Psychicky problem alebo bezny jav ?

Príspevok v téme: Psychicky problem alebo bezny jav ?
bojazliva23

Prednedavnom som sa vydala, teraz ma caka posledny rok na VS a ja mam akysi strach a nepokoj co bude dalej. Bojim sa, ako to bude s pracou, ak budem pracovat, ci to budem zvladat, ci budem schopna vybavovat potrebne veci na uradoch, ci zvladnem tu krutu realitu, ktora ma caka... a tiez ma trapi pocit, ze vsetci okolo mna nieco robia, pracuju na sebe, a ja stagnujem ... Neviem, co so sebou a s mojimi pocitmi :(( Poprosim len normalne odpovede ...

ta3

skor by som povedala, ze je bezny jav najma u velmi zodpovednych ludi, ktori beru zivot privelmi vazne, neboj sa, vsetko bude v poriadku, netreba sa dopredu zbytocne stresovat, ked vyvstane nejaky problem, potom ho budes riesit, teraz sa venuj studiu, manzelovi, uzivaj si zivot a zbytocne sa netrap, ostatni pracuju a Ty studujes, takze nestagnujes

Nik777

To ze sa bojis, je uplne normalne... Ved sa konci jedna dlha zivotna etapa a zacina nieco celkom nove a nepoznane.
Ale kazdy si tym musel prejst...Skoncili skolu a museli si najst robotu...Zvladli to :-) ! Tak ako si si navykla na skolu, zvyknes si aj na zamestanie. Zo zaciatku sa budes citi stratena, ale rychlo sa otukas a zistis co a ako , presne tak ako si zistila co a ako v skole, tiez si tam bola zo zaciatku stratena a potom...
Takze hlavne klud a hlavne...Zi pritomnostou a naplno si uzi posledny rok! Ved mas ete cely rok predsebou!