Zaujima ma to

Príspevok v téme: Zaujima ma to
Uhlie

Chcel by som sa opytat na Vas nazor, lebo ma to dost zaujima. Preco vacsina zien aj ked nie su velmi pekne stale investuje peniaze do farieb na vlasy, kozmetiky a dokonca aj plastickych operacii? Naozaj pekne zeny sa daju spocitat na prstoch jednej ruky a tie su pekne bez toho vsetkeho. Tie, co sa stale machlia niecim su podla mna skor na smiech. Tak preco to robia?

zazula25

napisem uplne tendencnu rekciu - na tvoju tendecnu a nenavistnu temu: a preco sa muzi radsej nezdokonaluju v zarabani penazi, rubani dreva alebo napriklad v murovani...? Zeny sa upravuju, aby sa dobre citili, rovnako ako sa vzdelavaju, niektore aj dobre varia a niektore (medzi ne sa pocitam aj ja) ovladaju viacero svetovych jazykov...co nam vsak nebrani v tom, aby sme si nerobili radost - napriklad nakupom pekneho oblecenia, vonaveho kremu a novym ucesom.

beskyd

dobra otazka, len nesuhlasim ze skutocne peknych zien je tak malo... teda v takej blave mozno hej, ale chod na liptov a na oravu, tam skoro kazda prirodzena baba ktora sa nesnazi vyzerat ako vyrobena dakde v auparku za pasom vyzera velmi dobre, prijemne a milo, o prejave ani nehovorim. k otazke samej, zeny sa zrejme tym umelym vyzorom snazia vyhoviet predstave krasy, ktoru im vnucuju media, reklamy v casakoch a vsade okolo. je to masivny brainwashing do ktoreho kozmeticke firmy investuju nemale kese. vytvara sa dojem ze len umela zenska ktora kupuje vsetky tie svinstva sa o seba stara a teda nakolko ziadna nechce vyzerat "out", biznis fici na plne obratky a prirodzenu babu mozes ist hladat tak akurat hlboko do lesa:)

odpovedam

uhlie, nemyslim si, ze zeny sa nezdokonaluju v upratovani, jazykoch ci vareni. A uz vobec na licenie nemarnia cas, zas az hodinu to netrva ;-))

Licim sa prilezitostne, ale cely mejkap mi zaberie tak 15 minut. Varim a upratujem rozhodne dlhsie.

asterion

uhlie, to práve ty si na smiech, so svojou prehnanou nenávisťou voči ženám všeobecne. jedna žena ti dala smeč, ktorý si neuhral a ty sa teraz chceš vyvršiť na všetkých ostatných, keďže na tú svoju bývalú už nemáš dosah.
neprechovávaj nenávisť, nikomu neublížiš tak ako práve sebe. ale je to tvoja voľba...

m,mlk

uhlie, to mas tak...
zeny su vsetky od prirody pekne... a mudri muzi to vedia. ale nie vsetci muzi su od prirody mudri... ti blbi vypisuju na fore temy, preco sa zeny maluju, ked nie su pekne...

uhlie

No dobre. Ja viem, ze to robia a je to spolocensky tolerovane. Mna ale zaujima, ze preco na to kladu taky doraz? Preco sa radsej nezdokonaluju vo vareni, alebo zametani, alebo studiu cudzich jazykov. ci pomoci niekomu inemu Ved aj to je spolocensky tolerovane, ale nevenuje sa tomu zdaleka taka pozornost, ako liceniu, ktore vacsine aj tak nepomoze.

lioness_01

mhm, tak ale ja asi nechápem tejto otázke, lebo, ak je žena neupravená, tak zas frflete, že je žena neupravená... ako žena sa má o seba starať bez ohľadu na to, či je od prírody pekná alebo škaredá...

a machlenie sa neni staranie sa o seba

odpovedam

kvoli spolocenskym konvenciam. Licenie, rovnako i farby na vlasy, su proste spolocensky tolerovane a niekedy aj vyziadane (bonton, protokol, zamestnavatelov prikaz). Proste aby sa nieco zdoraznilo na vyzore, treba ho dofarbit. V nasej kulture je to bezne, tak to ludia aj za bezne povazuju a vyuzivaju to.