Menstruacia mimo cyklu pri uzivani HAK

Príspevok v téme: Menstruacia mimo cyklu pri uzivani HAK
ivaniela

poprosim vas o radu,stretli ste sa s tym uz niektora?Uzivam antikoncepciu uz dva roky,vzdy som menstruaciu dostala v ten isty den,takmer na hodinu..no naposledy tyzden pred menzesom,take slabe kravacie,a mala som bolesti ako pri menzese ked som hak nebrala..no potom som dostala aj normalne ako vzdy..neviete co to mohlo byt??..nebola som chora,ani ziaden stres..je mozne ze to bol potrat?:(

odpovedam

ak uzivas HAK, vedlajsim ucinkom je krvacanie mimo menstruacie, pripadne uplne vynechanie krvacania. Ale z tvojho popisu teraz neviem, ci si HAK vysadila, pripadne kedy a kedy presne po vysadeni prislo krvacanie.

Ak si HAK vysadila, je to pre telo sok, kedze produkcia prirodzenych hormonov bola blokovana. telo si potrebuje na vysadenie umelych hormonov zvyknut a niekedy reaguje velkymi nepravidelnostami v cykle. Je mozne, ze si prekonala aj potrat, ale mohlo to byt krvacanie uplne ineho povodu.

Na tvojom mieste by som nebola vyrazne znepokojena. Pockaj do dalsej menstruacie a ak budu potom nejake nepravidelnosti, tak vtedy by som to riesila s gynekologom.