Úzkosť a depresia - vyliečenie a prekonanie samého seba

Príspevok v téme: Úzkosť a depresia - vyliečenie a prekonanie samého seba
blond86

Túto tému som založila preto, lebo som sama v minulosti trpela úzkosťami a depresiami a hľadala som radu aj v diskusiách na tomto fóre. Chcem len dodať silu všetkým ľuďom, ktorí trpia týmito chorobami a povedať im, že si musia veriť a dá sa z toho dostať. Navštevovala som aj psychiatričku a brala lieky, som už viac ako rok bez liekov a iných utišujúcich prostriedkov. Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré a mne táto choroba dala dosť veľa. Uvedomila som si, že šťastie je v maličkostiach a človek si je jeho strojcom sám. Za ten rok som skončila úspešne školu a našla som si prácu, kde je komunikácia s ľuďmi základom a vrtochy úzkosti tam nemajú šancu. Všetkým vám držím palce a ak sa niekto z toho pekla tiež dostal, pridajte svoj príbeh a povzbuďme spolu tých, ktorí s týmito hnusobami ešte bojujú.

škorpion

Dobrý deň, olgi..píšem pre Vás...ak Vám môžem trošku poradiť, nie som v to moc zbehlá, ale Ja som to tiež dostala ako radu...Je to boj človeka samého so sebou, skúste si veriť a hlavne mať stále nejakú činnosť, niečo zmysluplné..a veľmi pomáha príroda, turistika, veľa km v nohách, že človek je unavený a večer ľahne do postele a spí...Alkohol nie je dobré riešenie, je to na chvíľu a v noci Vás to bude budiť...Doplňte vitamíny B - Milgamma v injekciách...wobenzýn 3x3 tablety denne...aspoň 2 mesiace...určite sa budete cítiť lepšie...je veľmi dobrá fyzická záťaž...a dobrý pocit z vykonanej práce...držím palce, viem, že to bude ťažké...

mam56

Zo všetkého sa možno dostať (min. teoreticky), len treba mať pokoj. Bez toho sa to nedá. Depresia je neskutočne paralizujúca.
Na strane druhej, keď je človek v atabáze, tak je viac kreatívny ako zvyčajne - aspoň to ako malé plus.
Mne je skutočne ľúto toho ako som sa správal. Často si to vyčítam.

olgi

Ahojte. Čítala som Vaše príspevky a tak by som bola rada, ak by mi niekto vedel poradiť. Presne pred troma rokmi mi diagnostikovali Tetaniu. Ťažké dýchanie, tŕpnutie rúk, pier, žalúdka. Nasledovala psychiatrička a antidepresiva. Brala som ich asi rok a pol, nebola to až taká úspešná liečba síce príznaky sa utíšili, ale nezmizli. Preto bol po ruke stále Persen a Neurol. Po roku a pol som sa rozhodla ich vysadiť, samozrejme po dohode s doktorkou. Poslednú dobu sa necítim dobre, cca 6 mesiacov, ale snažím sa bojovať. Mám ale jeden problém . Pri zaspávaní , keď vlastne ešte len tak upadám do spánku sa budím s pocitom dusenia tak dva tri krát. Mám pocit,že prestávam dýchať. Už som z toho dosť nešťastná, lebo keď ide večer bojím sa. Takže buď si dám poldeci, alebo neurol. Psychiatrička mi odporučila znova antidepresíva, ale ja by som to chcela zvládnuť sama. Nechcem sa znova vracať k tímto liekom. Zvažovala som už aj spánkovú komoru, lebo mám strach, že prestanem dýchať.Ak má niekto niečo podobné, rada by som bola,ak by mi mohol poradiť. ďakujem

škorpión

Odpoveď pre Meteorit...Ťažko posúdiť, či psychiater postupoval správne...ale je na zamyslenie, aby po 20 minútach reagoval týmto spôsobom bez toho, aby hľadal príčinu, čo tento problém spustilo...Našťastie sme navštívili iného a riešime to hlavne svojpomocne, hlavne na základe jednej zlatej pani z Čiech. A čo sa týka exorcizmu, musí tomu človek hlavne veriť...A keď nie je veriaci? Tak ako to pomôže? Ja uprednostňujem zdravý sedliacky rozum a liečiť sa hlavne činnosťou, čo mi poradila aj tá pani z Čiech, p. Jedulka a veľmi jej za to ďakujem....Ale ako psychiater odborník podľa mňa v tomto smere zlyhal....Sme v 21. storočí...Či máte s tým osobnú skúsenosť? Ak áno, rada si dám poradiť....Človek sa učí celý život....

meteorit

oDPOVED SKORPIONA-vAS PSICHIATER SA ANI TROCHU NEPOMYLIL KED VAS NASMEROVAL KU EXORCISTOVI.exorcismus je len modlitba a potom posudi exorcista ci je potrebne ine,nemusite sa toho bat.V dnesnom svete sa to velmi praktizuje aj ked je velmi mnalo exorcistov.Ked psichiater si nevie pomoct s osobou,tak obycajne posiela za exorcistom,len neviem ci vas dobre vypocul psichiater.Chodi to takto,psichiater vo velmi vela pripadoch spolupracuje s exorcistom.Budte rada ze vam nepredpisal tie diabolske tabletky ktore sa volaju antidepresiva a ktore nikdy nic nevyriesia,len vas poznacia na cely zivot.Myslim ze psichiater bol aj dost mudry,len skoda ze dostat sa k exorcistovi je zazrak.Tak vam prajem vela stastia

Marianna1980

Ahojte,
ak trpite uzkostnymi alebo panickymi poruchami, pripadne sa s tymto problemom bori niekto z Vasich blizkych, hladate pomoc, radu, chcete sa o svojom probleme porozpravat s druhymi alebo viete sami poradit, ako uzkostne a panicke poruchy zvladat, pridite sa pozriet do nasej FB skupiny "MERINMA Brave with Anxiety , ktora bola zalozena za ucelom pomoct v boji s uzkostnymi alebo panickymi poruchami: www.facebook.com. Tesime sa na Vas!

Simona S

Dobry den mam 20rokov .Svoje problemy pretrvavaju yz 5rokov .A viem co to bolo spustacom v minulosti som bola tyrana a potom ked zistili
co ma trapy tak ma zobraly s pestunskej starostlivosti kde som bola 11rokov. Ked som mala 15 rokov vtedy to zacalo .Moj prvy pocit bol ze ma boly slepe crevo som odpadla v meste priatel mi zavolal rychlu zachrannu sluzbu mi zacaly trpnut ruky.Ked ma z nimocnice prespustily ten den isla som domov. Na druhy den som mala ist k lekarovy na kontrolu. Ked som prisla zase mi zacali trpnut ruky, nohy, hlava, jazyk proste cely clovek bolo to zle opät mi lekar volal RZP a ma odniesli na neurologiu a tam mi zistily tetanicky syndrom kde som aj pocase stracala vedomie .Stala to iste do okola nonstop vidim RZP .Zvikla som lezat aj na ARO alebo JIS a stale to pokracovalo horsie a horsie.Odporucily mi nastivit psychiatra kde mi nasadili sertralin neurol tritico magne B6 a nepomahalo mi to .teraz predtrvavaju take problemy ale nie take ake boli predtym .Teraz mavam len nechutestvo do jedla sema tam samovrazebne sklony ,hladam izolacne priestory nedokazem ist ani vonku stale som doma mavam aj problemy spanku Tak vam drzim palce vsetkym ktory to maju je to velmi hnusne a nikomu to neprajem prosim v niektorych veciach potrebujem este radu budem rada ked sa mi ozavate dakujem pekne. S pozdravom Simona S

Simona S

Dobry den mam 20rokov .Svoje problemy pretrvavaju yz 5rokov .A viem co to bolo spustacom v minulosti som bola tyrana a potom ked zistili
co ma trapy tak ma zobraly s pestunskej starostlivosti kde som bola 11rokov. Ked som mala 15 rokov vtedy to zacalo .Moj prvy pocit bol ze ma boly slepe crevo som odpadla v meste priatel mi zavolal rychlu zachrannu sluzbu mi zacaly trpnut ruky.Ked ma z nimocnice prespustily ten den isla som domov. Na druhy den som mala ist k lekarovy na kontrolu. Ked som prisla zase mi zacali trpnut ruky, nohy, hlava, jazyk proste cely clovek bolo to zle opät mi lekar volal RZP a ma odniesli na neurologiu a tam mi zistily tetanicky syndrom kde som aj pocase stracala vedomie .Stala to iste do okola nonstop vidim RZP .Zvikla som lezat aj na ARO alebo JIS a stale to pokracovalo horsie a horsie.Odporucily mi nastivit psychiatra kde mi nasadili sertralin neurol tritico magne B6 a nepomahalo mi to .teraz predtrvavaju take problemy ale nie take ake boli predtym .Teraz mavam len nechutestvo do jedla sema tam samovrazebne sklony ,hladam izolacne priestory nedokazem ist ani vonku stale som doma mavam aj problemy spanku Tak vam drzim palce vsetkym ktory to maju je to velmi hnusne a nikomu to neprajem prosim v niektorych veciach potrebujem este radu budem rada ked sa mi ozavate dakujem pekne. S pozdravom Simona S

Simona S

Dobry den mam 20rokov .Svoje problemy pretrvavaju yz 5rokov .A viem co to bolo spustacom v minulosti som bola tyrana a potom ked zistili
co ma trapy tak ma zobraly s pestunskej starostlivosti kde som bola 11rokov. Ked som mala 15 rokov vtedy to zacalo .Moj prvy pocit bol ze ma boly slepe crevo som odpadla v meste priatel mi zavolal rychlu zachrannu sluzbu mi zacaly trpnut ruky.Ked ma z nimocnice prespustily ten den isla som domov. Na druhy den som mala ist k lekarovy na kontrolu. Ked som prisla zase mi zacali trpnut ruky, nohy, hlava, jazyk proste cely clovek bolo to zle opät mi lekar volal RZP a ma odniesli na neurologiu a tam mi zistily tetanicky syndrom kde som aj pocase stracala vedomie .Stala to iste do okola nonstop vidim RZP .Zvikla som lezat aj na ARO alebo JIS a stale to pokracovalo horsie a horsie.Odporucily mi nastivit psychiatra kde mi nasadili sertralin neurol tritico magne B6 a nepomahalo mi to .teraz predtrvavaju take problemy ale nie take ake boli predtym .Teraz mavam len nechutestvo do jedla sema tam samovrazebne sklony ,hladam izolacne priestory nedokazem ist ani vonku stale som doma mavam aj problemy spanku Tak vam drzim palce vsetkym ktory to maju je to velmi hnusne a nikomu to neprajem prosim v niektorych veciach potrebujem este radu budem rada ked sa mi ozavate dakujem pekne. S pozdravom Simona S

Simona S

Dobry den mam 20rokov .Svoje problemy pretrvavaju yz 5rokov .A viem co to bolo spustacom v minulosti som bola tyrana a potom ked zistili
co ma trapy tak ma zobraly s pestunskej starostlivosti kde som bola 11rokov. Ked som mala 15 rokov vtedy to zacalo .Moj prvy pocit bol ze ma boly slepe crevo som odpadla v meste priatel mi zavolal rychlu zachrannu sluzbu mi zacaly trpnut ruky.Ked ma z nimocnice prespustily ten den isla som domov. Na druhy den som mala ist k lekarovy na kontrolu. Ked som prisla zase mi zacali trpnut ruky, nohy, hlava, jazyk proste cely clovek bolo to zle opät mi lekar volal RZP a ma odniesli na neurologiu a tam mi zistily tetanicky syndrom kde som aj pocase stracala vedomie .Stala to iste do okola nonstop vidim RZP .Zvikla som lezat aj na ARO alebo JIS a stale to pokracovalo horsie a horsie.Odporucily mi nastivit psychiatra kde mi nasadili sertralin neurol tritico magne B6 a nepomahalo mi to .teraz predtrvavaju take problemy ale nie take ake boli predtym .Teraz mavam len nechutestvo do jedla sema tam samovrazebne sklony ,hladam izolacne priestory nedokazem ist ani vonku stale som doma mavam aj problemy spanku Tak vam drzim palce vsetkym ktory to maju je to velmi hnusne a nikomu to neprajem prosim v niektorych veciach potrebujem este radu budem rada ked sa mi ozavate dakujem pekne. S pozdravom Simona S