Nasadit znova HAK? je to spravne?

Príspevok v téme: Nasadit znova HAK? je to spravne?
malaklara

ahojte. neviem co mam robit, brala som 2 roky HAK po vysadeni sa mi hrozne zhorsila plet. Musela som chodit ku kozmeticke. Teraz po pol roku som dokonca ani nedostala menstruaciu a po vysetreni mi gynekolog z hormonov zistil ze mam malo zenskych a ze musi nasadit opat HAK lebo inak nebudem mat menstruaciu. Je to spravne? Ved to je zacarovany kruh nie? TO do konca zivota budem brat HAK? nemalo by sa to skor nejak liecit ako len klamata antikoncepciou?

Netehulka

Tiez zalezi, ze ci chces a potrebujes mat pravidelny cyklus. Ja som ho vzdy mala nepravidelny, takze len kvoli tomu, aby som castejsie nosila tampony, by som si HAK nedala predpisat. Mne menzes nikdy nechybal a ked prislo na tehotenstvo, otehotnela som do 2 mesiacov od skusania. Bez pravidelneho menzesu.
Radsej by som ti poradila jest viac citrusov, cucoriedok, jahod a mozno aj nejake Centrum, alebo ine vitamniny. Mne to upravilo cyklus, ale hned som otehotnela, tak som si toho menzesu vela neuzila. Hehe.

macka26

to je individualna skusenost. ja mam lekara, ktory je velmi starostlivy a poctivy...tak nezdielam tvoj nazor. samozrejme nepochybujem, ze to tak je

lioness_01

lekárovi je to v prvom rade omnoho pohodlnejšie a hlavne- má z toho viac peňazí za nič, ako keby sa trápil nad správnou liečbou pre ňu...

lioness_01

ale ja som to pochopila... lenže jej HAK teraz nepomôže, iba to zakryje problém... nech to lekár rieši inými prípravkami... nie HAK... ale jemu je zjavne pohodlnejšie predpísať HAK

macka26

lioness

asi si nepochopila suvislosti.. hovorim o hormonoch ako takych... povedala som ze pokial jej nefunguje cyklus a lekar jej predpisal hak aj kvoli tomu, asi to bude tym, ze potrebuje upravit hladinu hormonov..

co sa tyka dietata do buducna, samozrejme ze s hak asi neotehotnie... uviedla som to ako priklad, ze aj pri snazeni o dieta niekedy nema zena hladiny hormonov v stave akom maju byt, a v tom pripade takisto dostava hormony.. samozrejme som nemyslela hak, tak nie ze ja pisem nezmysly,, ale tebe usli suvislosti medzi mojimi prispevkami :DDDD

new

malaklara - mohla by si vyskúšať prípravok Dong Quai, Wild yam - ten je na úpravu hormónov, alebo Fem+,
Tiež mám dobrú skúsenosť s pitím čaju rebríčka obyčajného.

lioness_01

o čom teraz hovoríš? samozrejme, že samé nenaskáču, že nejakým iným spôsobom sa to bude musieť riešiť, ale hormonálnou antikoncepciou sa to asi ťažko vyrieši, pokiaľ viem, tak pri užívaní HAK sa otehotnieť nedá...

píšeš nezmysly...

macka26

ked bude chciet mat deti a nebude mat dostatok hormonov, takisto ich dostane telo nejakym inym sposobom. same na nu nenaskacu :D

lioness_01

macka26, áno, ale HAK sa nedá užívať celý život bez prestania... telo má zrejme nejaký problém ak nedokáže samé produkovať vlastné hormóny...problém treba riešiť, nie iba skryť za HAK... HAK hormóny doplnia, ale len do vtedy do kým zase HAK nevysadí...
čo potom, keď raz bude chcieť mať deti ?