Kozny exem?

Príspevok v téme: Kozny exem?
Pavol K.

Dobry den, mam jeden problem. Uz dlhsi cas trpim koznym exemom, ak sa to tak da nazvat. V okoli oci a nosa a niekedy aj ust sa mi robia cervene flaky. Bol som stym aj u koznej lekarky, ale ta mi predpisala nejake masticky a lieky, ktore nezaberali. Pytal som sa aj na psoriazu, ci to nieje nahodou tato choroba, no bolo mi povedane ze nieje. Nasledne mi bolo povedane ze na suche zacervenane loziska je najlepsia nejaka mastna mast. Tak som zacal pouzivat Calciovu. Castym mastenim mi cervene loziska zmyzli, samozrejme nie nastalo, cas od casu sa mensi fliacik vyhodil, no teraz posledne dva tyzdne mam zacervene loziska v okoli oboci asi do polovice cela a taktiez v okoli nosa a pod ocnymi jamkami. Neviem si stym rady, uz mi ani Calciova mast nezabera. Nevedeli by ste mi prosim Vas niekto poradit? Za odpovede vopred dakujem.

Futuristka2

Ja mam rozne kremy...aj hormonalne aj nehormonalne teda mam viacej druhov ale u mna je to s ekzemom "striedavo-oblacno" niekedy mam dobre obdobie kedy nemam nic a je jedno ci som predtym pouzivala nejaku mast alebo nie...alebo to mam uplne hrozne vyhodene a nepomaha nic

Futuristka2

Tak v prvom rade sa to vola ekzém:P..ja nim trpim od narodenia..a u niekoho toto kozne ochorenie uz nezmizne nikdy ako napriklad u mna..jednoducho v tej kozi uz je "zablokovany" nejaky zapal kt. sa pod vplyvom roznych vnemov (u kazdeho individualne to je) moze dostat na povrch...