pozitívny skríning

Príspevok v téme: pozitívny skríning
leninka

Dobrý deň, dnes som bola u doktorky a vyšiel mi pozitívny skríning (downov syndróm-rázštep nervovej trubice). Som v 18-tom týždni tehotenstva a veľmi sa bojím. Mám tam napísané, že riziko Dow.syn.:1v70. A Riziko NTD:1v7000. Čo to znamená? Je to zlé? Doktorka ma posiela na genetiku... Len nerozumiem tým lekársky výrazom, a v tom šoku ma to nenapadlo sa opýtať... Za odpovede ďakujem

leninka

tak už som bola na tej genetike, a urobili mi ešte raz vyšetrenia, lebo sa im v tých predošlých nezdal nejaký výpočet, čo mi tam aj doktorka zakrúžkovala, že niečo nesedí... No musela ma tam poslať. A vyšlo to negatívne, tak som moc rada... Už nech to len dobre dopadne...Akurát, musím ísť na interné, kôli odpadávaniu... Ďakujem za slová.

fíííí

ja som nemala v poriadku AFP testy. Poslali na na genetiku - odber plodovej vody a dieťaťko zdravé ako buk. Klop klop

bazalka

Ahoj, moja sestra mala tiež pozitívny skríning pri obidvoch tehotenstvách a obidve deti sú v poriadku. A poznám viac žien, kde už bolo skoro isté, že deti budú mať downov syndróm a sú úplne zdravé. Dokonca jedna moja kamoška to mala 1:1. Preplakala celé tehotenstvo a dieťatko je zdravé!!! Tak držím prsty.

leninka

kedysi som mala mononukleózu (10-násobne zvýšené pečeňové testy) a odvtedy, keď postojím, tak mi býva tak na odpadnutie, ale teraz v tehotenstve je to horšie... Tlak som mala minulý mesiac nízky. Keď mi ho merali v sanitke, tak som ho mala ideálny a dnes tak isto...

leninka

Ďakujem za rady. Trochu som kľudnejšia z toho, čo som si čítala, aj keď strach mám. Pred piatimi dňami som nešťastne odpadla. Bábo je vraj v poriadku, len ja mám dosť udretú hlavu. Záchranári ma viezli húkajúci do nemocnice a keď ešte som sa dozvedela aj tento výsledok, tak je to o nervy... Hádam to bude dobré... No akosi musím pozitívne myslieť kôli bábu...

isabella

to odpadnutie ma asi za nasledok nizky tlak, co je v tehotenstve velmi caste, ak si si aj udrela hlavu urcite ta vysetrili a ak povedali, ze je to ok, tak sa nemas v suvislosti s tym coho obavat, ja som mala tiez tak nejak uraz, spadla som a tiez som si udrela hlavu, bola som na neurologii a bolo vsetko ok a babo je v pohode, tie testy neber velmi vazne, pokial sa niekde inde nepotvrdia, tak zatial hlavne klud

leninka

Ďakujem za rady. Trochu som kľudnejšia z toho, čo som si čítala, aj keď strach mám. Pred piatimi dňami som nešťastne odpadla. Bábo je vraj v poriadku, len ja mám dosť udretú hlavu. Záchranári ma viezli húkajúci do nemocnice a keď ešte som sa dozvedela aj tento výsledok, tak je to o nervy... Hádam to bude dobré... No akosi musím pozitívne myslieť kôli bábu...

new

na stranke antikoncepcia.com je telefon -infolina na gynekologičku, tá Ti asi najlepšie poradí
tel. 0902 555 666
pondelok,utorok,stvrtok,piatok : 14,00 - 21,30
streda : 7,00-21,30
sobota,nedela : 9,00-18,00

veľa šťasti