tocene netypickymi technikami a podobne. Dnes sa vdaka tomuto mojmu svetu, ktory som si vybudovala, citim vnutorne bohatsia, nie som tak orientovana na seba. S ludmi to nie je vzdy lahke alebo jednoduche, nemam ani vztah...ale skutocne sa snazim nachadzat cokolvek, co vo mne prebudi zaujem a zazenie pocity prazdnoty a nemzyselnosti, a pomaha mi to.

Prazdnotu ale poznam a prezivam ju skor s ohladom na okolnosti: nemam momentalne ziadne skutocne zazemie, pomaly akoby sa zo starych kamaratstiev vytracala intimita a spontannost. Citim sa sama a mam strach, co bude, ako vyplnit zivot a dat mu zmysel. Priznam sa, ze prave tieto pocity ma sucasne stimuluju k tomu, aby som sa niecim zamestnavala a snazila sa objavovat alebo skusat nieco nove. Tiez nedotiahnem mnohe do konca, ale tesim sa z toho, ze sa do veci stale dokazem pustat s nadsenim a bez ocakavani, ze to bude svetove dielo :). Naozaj je to prijemnejsie a clovek si cokolvek viac vychutna.

Neviem, ci to bolo k veci, ale mozno tam padla aspon jedna veta, ktora ti zarezonuje :).

PS: Vies, ak sa ludia citia prazdni (myslim z mojho okruhu alebo ja), obvykle im chyba nieco velmi podstatne v zivote. Treba sa asi zamysliet, co by to bolo a nevzdavat sa pri nachadzani toho, co ta naplna (nech je to cokolvek).

PS2: Viem, ze sa lahko pise....

simka111

Ahoj,viem ze nemam take problemy ako mas ty,lebo mam len 17 rokov,ale aj ja niekedy citim z niecoho vycitky svedomia,npr.prejem sa sladkeho a potom si vycitam ze budem mat zlu plet,alebo plno inych veci.... Ale aby som bola zo vsetkym spokojna pisem si plany co ako budem robit,samozrejme zijem aj volne,ved nesm robot ale ak sa podla niecoho riadis zivot je lahši..
Napr.cez viked si napisem plan na buduci tyzden-zrobim si jedalny listok podla ktoreho sa riadim aby som nelutovala ze budem mat zlu plet,ze budem cvicit na chrbticu,pojdem von s mojimi havkami...dokonca si pisem co budem obliekat .. :D
Ak si zrobis plany ktore budu obsahovat cinnosti co ta budu naplnat radostou a splnis to uvidis ze budes mat krajsi zivit.. :D :D nech si mylsi kto co chce ... :D