virus alebo..??

Príspevok v téme: virus alebo..??
lulu3

dobry den. v skole mame taky predmet na ktory mi treba vzdy nieco vytlaci a tak si to vzdy tlacim vskole lebo doma nemame tlaciaren.ja si vzdy tie dokumenty ukladam na usb kluc. a asi tak pred mesiacom som dala na skolsky pocitac vyrus pomocou toho usbecka. a pritom doma mi antivirak nehlasil ziadny vyrus na usbcku. a potom mi ten virus riaditelkina sekretarka odstranila z usbecka a zevraj sa volal hot cold alebo cold hot tak nejako. je to vyrus?? a preco mi to nehlasil antivirak doma?? dakujem. a este mi na usbecku ostal priecinok "cold" a v nom priecinok "hot" a v nom su veci z kosa co mam na svojom pc doma. dakujem. :)

AdamKrt

Vo WinXP -

Kliknes na "Tento pocitac/Nastroje/zalozka Zobrazenie/ a tam odkliknes prec:

- skryt chranene subory operacneho systemu
a este v podmenu Skryte subory a priecinky das Zobrazit skryte subory a priecinky.

AdamKrt

Ano, stava sa to. System ukryva napr. systemove a skryte subory bezne, aby ich uzivatel nevymazal. Na klucenku staci, ak sa zapise subor s takymto atributom. Ak je zapnute autospustanie, co 99 percent ludi ma zapnute, moze sa aktivovat. Pokial nezapnes zobrazenie skrytych suborov, neuvidis to. A i ked to tam das a ozaj by to tam nebolo, neznamena to, ze napr. nemohol po sebe upratat stopy, ze sa deaktivoval. Taktiez existuju podstatne zlozitejsie techniky, ak je uz infekcia v pocitaci, kde sa daju skryvat subory i infekcia pred systemom a z infikovaneho systemu sa to tazko detekuje, pretoze ten skodlivy kod to maskuje.

lulu3

a ak si preskanujem usb a mi napise ze na nom niesu ziadne virusy tak to znamena ze tam fakt nesu? alebo sa moze stat ze ten vir oblbne antivirus a ten mi oznami ze na usbecku neni vir?? dakujem za info :)

AdamKrt

preco to nehlasil antivirak ?

No napr. preto, ze kazde PC moze mat aj iny druh antiviraku a nie kazdy pozna vsetko. Naviac i keby to bol rovnaky antivirak, tak napr. zacne sa to sirit dnes, ziadny antivirak to nepozna, alebo povedzme pozna to tak 5 percent antivirakov. Za den to uz pozna 50 percent, za 2 dni 80 percent antivirakov...

Moze to byt kludne tak, ze niektore antiviraky sa aktualizuju raz za hodinu, ci polhodinu, stvrthodinu... T.j. teraz ho nedetekuje, ale za chvilu uz moze, ked si stiahne novu aktualizaciu.

AdamKrt

Virus prenasajuci sa na PC moze mat mnoho podob. Niektore PC mozu byt pouzivane len ako siris nakazy. Ine su pre pouzitie... Moze to zavisie ako od operacneho systemu, tak obsahu pocitaca, nacasovania, ale hlavne napr. k prisupe na internet. Casto je to tak, ze dany virus si zabezpeci spustanie pomocou funkcie autorun po vlozeni klucenky. Niektore PC to maju blokovane. Niekde sa moze iba sirit, ale nevykonava nic, alebo uz vykonal. Detekuju si napr. pritomnost roznch druhov antivirov, alebo aj virusov a podla toho sa spravaju.

Pristup na internet vacsinou znamena, ze taky virus, ci PC sa da dialkovo ovladat utocnikom. To je pre neho zaujimavejsie, ako nejake PC bez internetu, ci siete. Pravdepodobne nepojde ani o virus, ale o trojskeho kona, ktory bude nieco kradnut, ci bude robit len nejaky anonymnu branu na internet, ci robit nejaku inu cinnost na ktorej dotycna osoba bude nekalo zarabat.

lulu3

ale to je fakt cudne ze na jednom pc ten vir nic nerobi a druhy pc sa ide zblaznit :DD vie niekto odpovede na otazky hore??

zuzic

tiez mi antivirak doma na usb nic nenasiel...a tiez by som chcela vediet preco:D lebo sa mi vymazal cely usb so vsetkymi potrebnymi dokumentami co som zhanala za posledny pol druha roka...aspon som sa poucila a ukladam uz na tri miesta:)