Vysušené, napuchnuté a červené očné viečka aj pod očami

Príspevok v téme: Vysušené, napuchnuté a červené očné viečka aj pod očami
Adulka

Ahojte, minimálne pol roka sa mi robia pod očami červené fľaky a na viečkach mám vysušenú kožu a hrozne červené to mám. tak isto sa mi to robí aj pod očami. Najprv to nebolo tak často, tak som to neriešila, ale v poslednej dobe to mám nonstop, raz viac, raz menej, celkovo mám okolo očí napuchnuté a aj viečka. Z čoho to môže byť ? asi to je dosť vidieť, lebo aj ľudia si to všímajú... neviem, či mi dáva telo niečo najavo...hmmm...ešte pripomeniem,že nefajčím, nepijem, pohybu mám dosť. Ďakujem.

Bu39

Po dvoch mesiacoch Vám opäť píšem a môžem sa pochváliť, že to čo mi predpísala doktorka ( nižšie máte názov ), mi aj POMOHLO a mám s tým už pokoj ( klop-klop o drevo :D) Držím Vám všetkým pršteky nech sa toho zbavíte aj vy :)

llek

Myslim si ze ide o prejavy alergie na nieco. V sucasnosti pouzivame prilis vela roznych kremikov, ktore kde co obsahuju, malujeme si oci, pouzivame ocne tiene, to vsetko moze obsahovat zlozky,na ktore sa vytvori alergia. Mne vznikla na ocne tiene. Skuste zacat namiesto kremov pouzivat na tvar kvalitny cisty konopny olej alebo kokosovy olej, alebo olej z psenicnych klickov. Uplne dajte prec ine kremy a vsetko chemicke co na tvar pouzivate, len voda a rano+vecer olej. Je to zmena, ale mne to pomohlo. Kozicka ako detska predelka a ekzem z viecok zmizol. Tie naozaj ciste oleje sa vstrebu, takze po chvili ta mastnota z koze zmizne, alebo si to poutierajte papierovou uterkou.

Nikolka11

Ahojte všetci, ja mám problém s očnými viečkami už vyše troch rokov a nedokáže mi nikto pomôcť. Naviac sa mi dali na viečka také drobné hrčky, vraj to nie sú bradavičky, ako sa vyjadrila kožná lekárka, pretože ma to hrozne svrbí a tiež mám červené viečka aj opuchnuté hore i dole pod očami, vyzerá to hrozne, tiež mi predpisovali najprv hydrocortizon, optalmoframykoin, všeliake očné kvapky, na chvíľu to pomohlo, ale ako prestanem kvapkať, vráti sa to a vyústi až do zápalu spojiviek. Naposledy kvapkám očné kvapky Unidexa, pokiaľ kvapkám som v poriadku, ak prestanem, znovu sa to zhorší. Alergologické i kožne testy sú v poriadku, tak alergia sa nepotvrdila na nič. Mám za sebou viacero očných operácií v Zlíne, tam sú veľmi dobrí odborníci, ale ani docent, ktorý ma operoval mi neporadil, iba vraj tie kvapky mám kvapkať opatrne, nie často, lebo obsahujú kortikoidy, takže som zúfalá, ako mám ďalej žiť s takýmto problémom, ak niekto má takýto problém, nech sa ozve. Ďakujem

Bu39

AHOJTE ! Presne takto pred rokom sa mi pod pravým okom spravil červený fľak, ktorý ma svrbel, pálil a ostávala suchá koža. Šla som ku kožnej ( ktorá tam nebola ale zastupovala ju druhá - nejaká stará rašpla ktorej sa očividne nechcelo už ani žiť nie to ešte pomáhať druhým s ich problémami ) a tá mi povedala, že mi to už NIKDY NEZMIZNE !!! Ostala som v riadnom šoku že ako s tým ja budem žiť :/ ... nakoniec mala pravdu, pretože to stále mám - zjaví sa to potom to zmizne a stále dookola. Asi pred 2 mesiacmi sa mi to isté spravilo nad ľavým okom - mala som to červené, svrbelo, nepríjemne pálilo a opuchlo. Aby toho nebolo málo tak sa mi tam spravili malé pľuzgieriky ... práve dnes som šla k obvodnej a tá mi povedala, že to mám z kozmetiky. Predpísala mi Locoid Crelo 0,1 % a B vitamín ... držte všetky 4 palce nech mi to pomôže :)

RNG

Davidka, ked ti bezni lekari nevedia pomoct, mas este vzdy moznost sa obratit na alternativnych lekarov, to su tiez kbvalifikovani lekari, co absolvovali normalne medicku fakutu ale rozhodli sa liecit inaksimi sposobmi. Mne osobne pomaha na "syndrom sucheho oka" a zapaly pravidelny ranny postrek tvare s otvorenymi ocami koloidnou striebornou vodou, po holeni,ako cast rannej hygieny..

davidka

tento problém mám už niekoľko rokov,tiež som absolvovala vyšetrenia očné, alergológia, obklady, mastičky, opthalmo-hydrocortizom,... a stále to nemizne,

gebo

ahoj aj ja mam tento problem uz 1 rok a neviem sa toho zbavit chcel by som poprosit o radu a chel by som sa spitat ked to mam tak dlho či to nepoškodzuje zrak

RNG

Koloidna strieborna voda napravi mnohe z infekcii v oku, tj potlaci ich, vcitane syndromu suchych oci(viralne) a infekcie "pink eye"(bakterialne a najma plesnove a kvasne).
Niekedy je dobre pouzit na niektore infekcia aj roztok citricidalu, 3 kvapky citricidalu TM do deci vody.

Jaroslav.

Mam ten isty problem.pred rokmi som to mal tiez.pomohol zabal z harmanceka.po par rokoch to mam znovu a neviem sa toho zbavit.harmancek pomaha ale casto sa to vracia.hlavne si treba davat pozor na vietor.ak mate este niekto nejake skusenosti s tym tak to prosim napiste.a skuste ten harmancek.