Hľadám kamošky na priberanie

Príspevok v téme: Hľadám kamošky na priberanie
papat

ahojte baby, pozerám, že veľa z vás tu hľadá kamošky na chudnutie, ale ja naopak hľadám kamošky na priberanie. Pomáhajme si tie, ktoré nemôžme pribrať. Na začiatok každá napíšme svoju výšku a váhu a potom každodenný jedálny lístok. Myslím, že veľa jedla a málo stresu nám pomože.A potom už budeme písať len úspechy na váhe.Čo vy na to?

Súvisiaci obsah

odpovedam

nelline, v com mas presne problem so stravou?

Ja zas naopak velmi v poho rovnomere priberam na celom tele, cize silove treningy maju svoj efekt a je to teraz vyraznejsie vidiet, konecne som prelomila vahu 50 kg, cize som max. spoko, pred 2 rokmi to bolo nieco okolo 45 kg. Mna motivuje prave toto. Disciplina a vysledok. Drzim palce, baby.

Nelline

jajajka: Ale to je skvelé!
Priznám sa, že pre mňa je 2-3 kilá momentálne asi nedosiahnuteľný ciel. Váhu mám síce funkčnú, ale už som sa dlhšie nevážila, bojím sa :D S tým jedením je to u mňa momentálne úplne o ničom. A cítim, že sa to aj odzrkadľuje. Ale proste stále riešim kopu vecí, ktoré mi prídu v tej chvíli dôležitejšie. Ja neviem, možno by som potrebovala zase nejakú inú motiváciu, ale keď ja už neviem akú. Najlepšie by bolo, keby som dokázala tie ostatné veci, ktoré sú pre mňa mimoriadne dôležité skĺbiť aj s tým jedením, ale keď moc mi to nejde.

jajajka

Neline uz niesi sama :) nasla somsi nejaky cas tak sa s vami podelim o uspechu (neuspechy?) . Vahu neviem, nevazim sa , vaha je pokazena :D ale par kil (nejake 2-3) som za posledny mesiac pribrala , paradoxne nepravidelnou stravou. Ale co uz , viemze to nieje spravne a ani zdrave , ale ja som stastna aj za toto :)

Nelline

Nepodarilo, ehm tak do tretice všetko dobré, ozvem sa ďalšiu nedeľu. A ospravedlňujem sa, že tu spamujem sama. Budem rada, keď sem znovu niektorá napíšete :) (aj keď ja mám čo hovoriť, čo sa tu neukážem aj celé mesiace, že?)

Inak nie je to tak, že by sa mi nedarilo pre nič za nič, mám problém s tým, že nejem toľko ako by som mala... Ale tak pomalinky to ide, tak dúfam, že snáď už teraz :D

Nelline

Tak a je nedeľa 28., ako som sľúbila, tak sa ozývam, ale nepodarilo sa mi to. Ak poznáte rozprávku Traja veteráni, kde im tí čarovní mužíčkovia dary stále znova dávali a brali (nestrácali s nimi trpezlivosť), až kým ich nezačali používať správne :) - tak ja to spravím rovnako a dávam si teraz ten cieľ (pribrať kilo) na ďalšiu nedeľu (5.10.). A znova potom napíšem, či sa mi to podarilo. Ak sa chcete niekto pridať, budem len rada :)

Nelline

kamosinka: Ono je to podľa mňa aj dosť individuálne, nemyslím si, že je jediný najlepší spôsob ako pribrať. Každému vyhovuje niečo iné. Ja som napríklad minulý rok pribrala 7 kíl pomocou jedenia 3 krát denne (ovocie nerátam) a nutričných nápojov. Niekomu sa osvedčí bielkovinová diéta a cvičenie, niekomu inému šport a veľa jedla, niekto to nechá jednoducho plynúť a čaká, kým priberie vekom... Možností je mnoho a ja som rada, že som si našla tú svoju cestičku :)

S tým, že sú nutridrinky umelina súhlasím. S tým, že sa z nich nepriberá a že živiny v nich obsiahnuté si telo nevie zobrať, s tým nesúhlasím. Sama poznám osobu, ktorá nemôže prijímať normálnu stravu a je odkázaná na takéto nápoje. A to je aj ich hlavný účel, lekári ich predpisujú najmä ako náhradu stravy pre ľudí, ktorí dlhodobo alebo občasne tuhú stravu prijímať nemôžu (napr. u niektorých starých ľudí, ľudí s crohnovou chorobou, onkologickýcm ochorením, ...) a tu majú obsiahnuté všetky potrebné živiny. To že sa pomocou nich dá pribrať som si odskúšala sama na sebe a zle mi z nich tiež nikdy nebolo.

A ešte jedna vec, celý život som bola strašne chudá, ale pribrať sa mi podarilo, až keď som na to začala intenzívne myslieť a zaoberať sa tým :)

popolusinka

no.pokial viem tak sa pribera ked sa je 5x denne níe vela 3 hlavne jedla a dve male.aby to travilo. niekto priberie hned iny za niekolko rokov postupne ale mysliet na to furt je blbost. a niekto je geneticky stihly po rodicoch.a niekto vela energie vydava tak nepribere.
nutridrinky je umelina s toho sa nepribera ani telo si tie vitaminy nevie zuzitkovat.a vela sa neda ich vypit je z toho zle.
pribera sa z orechov ,cokolada,kokos,mandle,semena.vela sa toho neda naraz zjest.

Telo povie co mu chuti a preto ze chuti tak priberie a nemusi to byt kaloricke.!!!nasilu nepriberies musi travit.preto 3 hlavne jedla a dve male.
sardinky.tvrde syry.smotana do jedla,bryndza,fazula,pseno pohanka,striedat s menej kalorickymi
.Tak cau a hybat smiat a nezaoberat sa tym!!!!!!

Nelline

Jejda ako to teraz po sebe čítam, tak to znie dosť negativisticky. Celé je to totiž teraz pre mňa náročnejšie s tým priberaním než minulý rok v lete. Vtedy som si ešte po škole hľadala zamestnanie, takže som bola veľa času doma a priberaniu som sa mohla naplno venovať, myslieť na to. A tiež som ani nevydávala toľko energie ako teraz. Aj keď zase psychicky to bolo pre mňa vtedy naopak ťažšie... Musím a chcem teraz najmä aj sebe dokázať, že sa to dá skĺbiť aj so školou a prácou, len to chce o niečo ešte viac úsilia a odhodlania.

Najbližší cieľ si dávam do budúcej nedele (28.9.) pribrať kilo, zdá sa mi to síce trochu nesplniteľné, ale tak aspoň sa pokúsim. A potom dám vedieť :)

Inak viete čo som si akurát pred chvíľkou všimla? Že k tejto téme bol pridaný Súvisiaci obsah :D Nechodím sem na fórum síce často, ale všimla som si, že také niečo býva myslím len u takých veľkých aktívnych a zavedených tém. Tak sa z toho teším!

Nelline

Ahojte,

prepáčte dlho som sa neozvala, bo na prelome júl/august som mala nejakú gastroenteritídu, bola som aj týždeň v nemocnici, nič som nejedla a dostala som sa na moju úplne pôvodnú váhu, ktorú som mala, keď som začínala priberať (46 kg pri výške 179), pričom pred rokom som už vážila 53. Tak dosť ma to demotivovalo, myslela som, že späť to naberiem rýchlo, ale nie je to tak. Mala som toho donedávna aj dosť veľa v práci, teraz mám zase viac času, tak sa snažím. Akurát včera som to dotiahla na 49. Mrzí ma to, ale nechcem sa vzdávať, bola som na víkend nedávno aj v horách s kamošmi a priateľ mojej kamarátky sa mi stále smial, aká som strašne chudá a tak. Ja už toto nechcem zažívať, prežívala som tie posmešky celý život a už proste nechcem.

Gombíček, jajajka a ostatné, ako sa vám darí? :)