Detoxikácia pečene,žlčníka a žalúdka

samko r.

Samozrejme lipa a unikát Slovenska strom Ginko. Ten mám síce niekoľko kilometrov od domu, ale viem o ňom. A aké nekresťanské peniaze zaň pýtajú. V alkohole 2 dcl 700 korún. Takto som si ho urobil len za cenu alkoholu.

alickaj

Ten ostropestrec mariánsky je dobrý na pečen,žlčník.Ale možeš si urobit jarnú kúru zo žihlavy,mladej ked začne rást.Pije sa ráno na lačno a v priebehu dna 2 šálky čaju,po dúškoch.Kúra trvá 4 týždne.Potom ju možno zopakovat na jesen,ked sa pokosí tráva a začína znova rást.Ja som pila kedysi žihlavu, len som potom bola neskutočne hladná.Ale vždy na jar si pár dní varím mladú žihlavu.Ale len na ráno.Ináč zbieram dobrú mysel, materinu dúšku,zlatobyl,repík,skorocel,podbel,prvosienku,na záhrade mám medovku,šalviu,levandulu a tak.

samko r.

Alickaj, vidím že ťa znovu odregistrovalo.Pozeral som, či nie si na Skype, ale nenašiel som ťa, chceli sme ti poradiť. Tie bylinky. Ja bývam v malom mestečku, do lesa mám cca 1 km, a za domom záhradu. Málokto vie a pozná čo mu tam za domom rastie, stavikrv, lastovičník, slez nebadaný skorocel-oba druhy, žihľava, hluchavka, orech-listy a plody, mám aj medvedí cesnak- zákonom chránený, púpava, čistec biely.......

silvias

ALICKAJ a aké bylinky piješ aj ja mám rada bylinky moja kamarátka ich zbiera tak ich mám kopec doma!!!
Ktoré su dobré na prečistenie organizmu od škodlivín teda na detoxikáciu organizmu PORADTE!!!!!!

alickaj

Samko,vidím, že sa vyznáš v bylinkách.Moj otec bol bylinkár, pomohol vela ludom.Ostalo mi po nom kopec kníh a tiež trocha vztah ku bylinkám.Asi v tom, že chodím na bylinky, pestujem niektoré na záhrade a pijem výlučne bylinkové čaje.

silvias

Samko vieš pohánku máme doma ale nikdy som ju nejedla tak asi budem musieť začať to konzumovať!!!
Ďakujem všetkým, ktorý mi radia!!!!
Vďaka SILVIA

samko r.

K tej pohánke. Varí sa napríklad v polievke namiesto ja neviem, krúpov, šošovice, fazule. Hovorím, podobá sa trochu šošovici, ale nie je okrúhla, ale akoby také trojuholníčky, alebo srdiečká. Je dostať v každých normálnych potravinách.

samko r.

Táto bylinka je dostať v lekárni, ale aj v potravinách ako v nálevových sáčkoch. Dokonca ju môžeš objaviť v oddelení korenín v potravinách pod názvami ostropestrec mariánsky, pestrec mariánsky. Ak sa nemýlim, je to vlastne plod nejakého druhu bodliaka, ale teraz neviem ktorého. Tento čaj si môžeš kúpiť za pár korún, možno do 30 Sk, alebo v tobolkách, ale tam je už cena vysoká, možno aj 300 korún. V tobolkách je vlastne zomleté zrno tohto bodliaka. Keď si ho kúpiš v oddelení potravín ako koreninu, je to úplne to isté, keď si dáš 5-6 zrniečok do úst, požuješ a zapiješ vodou. Len prosím ťa nezabudni na ten alkohol, že nesmieš piť. To máš priamo na prírodne báze a bez chemikálií. Ozaj vieš z čoho sa vyrába Antabus /liek pre alkoholikov/, aby nemohli piť alkohol? Z veľmi dobrej jedlej huby ktorá sa volá hnojník - je v atlase húb, asi 3 druhy. Túto hubu keď človek zje, neradno je ňu piť alkohol. Slabší jedinec môže odísť na večný odpočinok! Ďalší plod zeme a to veľmi dobrý na očistenie organizmu je aj pohánka. Dostať ju v potravinách a je skoro podobná šošovici, ale má veľmi dobré účinky. A je to aj vláknina v oboch prípadoch. Toto by zaujalo aj Babenku. Kde si?

silvias

Samko a kde predávajú ten čaj v lekárni niekde???
Jánošík ďakujem za tvoju radu studiozdravia vyzerá celkom dobre!!
Ešte raz vďaka!!!
ZDRAVIE STRÁNKA JE SUPER!!!!

samko r.

Pečeň a žlčník detoxikuje Ostropestrec mariánsky / sylibum marianum/, ktorý ju zároveň aj regeneruje. Je to čaj. Pozor, vtedy nesmieš piť alkohol!!!