snubny prsten

asti

milena diky.podobne prajem vsetko aby vam klapalo nadalej. A k tomu prstenu, fakt si myslim ze je jedno kde sa nosi, nikdy som sa o to nezaujimala, ale ked uz ho mam, tak by som ho chcela nosit podla tradicie...

dakujem vsetkym za prispevky :)

milena

asti, aj ja ti zelam vsetko dobre. Nech ti to vyjde. Inak, prsten znamena figu borovu, kopec ludi nenosi ani obrucku...Su dolezitejsie veci vo vztahu.

asti

a kedysi sa vsetci brali ked boli taki mladi (to na margo tvojich rodicov).momentalne sa ludia beru neskor, dovody zrejme poznas, a taktiez asi vies, ze rozvodovost napriek tomuto "vyssiemu veku" pri sobasi, priniesla so sebou tato doba..

asti

MILENA nie, ja telku nepozeravam,mne tie priblble serialiky nic nehovoria,mozno ty sa v nich vyzivas..a je mi to vlastne jedno, kde mam ten prsten, ale zaujimalo ma to, tak som sa spytala..inak si asi ani nepamatam nejake zasnuby z telky, skor uz tie svadby. Tvoji rodicia ma netrapia, som rada, ze im to klape,im to prajem..to je k tomu vsetko. A byt mame, a ostatne veci viem, ktore mam riesit, ale nie tu na fore...moj vek ta zaujimat nemusi..

milena

ty, co to vies na 100 percent, take cosi by mal vediet hadam kazdy, nie? Neviem, kolko rokov ma ta holka, preto som sa jej pytala, ci nepozera telku, lebo tam su casto zasnuby na dennom poriadku a furt sa to strci na prst na lavej ruke...

viem to na 100%

nieco pre zaujimavost a upresnenie:

en.wikipedia.org

...ak vies po anglicky, pisu ze sa nosi na lavej ruke... ale su krajiny kde si ho nevesty davaju na pravu ruku. Takze to je asi na tebe, kde si ho das...
Pre mna to je a vzdy bude LAVA RUKA!
Vydala som sa v UK a tam neexistuje mat obrucku na pravej ruke... tam akonahle mas hociaky prsten na lavom prsteniku, uz ta vsetci povazuju ze vydatu pripadne zasnuvenu...

milena

asti, nasi sa brali, ked mali 18 a 22 (nemuseli) a su spolu 43 rokov. pre pokoj tvojej duse: toho chlapika (exsnubenca) som nechala po dvoch rokoch, nestal za to...Vkus mam velmi vytribeny. Ja som za obycajnu obrucku zo zlteho zlata, takze so snubnym prstenom to dokopy ide. My vsak s partnerom spolu zijeme v podstate ako manzelia tri a pol roka, tak ja snubny prsten zrejme nedostanem, bolo by to humorne, keby ma partner, s ktorym sme velakrat debatovali o sobasi a vieme, ze spolu chceme ostat a sme spolu dlho predo mnou poklakol:) jedneho dna sa pojdeme zosobasit s jednym svedkom a bude to...Ale vsetky Americanky (ano, su tucne a hlupe, ale najdu sa aj tradicionalistky), ktore su vydate maju na lavom prsteniku obrucku a snubny prsten. Ty si ten svoj daj, kde chcies, naco to vobec riesis? Hlavne, aby ste mali vlastny byt, su aj dolezitejsie veci ako to, na ktory prst si dat prsten...

ivette

Snubny prsten sa nosi na lavej ruke, na prstenniku. Ked sa vydas, nahradi ho obrucka a snubny prsten mozes presunut na pravu ruku, ale to uz je v podstate jedno.