Co robit aby sa nelamali vlasy?

lulu256

ak si ich fénuješ a farbis tak zazraky s tým nijak nespraviš :D v pripade ze nie tak asi by si mala zmenit ale spestrit stravu :D.. kozmetika máloktorá pomoze , vlastne ja som ani na taku neprisla :D

xyzz

odpovedam
samozrejme, ak tvoji známi používajú dlhodobo kozmetiku narvanú silikónmi, nečudujem sa =) čo tak skúsiť niečo prírodné? Každý týždeň si robím zábaly z olejov, jogurtov, henny, .... a vlasy sú zakaždým krajšie. A keďže tieto ingrediencie zo svojej hlavy nemám, ale z webu, kde tieto (a ďalšie) ingrediencie na zábaly používa stovky slečien a dám, asi nebudem jediná, čo myslíš? ;)

odpovedam

xyzz,

tak to si jedina, ktorej to pomohlo :-)))
Ja osobne poznam len ludi, ktori nadavaju na neefektivnost kozmetiky. Nepopieram, ze ta kvalitnejsia nieco s vlasmi spravi, ucinok maju preparaty na suche vlasy, ale na lamave nie. To je skor hormonalna zalezitost. Ak je niekde nerovnovaha, odrazi sa to aj na vlasoch...

xyzz

ak je to len mýtus, ako to, že odvtedy ako sa starám o vlasy- robím zábaly, hennujem (vyživujem) tak sú o poznanie zdravšie a ani sa pri žehlení nelámu tak ako kedysi? A nie, nijak som nezmenila stravu ani živ. štýl =))

odpovedam

masky a kury su dobre iba a rozcesavanie, zvysok je len mytus. Aj moja kadernicka mi poradila, ze to nemam pouzivat, nema to efekt ziaden. Treba si uvedomit, ze vlasy su vlastne mrtvy keratin. Teda vyzivovat to je hlupost :-))). Ale to vam samozrejme nikto, kto chce na vas zarabat, nepovie...

dolezitejsie je sa starat o zivotospravu, mat prekrvenu pokozku hlavy, takto sa do cibulky vlasu dostanu potrebne latky. Starajte sa o telo zvnutra, vtedy budu vlasy pekne...

simka111

O vlasy sa treba starat asi tak ako o kvety..zaobchadzat jemne ako s kvetinami,poskodene vlasy ostrihat tak ako odtrhnut odkvitnute kvety, a tiez pouzivat dobru kozmetiku tak ako dobre hnojivo na kvety...to ma len tak dnes napadlo..
Ale naozaj niet nad dobre zaobchadzanie,dobry sampon,kondiconer,masku,zabaly,kury,stravu a ziv.styl..vsade sa to pise ale je to pravda.. ja som mala velmi poskodene vlasy-dala som sa ostrihat a umyvam si vlasy len 2 krat do tyzdna a nie kazdy den.. mala som sampon Klorane na kazdodenne umyvanie ale je tam aj na poskodene vlasy s mandlovym olejom :D
A ten rast by som chcela zrychlit aj ja..pytala som sa v zdravej vyzive nejaky sampon na rast a poradili mi sampon Thermal .. tak mozno ho vyskusam :D